معماریکا

مالیدن روغن روی چوب

نحوه مالیدن روغن روی چوب : بهترین ابزار و روش ها

نحوه مالیدن روغن روی چوب : بهترین ابزار و روش ها

نحوه صحیح اعمال روغن روی چوب موضوعی است که نیاز به درک خوب و جامع از خواص روغن و چوب دارد. روغن یک ماده محافظ و رنگ آمیزی فوق العاده با سابقه طولانی است. نحوه مالیدن روغن روی چوب ترمو ، رنگ بریلوکس مخصوص ترمووود رنگ ورنی لاک ازمو تکنوس جوتن ترموود آلمانی یونانی رنگ های لاک چوبی قیمت رنگ چوب ترمو

رنگ آمیزی ترموود

چوب یک ماده بیولوژیکی با ساختار پیچیده است که تعامل مشخصی با محیط دارد. ما در مورد “نفس چوب” صحبت می کنیم، که طبق گفته درخشان زیست شناس دانشگاهی B.N. Ugolev، در جذب و جذب رطوبت توسط محصولات چوبی بیان می شود.

کل تاریخ دو هزار ساله ایجاد سازه های چوبی مملو از مبارزه بشر برای کاهش و کنترل چرخش مجدد رطوبت بین چوب و محیط است. اجداد عملی ما با روغن کاری چوب شروع به کنترل این فرآیند کردند. آغشته شدن چوب به روغن به محصولات چوبی پایداری ابعادی می بخشد و دوام بیولوژیکی آنها را بسیار افزایش می دهد. اختراع مواد رنگ آمیزی یک پیشرفت تکنولوژیکی باشکوه برای حل این مشکل ایجاد کرد. هنگامی که انسان خواص مقاوم در برابر رطوبت روغن های طبیعی را کشف کرد و آنها را روی چوب اعمال کرد، عصر جدیدی در تاریخ ساخت چوب آغاز شد. نفت این کار را در مقیاس سیاره ای انجام داد. رنگ ترمووود

روغن ترمووود

روغن های غیر سخت شونده (غیر خشک کننده) تقویت شده با رزین های طبیعی و آسفالت طبیعی برای پردازش چوب برای اولین بار در قرن 4 قبل از میلاد مورد استفاده قرار گرفتند. در این زمان، مهاجرت دسته جمعی (مهاجرت مردم) همراه با جنگجویان بزرگ یونانی – ایرانی در جریان بود. توده های عظیمی از مردم از طریق خشکی و دریا از آسیای صغیر به سمت انگلستان و اسکاندیناوی حرکت کردند.

نفت ماده ای شد که برای درمان تمام کشتی های چوبی، تجاری و نظامی استفاده می شد و آنها را ضد آب می کرد. قایق‌های افسانه‌ای، کشتی‌های جنگی تمدن‌های باستان و روم باستان، از روغن زیتون برای آغشته کردن تمام عناصر کشتی استفاده می‌کردند. از کناره ها و عرشه، برای حمل مبلمان برای محافظت از چوب در برابر محیط های تهاجمی. فلاور باکس

روغن‌های ممتاز مدرن و روغن‌های هیدرولیک، حفاظت جامع از چوب را فراهم می‌کنند. آنها شامل محافظ های زیستی مختلف و یک عمل قارچ کش خوب هستند. این روغن به طور سیستمی از چوب در برابر پوسیدگی، کپک، قارچ و انواع دیگر آسیب های بیولوژیکی محافظت می کند. این به طور مستقیم باعث افزایش دوام چوب می شود. روغن تبادل رطوبت چوب با محیط را تنظیم می کند و آن را به حداقل مورد نیاز کاهش می دهد که هندسه محصولات را حفظ می کند. این امر زیبایی و ثبات ابعادی چوب را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

ترمووود

دیواره های چوبی سلول های چوبی حاوی یک پلیمر زیستی ویژه – لیگنین است. نحوه مالیدن روغن روی چوب ترمو ، رنگ بریلوکس مخصوص ترمووود رنگ ورنی لاک ازمو تکنوس جوتن ترموود آلمانی یونانی رنگ های لاک چوبی در ساختار فوق العاده سلول های چوبی، الیاف سلولزی به عنوان تقویت کننده عمل می کنند و لیگنین به دلیل مقاومت فشاری قابل توجهی که دارد، شبیه بتن است. UV – تابش خورشید ما، لیگنین را در سلول های چوبی از بین می برد. رنگ خاکستری مشخصی به دست می آورد، خواص مکانیکی خود را از دست می دهد و شل می شود. این روغن با موفقیت مشکل محافظت از لیگنین چوب را حل می کند. لیست قیمت ترمووود

انواع مختلفی از فیلترهای شیمیایی UV و جاذب های UV در رنگدانه ها و پرکننده های روغن های نخبه ادغام می شوند. آنها از چوب در برابر اشعه ماوراء بنفش مضر محافظت می کنند. فیلترهای فرابنفش، که نام خود را کاملاً توجیه می کنند، بخشی از طیف خورشیدی را که در آن تابش UV وجود دارد، می شکنند (فیلتر می کنند) و آن را به بیرون منعکس می کنند. جذب کننده های UV، متفاوت عمل می کنند. آنها اشعه ماوراء بنفش را جذب می کنند، در حالی که خودشان تغییر می کنند و آن را به گرما پراکنده می کنند. این به همان اندازه با موفقیت از لیگنین چوب در برابر تخریب محافظت می کند.

نحوه مالیدن رنگ روی چوب ترمووود : بهترین ابزار و روش ها

Oil for wood یک سوسپانسیون رنگ آمیزی مصنوعی، با خواص زیبایی شناختی و محافظتی مشخص، بر پایه روغن های محلول در آب، رنگدانه ها، پرکننده ها و چسب ها به شکل رزین های اکریلیک و آلکیدی است. روغن با چوب در سطح سلولی کار می کند، به روشی کاملا متفاوت، متفاوت از پوشش های فیلم. مولکول های روغن به فضای بین سلولی چوب نفوذ کرده و در آنجا پلیمریزه می شوند. بدون افراط در اصطلاحات علمی، روغن ها لایه نزدیک به سطح چوب را آغشته می کنند و با آن زندگی می کنند. طراحی و اجرا روف گاردن

چوب ترمو دکوری

پلیمریزاسیون روغنی فرآیند خشک شدن روغن در داخل چوب است که به دلیل تیکسوتروپی و ماده خشک کننده در ساختار آن، ویسکوزیته آن افزایش یافته و از حالت مایع به حالت جامد می رسد. یعنی به پلیمر جامد تبدیل می شود که در لایه سطحی چوب محکم منجمد شده و در آب و حلال های آلی نامحلول است.

موم یا روغن را چه انتخاب کنیم؟

برای انتخاب درست، ابتدا باید تصمیم بگیرید که سطحی که قرار است رنگ آمیزی شود کجا باشد. سطح تأثیر یک محیط تهاجمی بر روی مواد رنگ، هنگام انتخاب روغن یا موم، نقش تعیین کننده ای دارد. آلاچیق

اگر در مورد دیوارها و سقف ها در داخل خانه صحبت می کنیم، با رژیم دمای معمولی، انتخاب روغن یا موم صرفاً یک موضوع سلیقه ای است. این یک موضوع زیبایی شناسی است، زیرا همان چوب، در روغن، با درجات مختلف عمق و بیان بافت با چوب موم شده متفاوت است. علاوه بر این، تعداد زیادی از طرفداران هر دو نوع محصول تقریباً یکسان است.

نحوه مالیدن روغن روی چوب

در سونای بخار یا حمام، برای پردازش دیوارها و سقف ها، بهتر است از واکس های مخصوص مقاوم در برابر حرارت استفاده کنید. نحوه مالیدن روغن روی چوب ترمو ، رنگ بریلوکس مخصوص ترمووود رنگ ورنی لاک ازمو تکنوس جوتن ترموود آلمانی یونانی رنگ های لاک چوبی “Teknos” “Teknowax 1160 – 00” در این شرایط احساس بسیار خوبی دارد. روغن برای این تغییرات شدید دما و رطوبت به طور کلی مناسب نیست. کابینت آشپزخانه

برای کار در خارج از خانه در نما یا در تراس، در یک محیط تهاجمی که تأثیرات آب و هوایی به ویژه برجسته است، به هیچ وجه از موم استفاده نمی شود. فوراً فرو می ریزد. در آنجا فقط از روغن استفاده می شود. مزایا و معایب اشباع روغن.

چوب ترمو

مزایای استفاده از روغن:

 1. روغن به زیبایی ساختار چوب را برجسته می کند. فوق العاده زیبا به نظر می رسد. این احساس وجود دارد که نقش های لایه های سخت و نرم چوب از داخل می درخشد. روغن هر فیبر را آغشته می کند و به صورت حجمی برجسته می کند و هر تخته را به یک اثر هنری بسیار هنری تبدیل می کند. تی وی وال با چوب ترمو
 2. این روغن یک محافظت پیچیده قابل اعتماد و بسیار موثر از چوب در برابر اشعه ماوراء بنفش و انگل های زیستی است. و نه تنها در سطح، بلکه در اعماق داخل در لایه های نزدیک به سطح. چوب پردازش شده با روغن بادوام تر می شود.
 3. روغنی که در سطح بین سلولی محکم به چوب چسبیده و به پلیمری بادوام تبدیل می‌شود، خواص مکانیکی لایه‌های بالایی چوب را افزایش می‌دهد و آن را سخت‌تر می‌کند.
 4. روغن ها یک اثر لمسی مسحور کننده ایجاد می کنند. سطح تخته های پوشیده شده با روغن نرم و ابریشمی می شود. لمس آن با دست بسیار لذت بخش است. در تراس ها و طبقاتی که با روغن تصفیه شده اند، صاحبان آن دوست دارند با پای برهنه راه بروند.روغن ها به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و کاهش چرخش مجدد رطوبت بین چوب و محیط، به تخته های آغشته به آن ثبات ابعادی بیشتری می بخشد.

معایب استفاده از روغن:

 1. هزینه بالای فرمولاسیون روغن ممتاز. برای کاربرد صحیح و تکنولوژیکی روغن، به افراد حرفه ای، نقاشان – تزئین کنندگان سطح نخبگان نیاز است.

نمونه های روغن لاک رنگ بریلوکس

بهترین روغن ها برای چوب توسط سه شرکت بزرگ فراملی تولید می شود. “رنر” ، “تکنوس”، “تیکوریلا”. آزمایشگاه‌های شیمیایی این غول‌های صنعتی تمام رنگ توانایی‌های فکری دانشمندان و شیمی‌دانان آن کشورها را جمع‌آوری کرده‌اند. نتیجه دیری نپایید و روغن های چوبی عالی در بازار ظاهر شدند. چوب ترمو ایرانی

تولید کنندگان ایتالیایی Renner بهترین فرمولاسیون را دارند، این روغن های هیدرولیک Renner YS M 300 و Renner YS A 300 هستند . نحوه مالیدن روغن روی چوب ترمو ، رنگ بریلوکس مخصوص ترمووود رنگ ورنی لاک ازمو تکنوس جوتن ترموود آلمانی یونانی رنگ های لاک چوبی فنلاندی های محدود “Teknos” روغن هیدرولیک عالی “Teknos” “Wood Oil” تولید می کنند. اسکاندیناویایی های Tikkurila خود را با روغن فوق العاده “Tikkurila” “Pinja W – Oil” متمایز کردند. اگر می خواهید یک تراس یا نمای بسیار بادوام و زیبا داشته باشید، منطقی است که Renner M 300 یا Renner A 300 را انتخاب کنید، اینها ترکیبات فوق العاده مقاومی هستند. در میان روغن های هیبریدی، آنها رهبران بلامنازع هستند. کارشناسان معماریکا با توجه به کیفیت و دوام پوشش های شما، روغن های هیبریدی را توصیه می کنند.

رنگ چوب تراس

انواع روغن: رنگ ترمووود نما

روغن های نافذ برای نجاری به سه دسته تقسیم می شوند.

 • روغن های چوب طبیعی روغن آفتابگردان، روغن نباتی. روغن ساج. روغن قیر. روغن بذر کتان، روغن توت درخت عرعر. روغن تونگ، روغن ساج، روغن نارگیل و غیره.
 • ترکیبی. روغن های هیدرولیک آلکیدی – اکریلیک، مبتنی بر آب.
 • مصنوعی. معدنی. اینها محصولات پیچیده فرآوری روغن چند جزئی هستند. نحوه صحیح رنگ آمیزی چوب ترمووود

اجازه دهید کمی بیشتر در مورد انواع روغن های طبیعی صحبت کنیم.

 • روغن قیر. این اولین نوع روغن هیبریدی است که مخلوطی از روغن بزرک و قطران کاج است. محصول تقطیر رزین کاج. این به ویژه توسط اجداد ما برای محافظت از چوب در خیابان ایجاد شده است.
 • روغن بزرک. به طور معمول، روغن بزرک برای درمان چوب در داخل و خارج از خانه استفاده می شد. اشباع روغن خوب به دست آمد که محصولات را از اثرات عوامل آب و هوایی محافظت می کرد.
 • روغن ساج. به عنوان یک ترکیب محافظ، روغن ساج برای چوب مکان های خارجی و داخلی مناسب است. نحوه مالیدن روغن روی چوب ترمو ، رنگ بریلوکس مخصوص ترمووود رنگ ورنی لاک ازمو تکنوس جوتن ترموود آلمانی یونانی رنگ های لاک چوبی آنها نباید پله ها، کف و تراس ها را بپوشانند زیرا مقاومت سایشی ضعیفی دارد.
 • روغن جلا. این یک نوع روغن گیاهی است که از آجیل درخت تونگ به دست می آید. روغن تونگ به دلیل اندازه کوچک مولکول ها، قابلیت جذب کاملاً قابل مشاهده ای دارد. روغن های تونگ، در میان همتایان طبیعی خود، با مقاومت در برابر سایش خوب متمایز می شوند، بنابراین از آنها برای درمان تراس استفاده می شود. به دلیل ضریب شکست خوب، از نظر زیبایی شناسی بالای سطوح درمان شده متمایز می شود. رنگ مخصوص چوب ترمووود
 • روغن ارس. به طور گسترده و با موفقیت در پزشکی، زیبایی و حتی رایحه درمانی استفاده می شود. در کارهای تکمیلی از روغن ارس برای محافظت از چوب استفاده نمی شود.

روغن چوب

روغن های طبیعی در مقایسه با روغن های هیبریدی دارای معایب جدی هستند.

 1. مدت زمان زیادی طول می کشد تا خشک شوند. فرآیند پخت و خشک کردن می تواند بیش از 48 ساعت طول بکشد. پلیمریزاسیون بعدی، این دوره زمانی است که محصول رنگ شده باید از استرس مکانیکی محافظت شود، می تواند تا 21 روز ادامه یابد. روغن بذر کتان در این منظر دقیقاً چنین رقمی را نشان می دهد.
 2. پایداری جوی و مکانیکی کم. در مقایسه با هیبریدی ها، چه در نما و چه در تراس، مقدار زیادی از دست می دهند. رنگ چوب ترمو فضای خارجی چگونه ترمووود را رنگ آمیزی کنیم

از نظر فناوری، آغشته کردن چوب به ترکیبات روغنی، انتخاب فوق العاده ای است که دو مشکل را همزمان حل می کند. زیبایی شناختی و کاربردی. پردازش چوب با ترکیبات مبتنی بر روغن مستلزم آن است که مجری درک خوبی از فرآیند، تعامل بین چوب و روغن داشته باشد.

رنگ مخصوص ترمووود کف سقف نما نحوه مالیدن روغن روی چوب : بهترین ابزار و روش ها

اشباع روغن در سطح سلولی با چوب تعامل دارد. اشباع یک مخلوط مصنوعی مایع، طبیعی یا ترکیبی برای محافظت از حفاظت پیچیده چوب در برابر رطوبت، آسیب زیستی توسط میکرو فلور بیماری‌زا، تابش خورشیدی و انگل‌های زیستی است. روغن ها نیز نوعی اشباع هستند. به آنها اشباع روغن می گویند. بنابراین، در اینجا، ما فناوری اشباع را دقیقاً در چارچوب انواع روغن آن در نظر می گیریم. یعنی در مورد نحوه مالیدن روغن به چوب صحبت می کنیم. رنگ چوب فضای خارج نمایندگی رنگ چوب کندسوز آب گریز ضد اشعه UV

چوب برای اشباع (روغن هیدرولیک) باید رطوبت متعادل 8 تا 12٪ داشته باشد. این محدوده توسط SNiP 2 – 25 – 80 “سازه های چوبی” توصیه می شود. حتما آن را با رطوبت سنج چک کنید. با رطوبت بیش از حد، جذب روغن موثر نخواهد بود. سلول‌های چوبی متورم شده از آب اندازه‌شان افزایش می‌یابد و اجازه نمی‌دهد روغن به مقدار مناسب وارد فضای بین سلولی شود. از نظر فنی می توان یک تخته بسیار مرطوب را رنگ کرد، اما باید فوراً کیفیت و مقدار کم روغن پلیمریزه را تنظیم کنید. پس از اینکه رطوبت سنج شما میزان رطوبت مورد نظر را از 8 تا 12 درصد نشان داد، می توانید چوب را برای آغشته کردن آماده کنید.

ابتدا سنگ زنی اولیه تخته را انجام می دهیم. نحوه مالیدن روغن روی چوب ترمو ، رنگ بریلوکس مخصوص ترمووود رنگ ورنی لاک ازمو تکنوس جوتن ترموود آلمانی یونانی رنگ های لاک چوبی برای کار با چوب های نرم، کاج شمالی، صنوبر، سدر، کاج آنگارسک، از ساینده با دانه 120 استفاده می کنیم، اگر چوب سخت، کاج اروپایی سیبری، بلوط را تهیه می کنید، سپس آسیاب اولیه را با یک ساینده با دانه انجام می دهیم. از 100. چوب ترمو

نحوه مالیدن روغن روی چوب

نحوه مالیدن روغن روی چوب : بهترین رنگ بریلوکس ورنیلاک

روی سطح آماده شده روغن بمالید. می توانید این کار را با قلم مو انجام دهید، می توانید با یک سکوی اسپری بدون هوا رنگ کنید. در حجم های کوچک تا 10 متر مربع، تفاوتی در نحوه کار وجود ندارد. در صورتی که نیاز به رنگ آمیزی حجم بیشتری دارید و می خواهید کیفیت مبلمان مرجع را بدست آورید، باید آغشته سازی (رنگ آمیزی) با روغن را در کارگاه آماده شده انجام دهید و از سمپاش بدون هوا استفاده کنید. در اینجا کار با قلم مو را در نظر خواهیم گرفت. بنابراین، چگونه روغن را روی چوب بمالیم. قبل از شروع کار، روغن ها باید کاملاً مخلوط شوند، اما برای جلوگیری از کف کردن، تکان داده نشود. پس از آن، 15 – 20 دقیقه صبر می کنیم. در این مدت دو فرآیند اتفاق می افتد. حباب های احتمالی از روغن خارج می شود و اگر آن را از خیابان وارد کرده باشید، دمای خانه را بالا می برد.

روغن ها هنگام کار با برس، تکنیک استفاده از آنها را تعیین می کنند. مقدار کمی روغن را با برس بردارید و برس را روی لبه ظرف روغن فشار دهید تا هوا از آن خارج شود. برای این کار می توانید از پارچه تمیز و بدون پرز استفاده کنید.

رنگ چوب ضد آب

روغن ها با حرکات دقیق طولانی اعمال می شوند، گویی آن را روی سطح “کشش” می کنند. هنگام کار بر روی یک سطح افقی، یک نوار آغشته روغن باید 25 تا 30٪ روی دیگری همپوشانی داشته باشد. در یک سطح عمودی، لایه بندی نوارها به طور مداوم به 50٪ می رسد. ترمووود ویلا طراحی و اجرا نما آلاچیق پرگولا سونا استخر چوبی

روغن ها همیشه به صورت مالشی اعمال می شوند. سپس “مالش” با یک پارچه خشک و تمیز انجام می شود . روغن اضافی را با پارچه ای به سطح تخته می مالند. “مالش” صحیح لحن را در کل صفحه رنگ شده یکنواخت می کند و در نتیجه “لکه بینی” بسیار کمتری وجود خواهد داشت. ما منتظر پلیمریزاسیون هستیم، دوره آن به نوع روغنی که استفاده می کنید و به میکروکلیمای “کارگاه” شما بستگی دارد. باید در نظر داشت که سطوح روغنی به صورت مرحله ای و نه سریع خشک می شوند. به خصوص روغن های طبیعی مانند: روغن تونگ، روغن بزرک، روغن ساج.

روغن ها در طرح های چند لایه، سنگ زنی بین لایه ای مورد نیاز هستند. نحوه مالیدن روغن روی چوب ترمو ، رنگ بریلوکس مخصوص ترمووود رنگ ورنی لاک ازمو تکنوس جوتن ترموود آلمانی یونانی رنگ های لاک چوبی پس از پلیمریزاسیون، لایه روغن اعمال شده را با یک ساینده با دانه 800 صیقل می دهیم. آسیاب کردن، شمع های برآمده را از بین می برد و با اعمال ریز ریلیف روی لایه روغن، بهترین چسبندگی بین لایه ای آن را ایجاد می کند. پیوستگی ارتباط بین دو ماده همگن بر اساس چسباندن است. در مورد ما، ما در مورد دو لایه رنگ صحبت می کنیم.

آغشته کردن چوب به روغن یک فرآیند پیچیده تکنولوژیکی است که نیاز به مشارکت متخصصان حرفه ای آموزش دیده دارد. نقاشان – دکوراتورهای معروف ما خوشحال خواهند شد که در این امر به شما کمک کنند. آنها دستان طلایی و تجربه زیادی دارند. شما کیفیت مبلمان واقعی را دریافت خواهید کرد. عکس های کار آنها در کاتالوگ برای خود صحبت می کند.

کانال you tube شرکت معماریکا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *