معماریکا

الوار ترموود

نگاهی دقیق تر به فواید و کاربردهای الوار

نگاهی دقیق تر به فواید و کاربردهای الوار

نگاهی دقیق تر به فواید و کاربردهای الوار : الوار به طور کلی به چوب اشاره دارد. این می تواند چوبی باشد که هنوز روی درختان قطع نشده سالم است یا چوب هایی که برای الوارهای تجاری برداشت شده اند. چوب ترمو

واژه‌های چوب و الوار اغلب به جای هم استفاده می‌شوند و در عمل به معنای یکسان هستند.

الوار یکی از پرمصرف ترین مواد طبیعی در جهان است. چوب برای همه چیز از ساخت و ساز گرفته تا کفپوش، مبلمان، هیزم، آشپزی، داخلی، قایق سازی و غیره استفاده می شود. در این مقاله، ما به طور مفصل به بسیاری از مزایای حیاتی و کاربردهای چوب خواهیم پرداخت.

نگاهی دقیق تر به فواید و کاربردهای الوار

در آغوش گرفتن طبیعت: فواید متعدد الوار نگاهی دقیق تر به فواید و کاربردهای الوار

الوار معمولاً یک ماده قوی و مستحکم است که به دلیل طیف گسترده ای از مزایای آن مانند: قیمت ترموود استخر

زیبا : یکی از بهترین چیزها در مورد چوب این است که یک محصول طبیعی زیبا است که فقط ظاهر مکانی را که در آن استفاده می شود بهبود می بخشد. می توان آن را به طور یکپارچه رنگ یا لکه کرد تا به هر ظاهری که می خواهید برسید.

تجدید پذیر : بر خلاف مواد ساخته شده توسط انسان، الوار یک محصول تجدیدپذیر است که می تواند در صورت نیاز و به میزان لازم تولید شود. علاوه بر این، در سرتاسر جهان رشد می کند و به وفور در دسترس است. بسیاری از گونه های چوب نرم دارای سرعت رشد بسیار سریع و ارزان تر از سایر مواد هستند.

سازگار با محیط زیست : الوار یک محصول سازگار با محیط زیست است، زیرا توسط طبیعت تولید می شود و می تواند به زمین تجزیه شود. پردازش الوار نیز نسبت به سایر مواد سازگارتر با محیط زیست و انرژی کارآمدتر است.

دوستدار انسان : الوار به عنوان یک محصول طبیعی، عاری از سموم بوده و حس خوشایندی به انسان می دهد. علاوه بر این، با جذب کربن اضافی از هوا به حفظ محیط زیست کمک می کند.

آسان برای خشک کردن : چوب را می توان به راحتی با استفاده از روش های خشک کردن با هوا یا خشک کردن کوره خشک کرد. چوب خشک شده در برابر حشرات بسیار قوی تر و مقاوم تر است و به دلیل رطوبت محدود وزن بسیار کمتری دارد.

کار با آن آسان است : الوار محکم است اما برای دست زدن خیلی سنگین نیست. می توان آن را بسیار ساده تر از سایر مواد مانند فولاد و آهن مدیریت کرد. همچنین برش و شکل دادن آن آسان است. ساختن با چوب سریعتر و ساده تر است.

قابل بازیافت : الوارهای استفاده نشده یا باقی مانده را می توان بازیافت یا تغییر کاربری داد. به عنوان مثال، الیاف و قطعات الوار را می توان برای ساخت محصولات چوبی مهندسی شده مانند تخته های فیبر مورد استفاده مجدد قرار داد.

قوی و بادوام : اکثر انواع چوب به طور طبیعی قوی هستند و مقاومت خوبی در برابر رطوبت، هوا و حملات حشرات دارند. با این حال، تمام الوارها در برابر آب مقاوم نیستند. به عنوان یک ماده بادوام، چوب می تواند چندین دهه بدون پوسیدگی دوام بیاورد.

مقرون به صرفه : الوارهای چوب نرم معمولاً ارزان‌تر از بسیاری از مواد ساخت بشر هستند و می‌توانند در کاربردهای بزرگ ساختمانی برای کنترل هزینه استفاده شوند.

نگاهی دقیق تر به فواید و کاربردهای الوار
نگاهی دقیق تر به فواید و کاربردهای الوار

استفاده های متداول از الوار که شایسته توجه شماست نگاهی دقیق تر به فواید و کاربردهای الوار

الوار یا چوب کاربردهای زیادی دارد، بیش از آن که در یک مقاله توضیح دهیم. می توانید چوب را در همه جا در اطراف خود ببینید، در ساختمان ها، وسایل نقلیه، تیر چراغ ها، مبلمان، قایق ها، کراوات راه آهن، قاب عکس، تجهیزات ورزشی، سوخت و موارد دیگر. در اینجا برخی از کاربردهای اصلی چوب آورده شده است: قیمت ترموود تراس

1. الوار برای سوخت

قبل از معرفی انواع سوخت مدرن مانند بنزین و گاز، الوار یکی از منابع اصلی سوخت در کاربردهای مسکونی و تجاری بود. حتی در حال حاضر، چوب به عنوان منبع سوخت در بسیاری از کاربردها، از گرم کردن منازل (هیزم) گرفته تا گرم کردن آب و پخت و پز غذا استفاده می شود. از بقایای الوار، قطعات شکسته، گرد و غبار و حتی میکا می توان برای سوختن سوخت استفاده کرد. سوخت بر پایه الوار نیز در بسیاری از کاربردهای تجاری استفاده می شود.

2. الوار برای ساخت و ساز

الوار یک مصالح ساختمانی بسیار خوب است و می تواند برای طیف وسیعی از فعالیت های ساختمانی استفاده شود. چوب برای سازه‌های ساختمانی، دیوارها، درها، کف‌ها، سقف‌ها، پنجره‌ها، ناودانی‌ها، تیرها، تکیه‌گاه‌ها، تیرها، جداکننده‌ها و چارچوب‌ها استفاده می‌شود.

محصولات مهندسی شده بر پایه الوار مانند تخته سه لا، ام دی اف و پانل های روکش به طور گسترده در صنعت ساخت و ساز برای ساخت تیرهای پر بار، پانل های عایق سازه و قالب های چوبی سفارشی یا معماری استفاده می شود.

3. مبلمان چوبی

یکی از رایج ترین کاربردهای چوب برای ساخت مبلمان زیبا و بادوام مانند چارچوب تخت، صندلی، کاناپه، چهارپایه، مبلمان باغ، کابینت و غیره است. چوب های سخت به دلیل ظاهر تیره زیبا، الگوهای دانه های جذاب و تراکم بالا معمولاً برای ساخت مبلمان استفاده می شوند. چوب های نرم برای ساخت مبلمان نیز محبوب هستند. به دلیل سرعت رشد سریع آنها نسبت به چوب های سخت ارزان تر و راحت تر در دسترس هستند. برخی از گونه های چوبی محبوب برای ساخت و ساز عبارتند از: چرا چوب ترمو کپک می زندکاج، بلوط، چوب ساج، افرا، چوب سرخ، سدر و صنوبر.

محصولات چوبی مهندسی شده مانند تخته سه لا، تخته های فیبر و تخته خرده چوب نیز معمولاً در صنعت مبلمان سازی استفاده می شوند.

4. الوار برای پشتیبانی

به دلیل ساختار قوی و چگالی بالا، الوار معمولاً برای ساخت تیرهای با کیفیت بالا به منظور پشتیبانی از بارهای سنگین، مانند اتصالات راه آهن، اسکله ها، اسکله ها، اسکله ها و تیرهای برق استفاده می شود. در ساخت منازل نیز از تیرهای چوبی استفاده می شود.

5. محوطه سازی

محوطه سازی به استفاده از زمین یا مناطق خالی در خارج از خانه یا ملک برای ایجاد باغ یا سایر سازه های جذاب برای افزودن به جذابیت کلی ملک اشاره دارد. درختان و الوار همیشه بخش مهمی از محوطه سازی بوده اند. الوار را می توان برای ساختن تخت های باغ بلند، نرده ها، عرشه های فضای باز، دیوارهای موقت، آلاچیق و سازه های محوطه سازی مشابه استفاده کرد. ترمووال از مزایای استفاده از چوب به جای مواد دیگر مانند آهن، پلاستیک یا فولاد برای محوطه سازی می توان به هزینه کم، نگهداری کم و جذابیت زیبایی بیشتر اشاره کرد.

6. کاغذ و خمیر

الوار اصلی ترین محصول جنگی برای ساخت کاغذ و محصولات مبتنی بر کاغذ است. چوبی که در صنعت کاغذ سازی استفاده می شود خمیر چوب نامیده می شود که معمولاً بسیار نرم است و به راحتی می توان آن را به خمیر چوب تبدیل کرد و سپس برای تهیه کاغذ از آن استفاده کرد.

چوب‌های نرم به دلیل الیاف سلولزی طولانی‌تر برای ساخت خمیر کاغذ ترجیح داده می‌شوند که باعث می‌شود کاغذ قوی‌تر شود. کاج، صنوبر، بامبو و سابابول برخی از انواع چوب محبوب هستند که برای ساخت کاغذ استفاده می شوند.

7. جعبه ها و جعبه ها

به غیر از کاغذ، از چوب برای ساخت جعبه، جعبه و سایر وسایل نگهداری نیز استفاده می شود. تشخیص ترمووود واقعیروند تقریباً یکسان است. به دلیل سهولت در دسترس بودن، عمدتاً از چوب های نرم کم کیفیت یا ارزان برای این منظور استفاده می شود. جعبه های ساخته شده از چوب قوی و بادوام هستند.

8. پالت چوبی

از چوب برای ساخت پالت ها نیز استفاده می شود که برای نگهداری و حمل و نقل محصولات مختلف به ویژه مواد سنگین استفاده می شود. هر دو چوب سخت و نرم برای ساخت پالت استفاده می‌شوند، اما چوب‌های تمیزی مانند کاج برای پالت‌های ساختمانی برای استفاده در صنایع غذایی و پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند، زیرا این چوب تمیز است و برای از بین بردن میکروب‌ها در کوره خشک می‌شود.

9. آلات موسیقی

چوب هایی که در آلات موسیقی مورد استفاده قرار می گیرند، بر اساس ویژگی های آکوستیک آنها، یعنی صدایی که در هنگام ضربه زدن تولید می کنند، با دقت انتخاب می شوند. از چوب در آلات موسیقی مختلفی استفاده می‌شود، مانند چوب‌های تن در صفحه‌های صوتی، بادی‌های چوبی، کلیدهای پیانو، زهی، چوب‌های قاب، چوب‌های مته و غیره. همه چوب‌ها شبیه هم نیستند. چوب‌های نرم مانند قیمت رنگ ترمووود انتخابی برجسته برای چوب تن است. آبنوس به دلیل زیبایی و ظرافت بی نظیر برای ساخت بدنه های گیتار و کلیدهای پیانو استفاده می شود.

10. کنده کاری

چوب ماده ای سخت و محکم است اما نسبت به فلزاتی مانند آهن نرم تر است، به این معنی که می توان آن را راحت تر تراشید. بسیاری از انواع چوب در حکاکی بهتر از سایرین هستند. به عنوان مثال، چوب آهک یک انتخاب عالی برای پروژه های کنده کاری است. چوب های سخت مانند بلوط، گردو و گیلاس نیز اغلب برای کنده کاری استفاده می شوند.

11. ابزار و تجهیزات آشپزخانه

برخی از چوب ها می توانند راحت تر از بقیه خم شوند، که آنها را برای ساخت اجسام برگردانده شده مانند چوب هاکی، کاسه، ابزار، مبلمان، اسلحه و غیره انتخاب مناسب تری می کند. چوب هایی مانند راش، زبان گنجشک و بلوط به خوبی به خم شدن بخار واکنش نشان می دهند. همچنین در ساخت قایق و کشتی استفاده می شود.

12. برنامه های کاربردی دریایی

چوب همیشه یک انتخاب محبوب برای کاربردهای دریایی بوده است. تایل 30/30 ترمووودگونه‌های چوبی بادوام که در برابر آب و پوسیدگی مقاوم هستند، انتخابی فوق‌العاده برای ساخت‌وسازهای دریایی هستند، از جمله اسکله‌ها، پست‌های پل، ستون‌های تکیه‌گاه، پل‌ها و ساخت‌وسازهای زیر آب، و همچنین می‌توانند برای ساخت قایق‌ها و کشتی‌های قوی که روی آب شناور هستند، استفاده شود.

13. روکش

در میان تمام محصولات چوبی مهندسی شده، تخته سه لا و روکش دو مورد از محبوب ترین کاربردهای چوب هستند. روکش به لایه نازکی از چوب جامد گفته می شود که برای صاف تر و زیباتر کردن آن صیقلی و تصفیه می شود. به طور کلی به پانل دیگری ساخته شده از چوب جامد یا چوب مهندسی شده متصل می شود تا ظاهر یا طرحی تزئینی ارائه دهد. میکا نمونه ای از روکش تزئینی است.

چوب
نگاهی دقیق تر به فواید و کاربردهای الوار

خرید آنلاین چوب با کیفیت بالا از شرکت مشاوره معماریکا

شرکت مشاوره معماریکا یک تولید کننده و تامین کننده الوار برتر مستقر در ایران است که در حدود 40 نوع چوب نرم و سخت معامله می کند. تمام چوب ما به طور پایدار از نقاط مختلف جهان تهیه می شود.

ما بهترین قیمت عمده فروشی را برای چوب خود ارائه می دهیم که به بسیاری از کشورها از جمله استرالیا، امارات متحده عربی، کانادا، لهستان، آلمان، برزیل، نیوزلند و غیره صادر می شود. از وب سایت ما دیدن کنید تا طیف وسیعی از چوب ما را کشف کنید و اکنون چوب را در ابعاد دلخواه خود سفارش دهید. یا برای مشاوره با متخصص نجاری هم اکنون با ما تماس بگیرید.

کانال you tube شرکت معماریکا

1 دیدگاه دربارهٔ «نگاهی دقیق تر به فواید و کاربردهای الوار»

  1. بازتاب: چوب مخصوص تراس و اطراف استخر | معماریکا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *