معماریکا

انواع چوب و طبقه بندی گونه ها

انواع چوب و طبقه بندی گونه ها

انواع چوب و طبقه بندی گونه ها

نیاز به چوب بسته به نوع کار بسیار متفاوت است. در برخی موارد به چوب نرمی نیاز است که پردازش آن برای به دست آوردن نقش و نگارهای ظریف و خطوط نرم آسان و راحت خواهد بود و در حالتی دیگر به بادوام ترین و مقاوم ترین چوب نیاز است. انواع چوب و طبقه بندی گونه ها : خوشبختانه برای نجاران و سازندگان، انواع مختلفی از چوب وجود دارد.

برای مشاهده قیمت چوب ترمو به صفحه لیست قیمت ترمووود مراجعه فرمایید

چوب ترمو

الوار از انواع مختلف چوب نه تنها از نظر ظاهر و بافت، بلکه در خواص آن نیز بسیار متفاوت است. هر گونه دارای نقاط قوت و ضعف خاص خود است، بنابراین در هنگام ساخت و ساز و نجاری، متخصصان توجه بیشتری به انتخاب نوع چوب مناسب دارند.

طبقه بندی گونه های چوبی

برای اینکه هنگام تجزیه گونه های چوبی گیج نشویم، بیایید به این نظریه بپردازیم: با چه معیارهایی و به چه نوع چوب تقسیم می شود. برای مشاهده انواع چوب و طبقه بندی گونه ها که برای ترمو کردن چوب مورد استفاده قرار میگیرند میتوان برسی کرد

جداسازی بر اساس ساختار، چوب قلب و چوب صنوبر

تنه درخت نسبتا ساده است. در زیر پوست، لایه بیرونی سلول های زنده قرار دارد که به آن چوب صنوبر می گویند و اطراف هسته آن لایه های مرده هسته است. این مکانیسم محافظتی بیشتر درختان را تشکیل می دهد که به لطف آن پوسیدگی، قارچ و حشرات نمی توانند درخت را از داخل در شرایط راحت “خوردن” کنند.

برای مشاهده کالیته رنگ چوب ترمو به صفحه لینک شده مراجعه فرمایید

چوب ترمو
چوب ترمو

اما در همه درختان این اتفاق نمی افتد، بنابراین، در این دسته، نژادها به 3 نوع تقسیم می شوند: بهترین چوب برای کف – گزینه های برتر را پیدا کنید

  • نژادهای سالم، درختانی با لایه مشخصی از سلول های مرده با تراکم افزایش یافته و سایه تیره تر.
  • چوب صنوبر، درختان بدون سلول های مرده در اطراف چوب دل؛ انواع چوب و طبقه بندی گونه ها
  • چوب های رسیده، درختانی با چوب دل و خرچنگ همسایه.
جداسازی با سختی

یک طبقه بندی ساده با توجه به تراکم الیاف چوب:

  • چوب نرم، چگالی کمتر از 540 کیلوگرم بر متر مکعب؛
  • چوب جامد، چگالی بین 550 تا 740 کیلوگرم بر متر مکعب است.
  • چوب بسیار سخت، چگالی بیش از 750 کیلوگرم بر متر مکعب.

این طبقه بندی در انتخاب مواد برای محصولات مقاوم در برابر سایش و در پردازش چوب با برش برای انتخاب ابزار مناسب مفید است. هر چه تراکم سنگ بیشتر باشد، آسیب رساندن به آن دشوارتر خواهد بود. از چوب نرم عمدتاً برای نجاری استفاده می شود و از چوب متراکم برای ساخت و ساز استفاده می شود، به عنوان مثال، هنگام تخمگذار کف.

انواع چوب و طبقه بندی گونه ها

جداسازی بر اساس نوع برگ

شاید آشناترین طبقه بندی گونه های درختی، آشنا از درس های زیست شناسی مدرسه بر اساس نوع برگ ها: لیست قیمت ترمووود انواع چوب و طبقه بندی گونه ها

مخروطیان
برگریز

تفاوت اصلی این طبقه بندی در ساختار چوب و وجود یا عدم وجود رزین چوب است. به لطف رزین، چوب نرم در برابر رطوبت، تغییر شکل و انقباض مقاوم است، به همین دلیل در ساخت و ساز ترجیح داده می شود. و رزین طبیعی حشرات را دفع می کند و به طور فعال با اثرات میکروارگانیسم ها مبارزه می کند. تنها نکته این است که به دلیل وجود رزین، بافت درختان مخروطی ناهمگن است و ممکن است دارای پاکت های رزینی باشد که در مقادیر زیاد بر استحکام کلی آرایه تأثیر منفی می گذارد.

سدار در مقابل کاج: چگونه یکی از دیگری متفاوت است؟

طبقه بندی های اضافی

می توان چوب را با توجه به پارامترهای زیادی از جمله مقاومت در برابر پوسیدگی و سهولت پردازش با ترکیبات شیمیایی به انواع تقسیم کرد. انواع چوب و طبقه بندی گونه ها ما در این مقاله در مورد اقدامات محافظت از چوب در برابر پوسیدگی در مورد این طبقه بندی ها با جزئیات بیشتری صحبت کردیم.

انواع رایج چوب

گونه های چوبی و انواع آنها بر اساس محل منشأ بسیاری وجود دارد، بنابراین ما محبوب ترین آنها را برای ساخت و ساز، نجاری و تکمیل کار در نظر خواهیم گرفت.

چوب ترمو

بلوط

راک با صدای سخت برگریز. دارای ساختار زیبای “نازک” و رنگ غنی نرم است. بسته به محل رشد، بلوط می تواند از قهوه ای ظریف تا قهوه ای تیره نجیب باشد. این یکی از قوی ترین و بادوام ترین انواع چوب است، اما خواص آن به شدت به سن درخت بستگی دارد.

چوب ترمو هرات

تخته لبه بلوط یک ماده گران قیمت است که برای دکوراسیون داخلی و تولید مبلمان عرضه می شود.

راش

چوب سخت چوب. چوب رنگ های زیبایی دارد که از زرد روشن تا قهوه ای مایل به قرمز متغیر است. نیاز به بخار درمانی تخصصی دارد.

راش اغلب برای کف پوش استفاده می شود که باعث می شود هم پوششی بادوام و هم زیبا با سایه های رنگی متفاوت ایجاد شود.

خاکستر

راک با صدای سخت برگریز. برای ساختار زیبای چوب ارزش دارد. رنگ از مایل به زرد روشن تا قهوه ای کم رنگ. در عین حال، هسته همیشه در سایه با چوب صنوبر تفاوت زیادی ندارد. به خوبی خم می شود و ضربه را نگه می دارد.

در دکوراسیون، در تولید مبلمان و در ساخت تجهیزات ورزشی استفاده می شود.

افرا

چوب صنوبر نرم برگریز. چوب دارای رنگ زیبا تقریبا سفید با ته مایل به زرد است.

کفپوش افرا یا تخته چوب یک ماده طراحی بسیار ارزشمند است. انواع چوب و طبقه بندی گونه ها اتاقی با تزئینات افرا بسیار سبک و چشم نواز به نظر می رسد.

گیلاس شیرین

برگریز نژاد جامد یک درخت میوه. این چوب به دلیل رنگ غنی قرمز-قهوه ای، صورتی-قهوه ای یا قرمز آن ارزش دارد. در عین حال، چوب به خوبی رطوبت می دهد و تقریباً در هنگام خشک شدن تغییر شکل نمی دهد.

برای تولید روکش، پارکت، مبلمان انحصاری و سوغاتی استفاده می شود.

توسکا

گونه های چوبی نرم رسیده برگریز. چوبی با بافت سبک و رنگ مایل به قرمز. وقتی در معرض نور قرار می گیرد تیره می شود. در تماس با آهن، خاکستری می شود و خود آهن به سرعت زنگ می زند.

برای تولید روکش، تخته سه لا و نئوپان مورد استفاده در دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

مهره

راک با صدای سخت برگریز. گردو به دلیل ساختار چوبی منحصر به فرد و رنگ زیبا و اغلب زرد مایل به قهوه ای آن ارزش دارد. در عین حال با انتقال رنگ بسیار ملایم از چوب دل به چوب صنوبر. چوب سخت و محکم.

معمولاً به عنوان روکش یا در تولید مبلمان منحصر به فرد استفاده می شود، به ندرت به شکل الوار فروخته می شود.

اقاقیا

برگریز به خصوص سنگ صدا سخت. یک نژاد بسیار ارزشمند به دلیل استحکام خاص و بافت غیر معمول با سرریز سایه های مختلف.

برای ساخت مبلمان منحصر به فرد و طبقه های با کلاس بالا استفاده می شود.

کاج

مخروطیان نژاد صدای نرم. بسته به محل رشد، رنگ، سختی و ساختار به طور قابل توجهی متفاوت است. در روسیه، متعلق به گونه های چوبی کم ارزش و رایج ترین است.

الوار محبوب برای کارهای ساختمانی، که در مجموعه ای بزرگ در کاتالوگ ما وجود دارد. آستر کاج به دلیل عطر ظریف رزین بازدم برای سونا استفاده می شود، همچنین می توانید آن را در وب سایت ما پیدا کنید.

درجه بندی چوب: نگاهی دقیق تر به انواع و روش ها

کاج اروپایی

مخروطیان نژاد صدای نرم. این چوب بالاترین مقاومت در برابر آب و بافت زیبا را دارد.

انواع چوب و طبقه بندی گونه ها

کف، تیرها، شمع های ورق، آستر و بسیاری موارد دیگر از کاج اروپایی ساخته شده است. بازسازی منزل قدیمی از جمله چوب کاج، تخته های عالی برای پوشش تراس بیرون می آیند که می توانید در کاتالوگ وب سایت ما پیدا کنید.

آسپن

نژاد نرم صدای برگریز. این چوب سبک است و در برابر سایش و رطوبت مقاوم است. سایه روشن دلپذیر و درخشش طبیعی در نور دارد.

آسپن یک ماده بسیار خاص است که در درجه اول به دلیل ویژگی های پردازش اولیه است. هسته درخت اغلب به دلیل رطوبت زیاد برای هیچ استفاده ای مناسب نیست و اغلب در طول رشد به طور فعال پوسیده می شود، بنابراین آسپن اغلب به نئوپان و تخته سه لا، آستر و عناصر برای دکوراسیون داخلی و همچنین مبلمان و درها پردازش می شود. برخی از محصولات آسپن در کاتالوگ ما ارائه شده است.

همچنین الوار از سرو، گیلاس، سنجد، نمدار، صنوبر، صنوبر، ساج، بید، انواع چوب و طبقه بندی گونه ها خاکستر کوهی (بسته به محل رشد جنگل) تهیه می شود. اما توصیه می کنیم نژادهایی را که در منطقه شما رشد می کنند برای ساخت خانه انتخاب کنید، زیرا آنها با آب و هوای بومی خود آشنا هستند و با شانس بسیار کمتری شما را ناامید خواهند کرد.

کانال you tube شرکت معماریکا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *