معماریکا

طراحی و اجرا روف گاردن

روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن با ترمووود

روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن با ترمووود

اگر فکر می کنید که چمن و درختان روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست یک روند جدید و مدرن است، سخت در اشتباهید. روف گاردن چیست و تمامی جزئیات اجرایی روف گاردن چوبی ، حیاط سازی روف گاردن با چوب ترمو ، طراحی و اجرای روف گاردن در پشت بام با تیم معماریکا طراحی و اجرا روفگاردن

در نروژ، سقف های پوشیده از چمن، ذغال سنگ نارس، پوست درخت غان و پوشیده از علف ها و خزه ها یک سنت ملی است که برای چندین قرن وجود داشته است.

امروز، مقامات کپنهاگ و اسلو قصد دارند بام های سبز را به خیابان های شهرهای خود بازگردانند، زیرا این گزینه را “مرتبط، مقرون به صرفه و مطابق با تمایل مدرن به استفاده از مواد سازگار با محیط زیست” می دانند.

ترمووود

علاوه بر این، بام های سبز را می توان در سانفرانسیسکو، تورنتو، زوریخ، بازل، بوردو، لندن، لیون، مادرید و سایر شهرها مشاهده کرد.

چرا باغ های اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ، از جمله ساختمان های چند طبقه، بسیار محبوب هستند؟ چندین دلیل بسیار خوب برای این وجود دارد:

مشاهده لیست قیمت کابینت ممبران پلی اورتان هایگلاس کلاسیک

 1. بهبود وضعیت اکولوژیکی. این لحظه به ویژه برای شهرهای بزرگ مهم است، جایی که تخصیص فضا برای یک منطقه پارک در میان آسفالت و بتن دشوار است. فضای سبز روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست به طور موثری هوا را تصفیه می کند و بیش از 25 درصد از مواد مضر و گرد و غبار موجود در جو را حفظ می کند. به عنوان مثال، همه همان مقامات کپنهاگ انتظار دارند تا با کمک بام های سبز اثر گلخانه ای را در این شهر تا سال 2015 به صفر برسانند.
 2. افزایش عایق صدا و حرارت. یک روف گاردن به کاهش سر و صدای داخل خانه کمک می کند، که برای ساکنان خانه های واقع در نزدیکی بزرگراه های شلوغ نیز مهم است. علاوه بر این، خانه زیر بام سبز در زمستان گرم و در تابستان خنک خواهد بود که باعث کاهش هزینه های تهویه مطبوع و گرمایش می شود.
 3. سقف زیر یک باغ یا چمن چندین سال بیشتر از یک سقف معمولی دوام می آورد، زیرا گیاهان و لایه خاک به طور قابل اعتماد آن را از تأثیرات خارجی و شرایط آب و هوایی محافظت می کند. عمر مفید چنین سقفی با مراقبت مناسب از باغ بیش از 20 سال است.
 4. صرفه جویی در فضا و جبران خسارت ساختمان. روف گاردن، همانطور که بود، طبیعت را برای منطقه ای که در طول ساخت خانه اشغال شده بود، جبران می کند. بنابراین، ریزاقلیم محلی حفظ می شود و صاحب سایت دوباره چمن خود را دریافت می کند که در حین ساخت پایه خانه از بین رفته است.
 5. احتباس آب باران. این مزیت برای شهرهایی است که در هنگام باران های شدید، سیستم فاضلاب ممکن است نتواند با مقدار زیادی آب مقابله کند. باغ های اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست و چمنزارها مقداری از بارش را جذب می کنند و از رسیدن آن به خیابان ها و مخلوط شدن با فاضلاب جلوگیری می کنند. یک راه بسیار موثر برای جلوگیری از سیل.
 6. یک باغ بام مسطح یک مکان استراحت اضافی برای همه ساکنان خانه است، یعنی یک منطقه مفید دیگر.
 7. خانه ای در زیر یک بام سبز همیشه زیبا، غیر معمول است و بلافاصله جلب توجه می کند.

با توجه به تمام مزایا و معایب فوق، روشن می شود که چرا باغ های روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست همچنان در بسیاری از مناطق شهری غرب محبوبیت پیدا می کنند. فروش چوب ترموود در تهران

طراحی و اجرا روف گاردن

انواع باغ های پشت بام جزئیات اجرایی روف گاردن

بام سبز را می توان به دو نوع اصلی تقسیم کرد:

گسترده _

چنین باغبانی سقف شامل استفاده از خاک سبک است که ضخامت آن از 5 تا 15 سانتی متر متغیر است. این ساده ترین گزینه برای محافظت از سقف از تأثیرات خارجی و ایجاد یک اکوسیستم مستقل است. در مورد محوطه سازی گسترده، فقط از گیاهان بی تکلف استفاده می شود که نیازی به آبیاری منظم یا مراقبت دقیق ندارند. محوطه سازی گسترده اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ایجاد یک فرش پیوسته از گیاهان همیشه سبز است، این گزینه دلالت بر هیچ منطقه تفریحی ندارد..

برای مشاهده نمونه های بازسازی مطب و کلینیک به صفحه لینک شده مراجعه فرمایید

اغلب از این روش محوطه سازی در اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست آلاچیق ها، گاراژها، ساختمان های بیرونی و خانه های خصوصی استفاده می شود. راحت است که وزن یک لایه نازک و سبک خاک، همراه با گیاهان، به طور متوسط ​​تنها حدود 20 کیلوگرم در هر متر مربع سقف باشد، بنابراین نیازی به تقویت اضافی پایه نخواهد بود. نوع دیگری از محوطه سازی گسترده، وان های معمولی با گیاهان داخلی است که در بهار به سقف صاف منتقل می شوند. در این مورد، امکان تجهیز یک منطقه تفریحی در اینجا نیز وجود دارد، اما، البته، این گزینه را نمی توان یک باغ یا چمن واقعی نامید.متمرکز.

در این حالت، یک باغ واقعی روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست با مسیرهای پیاده روی، منطقه پیک نیک، آلاچیق ها، آلاچیق ها و حتی حوضچه ها ظاهر می شود.

البته کاشت درختچه ها و درختان به یک پایه محکم نیاز دارد که بتواند لایه ای از خاک تا ضخامت 1.5 متر را تحمل کند. اغلب از محوطه سازی فشرده در ساختمان های چند طبقه، هتل ها، مراکز خرید و سایر امکانات نسبتاً بزرگ استفاده می شود.

اگر صاحبان یک خانه خصوصی قصد ایجاد چنین باغ کاملی را در اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست خود داشته باشند، به نظر متخصصانی نیاز خواهند داشت که تعیین کنند آیا دیوارهای باربر و فونداسیون چنین وزن جامدی را تحمل می کنند یا خیر. با محوطه سازی فشرده، کل بار در هر متر مربع سقف می تواند به 700 کیلوگرم برسد.
با توجه به نوع سقفی که باغ یا چمن روی آن ظاهر می شود، محوطه سازی معمولا به دو دسته شیب دار و مسطح تقسیم می شود. در سقف شیبدار، فقط محوطه سازی گسترده امکان پذیر است، اما در یک سقف مسطح، هم می توان محوطه سازی گسترده و هم فشرده را اعمال کرد – همه اینها به قدرت فونداسیون و توانایی های مالی مالکان بستگی دارد

بام‌های سبز نروژی معمولاً شیب‌دار هستند، بنابراین در اینجا جایی برای نشستن وجود ندارد – فقط یک لایه یکنواخت از چمن سبز چوب ترمو فنلاند

طراحی و اجرا روف گاردن

الزامات ایمنی جزئیات اجرایی روف گاردن

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، می توان از محوطه سازی گسترده در هر دو سقف شیبدار و مسطح استفاده کرد. با این حال، شیب سقف شیبدار نباید بیش از 30 درجه سانتیگراد باشد. در غیر این صورت، لایه ضد آب، زهکشی و خاک به سادگی روی سطح خیلی شیب دار نمی ماند و لایه مفید خاک در اثر باران شسته می شود.

برای مشاهده نمونه های بازسازی سالن آرایشگاه به صفحه لینک شده مراجعه فرمایید

پایه یک سقف مسطح باید بار جامد را تحمل کند.

یک لایه خاک معمولی با ضخامت تنها 5 سانتی متر و مساحت یک متر مربع می تواند تا 100 کیلوگرم وزن داشته باشد و خاک تنها یکی از لایه های پایه باغ آینده است. استفاده از بسترهای سبک خاص و سیستم های زهکشی سبک وزن به کاهش بار کمک می کند، اما انتخاب آنها نیاز به رویکرد دقیق و مشاوره با متخصصان دارد.

همچنین باید در نظر داشت که در زمستان برف روی سقف صاف جمع می شود و بار روی سقف می تواند تا 400 کیلوگرم در هر متر مربع افزایش یابد. و کاشت درختان، حتی درختچه ها و درختچه ها، لایه خاک را افزایش می دهد و بر این اساس، وزن بام سبز را به 700 کیلوگرم در متر مربع می رساند.

کارشناسان طراحی منظر کاشت درختان بزرگ و قرار دادن اجسام عظیم در مکان هایی که سازه های باربر قرار دارند را برای کاهش بار روی سقف توصیه می کنند.

چند نکته مهم دیگر هنگام ایجاد یک روف گاردن: باید به حفاظت از باد توجه کنید، سازه های عمودی را تقویت کنید، یک جان پناه قابل اعتماد در امتداد لبه سقف ایجاد کنید و دسترسی راحت و ایمن به باغ را از طبقه بالا فراهم کنید. پرگولا با چوب ترمو

تکنولوژی روف گاردن جزئیات اجرایی روف گاردن

اگر به ساختار باغ اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست در یک بخش نگاه کنید، بیشتر از همه شبیه یک کیک چند لایه است که لایه بالایی آن مستقیماً گیاهان است.پایه باغ اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست شبیه یک کیک چند لایه است که هر یک از آنها برای ایجاد یک اکوسیستم کامل با ریزاقلیم و ساکنان سبز خود لازم است: 1 – دال بتنی. 2 – ضد آب; 3 – عایق حرارتی; 4 – غشای محافظ ریشه; 5 – ژئوتکستایل; 6 – لایه زهکشی؛ 7 – ژئوتکستایل; 8 – خاک؛ 9 – گیاهان

طراحی و اجرا روف گاردن

هر لایه و تکنولوژی سبز کردن سقف را در نظر بگیرید:

 1. اولین لایه باغ یا چمن روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ، ساختارهای پشتیبان خود سقف خواهد بود: یک دال کف بتنی در مورد سقف صاف و یک روکش پیوسته از یک سقف شیبدار. البته اگر روی سقف شیبدار تخته سنگ یا کاشی وجود دارد، ابتدا باید آنها را جدا کرد. اگر اساس باغ آینده یک دال بتنی مسطح باشد، باید از وجود شیب 1.5-5 درجه به سمت زهکشی مراقبت کنید. شما می توانید چنین شیب کمی را روی یک سقف مسطح با استفاده از سیمان ماسه ای ایجاد کنید.
 2. لایه دوم ضد آب است. باید تا حد امکان قابل اعتماد باشد، زیرا در صورت نشتی، تمام لایه های بالایی برای تعمیر باید برداشته شوند و این فرآیند بسیار وقت گیر، پرهزینه و طولانی است. امروزه به عنوان یک عایق رطوبتی، معمولاً از مواد قیر-پلیمر رول شده ساخته شده استفاده می شود. لایه زیرین آنها به صورت مکانیکی به پایه متصل می شود و لایه بالایی جوش داده می شود، تمام درزها به طور قابل اعتماد لحیم می شوند. لایه ضد آب در امتداد لبه های سقف باید به ارتفاعی بیش از ضخامت عایق خم شود. نمای ویلا با ترمووود طراحی و اجرا چوب ترمو
 3. لایه سوم عایق حرارتی است. این لایه از تخته های چوب پنبه ای، فوم پلی استایرن اکسترود شده یا فوم پلی اورتان ایجاد می شود. صفحات عایق محکم به یکدیگر چیده می شوند، اگر فشار لایه های بالایی کافی نیست، می توانید آنها را با چسب مخصوص به هم وصل کنید. نیازی به بستن تخته های پلی استایرن یا پلی اورتان به پایه نیست.
 4. لایه چهارم محافظت از ریشه است. در برخی موارد، تخمگذار این لایه اضافی را می توان رها کرد. به عنوان مثال، اگر قرار نیست درختان روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست کاشته شود و یک چمن معمولی در اینجا رشد کند، پس ضد آب بودن کاملاً کافی است. در غیر این صورت، کارشناسان طراحی منظر برای اطمینان، توصیه می کنند که یک غشای محافظ ریشه را روی لایه عایق حرارت ثابت کنید، که از جوانه زدن سیستم ریشه و آسیب رساندن به پایه جلوگیری می کند. ایده آل برای این اهداف، یک واشر پلیمری الاستیک با سلول های ویژه ای است که رطوبت را حفظ می کند، یا یک فیلم با پوشش فلزی.
 5. پنجمین لایه میانی ژئوتکستایل است. این یک ماده رول است که نوارهای آن روی یکدیگر همپوشانی دارند. به یاد داشته باشید که ریشه های گیاه می توانند به راحتی بر ژئوتکستایل ها غلبه کنند – به همین دلیل است که یک لایه محافظ ریشه اضافی مورد نیاز است.
 6. ششم، لایه زهکشی. ضخامت این لایه از 5 تا 10 سانتی متر است.لایه زهکشی برای حذف آب اضافی و همچنین حفظ رطوبت در هنگام خشکسالی ضروری است. لایه زهکشی به سیستم زهکشی متصل است. معمولاً از کک پرلیت، پوکه خرد شده، پلی آمید یا شن رسی منبسط شده به عنوان زهکش استفاده می شود – مواد نسبتاً سبک. شما همچنین می توانید از خاک رس شل و شن معمولی استفاده کنید، اما چنین لایه ای سنگین تر خواهد بود. اغلب، لوله های سوراخ دار در لایه زهکشی گذاشته می شوند که جریان آب را بهبود می بخشد.
 7. لایه هفتم – لایه دیگری از ژئوتکستایل روی زهکشی گذاشته می شود که به عنوان فیلتری برای ذرات کوچک شسته شده از خاک عمل می کند.
 8. لایه هشتم خاک است. فقط اکنون می توانید شروع به ایجاد آخرین لایه کنید که در آن گیاهان کاشته می شوند. بستر یک روف گاردن معمولاً مخلوط سبک خاصی از خاک با افزودن ماسه، پرلیت، ذغال سنگ نارس، خاک رس منبسط شده، خاک رس، تراشه های چوب، تخته سنگ و پوست خرد شده است. ضخامت خاک معمولاً از 5 تا 50 سانتی متر متغیر است، بستر بسته به نیاز گیاهان روی سقف توزیع می شود. خاک معمولی برای روف گاردن توصیه نمی شود. چوب ترمو با ضمانت

فقط پس از گذاشتن و آماده شدن هر هشت لایه پایه، می توانید مستقیماً به کاشت گیاهان ادامه دهید. به یاد داشته باشید که گیاهان روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست در شرایط نزدیک به کوه و بیابان – زیر باد و خورشید رشد می کنند. بنابراین، ارزش انتخاب فقط بی تکلف ترین گونه ها را دارد. درختان روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست معمولاً کوتوله، زینتی، با سیستم ریشه ای نه چندان گسترده کاشته می شوند.

باغ روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ، کاشته شده با درختان خزنده، درختچه های کم ارتفاع، چمن مقاوم در برابر سرما و گل های بی تکلف، سودمند به نظر می رسد. چنین باغی نیازی به مراقبت روزانه نخواهد داشت و به راحتی زمستان را در هوای آزاد زنده می کند.

طراحی و اجرا روف گاردن

به طور کلی، فناوری ایجاد باغ و چمن در سقف صاف و شیبدار مشابه است. با این حال، سقف شیبدار از قبل دارای شیبی برای تخلیه آب است، بنابراین می توان از یک لایه زهکشی صرف نظر کرد. نیازی به عایق اضافی نیست – این لایه معمولاً در زیر تیرها ، در اتاق زیر شیروانی قرار دارد.

بنابراین، فناوری ایجاد یک چمن روی سقف شیبدار معمولاً شامل قرار دادن عایق رطوبتی، غشای محافظ ریشه، ژئوتکستایل و لایه ای از خاک است. با این حال، در امتداد لبه سقف شیبدار، علاوه بر این باید یک تخته محدود کننده قابل اعتماد ایجاد کنید که از لغزش خاک جلوگیری می کند. همچنین توصیه می شود یک تور یا رنده مخصوص در بالای لایه محافظ ریشه قرار دهید که معمولاً برای تقویت شیب ها استفاده می شود. ترمووود چوب

روف گاردن جزئیات اجرایی روف گاردن

همانطور که می بینید، ایجاد یک روف گاردن یک فرآیند نسبتاً پیچیده و طولانی است که به دانش، تجربه و مواد خاص نیاز دارد. بلافاصله، بدون آماده سازی، شروع باغبانی فشرده سقف با دستان خود یک تجارت پرخطر است. با این حال، می توانید از یکی از گزینه های زیر، ساده تر و مقرون به صرفه تر برای چیدمان باغ یا چمن روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست استفاده کنید:

در یک سقف صاف، می توانید به سادگی وان ها، گلدان ها و گلدان ها را با گیاهان بچینید. در احاطه شده توسط چنین منطقه سبز، گوشه ای دنج برای استراحت با مبلمان و امکانات باربیکیو ممکن است ظاهر شود.
محوطه سازی گسترده هزینه کمتری دارد و می توان آن را حتی روی سقف شیبدار معمولی یک گاراژ یا کلبه ایجاد کرد.

در یک سقف صاف، می توانید یک گوشه جداگانه را انتخاب کنید که منطقه سبز در آن قرار دارد. در این قسمت، یک فرورفتگی مسطح از یک فیلم ضد یخ ضد آب ساخته شده است که حاوی مواد مضر برای گیاهان نیست، لبه های آن 5 سانتی متر بالا می رود. کناره ها را می توان با تخته یا سنگ ثابت کرد.

یک لایه شن برای زهکشی در داخل گود ریخته می شود و یک بستر آماده روی آن قرار می گیرد.

همه چیز، باغ گل آماده است، فقط برای مرطوب کردن زمین و کاشت دانه ها باقی می ماند. درست است ، از چنین “تخت گل” باید مرتباً آب اضافی بریزید (برای این کار باید یکی از لبه های کنار فیلم را پایین بیاورید). البته، شما نمی توانید در اینجا درخت بکارید، اما چمن و گل های بی تکلف به خوبی ریشه می دهند. چوب ترمو برای دیوار

سیستم های محوطه سازی آماده از شرکت های متخصص در طراحی منظر. چنین سیستمی یک “پای” آماده با تمام لایه های لازم است که روند چیدمان باغ را بسیار تسهیل می کند.

سیستم های مشابه در حال حاضر توسط شرکت های آلمانی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ارائه می شود. با استفاده از این سیستم های آماده که سبک و استفاده آسان هستند، می توانید تنها در یک روز یک چمن روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست راه اندازی کنید.

اگر رویای شما یک روف گاردن تمام عیار است، به احتمال زیاد باید به متخصصان مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که نه تنها طراحان منظر، بلکه سازندگان نیز در باغبانی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست شرکت خواهند کرد. بهتر است با یک استودیوی طراحی منظر که مستقیماً با یک شرکت ساختمانی همکاری می کند تماس بگیرید. این سازندگان هستند که تمام کارهای مقدماتی را برای گذاشتن عایق رطوبتی و ترتیب دادن پایه ای مطمئن برای روف گاردن انجام می دهند.

با وجود تمام سختی‌ها، هزینه‌ها و نیاز به مراقبت‌های بعدی، ایده یک باغ روی پشت بام بسیار جذاب به نظر می‌رسد. و این تعجب آور نیست، زیرا حتی ساکنان شهر در چندین نسل این تمایل را دارند که تا حد امکان زمان خود را در طبیعت بگذرانند و قطعه ای از بهشت ​​خود را در مرکز شهر ایجاد کنند، حتی اگر به وضوح زمین کافی برای این کار وجود نداشته باشد.

ترمووود

بام سبز – جزئیات اجرایی روف گاردن چیست

این روزها شهرها با سرعتی نجومی جایگزین طبیعت شده اند. کمتر و کمتر مناطقی هستند که آسفالت، بزرگراه ها و خانه ها را پوشانده نیست. و این به دور از تنها مشکل شهرنشینی است. هوای ما بیشتر و بیشتر آلوده می شود، پر از گازهای گلخانه ای است که برای مردم، حیوانات و گیاهان مضر است. و خود گیاهان، که می توانند آن را پاک کنند، کمتر و کمتر رایج می شوند. فروش چوب ترمو وود

در چنین شرایطی، باغ های بابل زیباترین «عجایب جهان» به نظر می رسد. این باغ‌های پلکانی هستند که بر روی طاق‌های سرداب‌های کاخ در بابل باستان ساخته شده‌اند. این «عجایب جهان» بیش از یک و نیم هزار سال قدمت دارد. “باغ های بابل” در ارتفاع 25 متری از سطح زمین قرار داشت و با زیبایی و عظمت خود همه را به وجد می آورد.

با این حال، باستان شناسان دریافته اند که چنین فناوری هایی مدت ها قبل از آن مورد استفاده قرار می گرفته است. در سال 2113 قبل از میلاد، مردم در تراس های زیگورات ها درخت کاشتند. رویه ایجاد باغ های «شناور در هوا» پس از آغاز عصر ما نیز ادامه یافت. و برخی از نمونه های آنها حتی تا به امروز زنده مانده اند: به عنوان مثال، باغ معلق در جزیره اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ، واقع در شمال ایتالیا. این باغ زیبا در بالای انفلادهای غارها و تالارهای کاخ کاردینال بورومئو قرار دارد و در پایان قرن شانزدهم ایجاد شده است.

در ایران ، هنر ایجاد باغ های اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست نیز از دیرباز شناخته شده است. بنابراین، در قرن هفدهم، چنین باغ هایی بر روی انبارها، انبارها، انبارها ایجاد شد. سپس فقط در دسترس افراد ثروتمند بود، بنابراین در ابتدا باغ های پشت بام متعلق به نمایندگان سلسله سلطنتی و عالی ترین روحانیون بود و با گذشت زمان، آنها به طور فزاینده ای به مالکیت بازرگانان ثروتمند تبدیل شدند. سقف چوب ترمو

در آن روزگار به باغ های معلق «باغ سواری» می گفتند. آنها، از جمله، در ساختمان های مسکونی کرملین ایران ، در تراس های مجلل این کاخ قرار داشتند.

همچنین شایان ذکر است که باغ‌های خاکی پایین و بالایی که در سال 1623 تأسیس شده‌اند. باغبان معروف نظر ایوانف روی ایجاد باغ بالا کار کرد. تصمیم گرفته شد که این باغ را روی طاق های Spaniy Dvor که تا پایه تپه کرملین فرود می آمد قرار دهند. متأسفانه، تا به امروز حفظ نشده است، با این حال، مورخ معتبر I. Zabelin به بررسی ظاهر ادعایی آن مشغول بود. به گفته وی، مساحت باغ بالا تقریباً 26000 متر مربع بوده و کل محوطه با حصار سنگی احاطه شده است. دهانه های حصار با توری های حک شده تزئین شده بود و از آنها می توان زاموسکوورچیه زیبا را تحسین کرد. علاوه بر این، یک آب انبار مصنوعی با فواره در اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست قرار داشت. یک مکانیسم طراحی شده ویژه برای تامین آب به آن استفاده شد. که در برج اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست کرملین (که تا به امروز باقی مانده است) قرار داده شده است. در همان زمان، حصارهای باغ بالا از داخل با نقاشی های پیتر انگلس (نقوش گیاهی در آنها غالب بود) پوشانده شد.

باغ پایین تا حدودی وسعت کمتری داشت، اما به همین دلیل از زیبایی کمتری برخوردار نبود. همچنین دارای یک مخزن مصنوعی بود و نه فقط یک مخزن تزئینی – ماهی در آن پرورش داده می شد. در آن روزگار از میله های سربی برای ایجاد باغ های معلق استفاده می شد که بر روی طاق های سنگی قرار می گرفت. میله ها لحیم شده و با خاک گیاهی پوشانده شد و سپس گیاهان کاشته شدند. باغ های خاکریزی تقریباً صد و نیم سال وجود داشت، تا زمانی که ساخت کاخ کرملین به جای آنها آغاز شد.

اما اینها به دور از تنها باغ های اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست و تراس آن زمان بودند. به عنوان مثال، همچنین در قرن هفدهم در ایران ، باغ های پسران اوردین-نشچوکین و گلیتسین، که در سطح طبقات بالایی ساختمان های مسکونی چیده شده بودند، به طور گسترده ای شناخته شده بودند. طراحی نمای چوبی

اندکی بعد، در قرن هجدهم، باغ های معلق در محله های زندگی کاخ زمستانی سنت پترزبورگ که توسط معمار راسترلی طراحی شده بود، ترتیب داده شد. در هرمیتاژ کوچک، باغی در بالای اصطبل گالری های رومانوفسکی و پتروفسکی کاخ ایجاد شد و بسیار شبیه به نوعی گالری در فضای باز بود.

برای سال‌های متمادی، چنین باغ‌هایی فقط در اختیار افراد ثروتمند و اشراف بود، زیرا ترتیب و نگهداری آنها هزینه‌های بسیار زیادی را در بر می‌گرفت. با این حال، با ظهور مصالح ساختمانی، فناوری‌ها و طرح‌های جدید، واحه‌های پشت بام رایج‌تر شدند. بنابراین، در اواسط قرن نوزدهم، آنها شروع به تجهیز فعال در اروپا کردند. به ویژه، مدل روف گاردن توسط کارل رابیتس، مخترع، سازنده و معمار محبوب آلمانی، سروصدای زیادی به پا کرد. این مدل در سال 1867 در نمایشگاه جهانی پاریس ارائه شد. همه روزنامه‌ها لازم می‌دانستند که عکس‌های او را منتشر کنند و ابراز امیدواری کنند که «باغ‌های سر به فلک کشیده در بلندی‌ها» به تزئینات عمومی ساختمان‌ها تبدیل شود.

این روند نه تنها در اروپا مورد تقاضا قرار گرفته است – از نیمه دوم قرن نوزدهم به طور فعال برای ساختمان های خصوصی و همچنین اولین خانه های مسکونی در ایران استفاده شده است. بنابراین، در سال 1908، یک منطقه سبز زیبا با باغ گل رز و یک فواره بر روی سطح اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست باشگاه بازرگانان ساخته شد که توسط معمار اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ساخته شد. امروزه این ساختمان سالن تئاتر لنکوم را در خود جای داده است.

در ایران ، یکی از باغ های مرتفع معروف آن زمان در یک ساختمان مسکونی 10 طبقه واقع در خط بولشوی گنزدنیکوفسکی ساخته شد (این خانه تا به امروز باقی مانده است). این ساختمان نه تنها به یکی از اولین ساختمان های مسکونی مرتفع در پایتخت تبدیل شد – یک غرفه زیبا روی سقف آن وجود داشت که توسط گیاهان متعدد در جعبه ها و وان ها احاطه شده بود. خود غرفه در طول عمر خود توانسته است عملکردهای مختلفی را انجام دهد. زمانی از آن به عنوان یک استودیو فیلم استفاده می شد که در آن تصاویر پانوراما از ایران فیلمبرداری می شد. همچنین یک کافه با نام لاکونیک “بام” و سپس – یک اتاق رختکن در منطقه برای اسکیت غلتکی وجود داشت. شرکت مجری تراس سبز چوب ترمو برای تراس و بالکن

باغ های اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست و آغاز قرن بیستم با نام بسیاری از برنامه ریزان شهری و معماران و در یکی از اولین مراحل – به ترتیب لوکوربوزیه و اف. لوکوربوزیه اصولاً معتقد بود که باغ های پشت بام آینده معماری هستند، چیزی که بدون آن توسعه آن غیرقابل تصور است. او در اجرای بسیاری از پروژه های مرتبط با این مفهوم مشارکت داشته است. از آثار او می توان به مناطق سبز روی پشت بام ویلاهای کوچک و باغ های چشمگیر بر روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ساختمان های اداری و حتی سبز کردن پشت بام کل شهر چندیگر هند اشاره کرد. رایت به نوبه خود برای یکی از تاثیرگذارترین آثارش شناخته می شود: در سال 1914، او یک ساختمان رستوران بزرگ با بام های سبز باز در شیکاگو طراحی و تجهیز کرد.

کمی بعد، در دهه 1930، باغی به نام اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست در لندن به طور گسترده شناخته شد. این معمار توسط آر. نمی توان گفت که او به شکلی کاملاً بدون تغییر تا زمان ما زنده مانده است، اما باغ روی پشت بام آن خانه هنوز وجود دارد. این شامل سه منطقه است: یک باغ ویکتوریایی، اسپانیایی (معمولی) و انگلیسی (منظره).

ما قبلاً از اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست آمریکایی نام بردیم، اما او تنها کسی بود که به ایجاد فضاهای سبز “آویزان” در ایالات متحده علاقه داشت. در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20، سقف بسیاری از هتل های نیویورک مورد بهره برداری قرار گرفت. و در دهه 1940، سقف گاراژهای زیرزمینی در سانفرانسیسکو به لطف میدان هایی که بر روی آنها گذاشته شده بود، جان تازه ای یافتند. در اواسط قرن بیستم، یک باغ بزرگ معلق که ابعاد آن شبیه میدان اصلی یک شهر بزرگ بود، بر روی سطح سقف یک پارکینگ زیرزمینی در پورتسموث ایجاد شد. علاوه بر این، بلوارها و باغ های به اصطلاح “خطی” در بسیاری از شهرهای ایالات متحده شروع به ایجاد کردند. آنها بر روی مواد مصنوعی ساخته شده در امتداد بزرگراه ها و جاده ها ساخته شده اند. آنها هم برای زیبایی و هم برای تفکیک مناطق خودرو و عابر پیاده خدمت می کنند. شرکت بازسازی در تهران

توجه به این نکته به اندازه کافی خوشحال کننده است که در میان متخصصان ایران ، مصلحت استفاده از سقف های مسطح از نظر تئوری در اوایل قرن بیستم اثبات شد. در دهه 1920، کار بسیاری از معماران سازنده، از جمله برادران وسنین، اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست و دیگران به این موضوع اختصاص یافت. در آن زمان خانه های زیادی ساخته شد که سقف آنها به روش های مختلف مورد استفاده قرار می گرفت: در جایی باغ ها برای استراحت ایجاد می شد ، در جایی – سکوهای تماشا و جایی – حتی مجتمع های بازی کودکان. اما با وجود این روند، سقف ساختمان های عمومی و صنعتی، بسیاری از ساختمان های مسکونی و مهمتر از آن سازه های زیرزمینی خالی ماندند. و سپس باغبانی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ها برای مدت طولانی به دلیل جنگ بزرگ میهنی و عواقب آن فراموش شد.

در واقع، تنها در پایان دهه 1990 بود که احیای واقعی این فناوری فراموش شده در ایران آغاز شد. متخصصان توصیه هایی را برای طراحی باغ های اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ارائه کردند که مطابق با واقعیت های فعلی است و در سال 2001 در ایران کتاب بسیار مهمی در این زمینه منتشر شد: دفاع و سازه های دیگر. این راهنما توسط طراحان اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست توسعه داده شده است.

اکنون آلمان بدون قید و شرط پیشرو در توسعه فن آوری های پیشرفته برای ساخت و ساز روف-گاردن است. در اینجا، نه تنها روش های مدرن سبز کردن بام ها با استفاده از مواد انقلابی ایجاد می شود – در اینجا، در اصل، مرسوم است که مناطق سبز را روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ها قرار دهید، و این در مرحله طراحی ساختمان ها برنامه ریزی شده است. در آلمان، از جمله، فن آوری های بام سبز با زاویه شیب زیاد به طور فعال استفاده می شود. و برای مالکین ساختمانی که باغچه را روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست خود سامان نداده اند، عوارض مالیاتی ویژه ای در نظر گرفته شده است.

یکی از رهبران بلامنازع جهان در ساخت سقف های “سبز” شرکت آلمانی است.

با این حال، بسیاری از کشورهای دیگر از نظر شیوع بام سبز فاصله زیادی با آلمان ندارند. بنابراین، در شهرهای سوئیس، حدود یک چهارم تمام سقف های مسطح با چمن پوشانده شده است. و در ژاپن، سقف های مسطح بیش از 100 متر مربع از نظر قانونی برای ایجاد باغ الزامی است. چوب اش چوب زبان گنجشک عش آمریکایی کانادایی ترک

سقف به عنوان عنصر ضروری معماری

نام نسبتاً رایج برای سقف یک ساختمان “نمای پنجم” است. و این نام مستعار به دلیلی داده شد – اندازه و طراحی سقف، از بسیاری جهات، ظاهر کل ساختمان و همچنین راحتی استفاده از آن را از قبل تعیین می کند. سقف ساختمان را در برابر بارش، خاک، گرد و غبار و باد محافظت می کند، وظیفه عایق حرارتی و حفاظت از صدا را بر عهده دارد. سقف های “گرم” را اختصاص دهید که از اتلاف گرما نیز جلوگیری می کند و “سرد” بدون عایق حرارتی. با این حال، هر سقف لزوما باید حداقل شیب کمی داشته باشد، که برای حذف بارش ضروری است. اگر در مورد سقف مسطح صحبت می کنیم، معمولاً حدود 2٪ است. سقف هایی با زاویه شیب چشمگیرتر که معمولاً پشت آنها اتاق زیر شیروانی یا اتاق زیر شیروانی پنهان می شود، با شیب 20٪ ساخته می شود. چوب ترمو ود چیست ؟

تمام تصمیماتی که به نوعی با ساختار سقف مرتبط هستند: نوع، زاویه شیب، پیکربندی – احتمالات بعدی را برای استفاده از آن از پیش تعیین می کند. اکنون سقف ها معمولاً با ظرفیت باربری زیاد ساخته می شوند. آنقدر بزرگ که می توانستند فرود هلیکوپتر یا پارک ماشین را در خود جای دهند. هیچ چیز مانع از قرار دادن زمین های بازی، تجهیزات ورزشی، استخرها، سالن های زیبایی، کافه ها، رستوران ها، کلوپ ها و بسیاری موارد دیگر در آنها نمی شود.

در عین حال باید در نظر گرفت که در قسمت بالایی ساختمان های چند طبقه مدرن معمولا ارتباطات زیادی وجود دارد. هودهای تهویه، آنتن های شبکه تلویزیونی، روبناها روی چاه آسانسور و موارد دیگر – همه اینها برای تضمین شرایط زندگی راحت مردم ضروری است. اما چگونه می توان با همه اینها یک باغ کامل را ترکیب کرد؟ برای انجام این کار، شما باید یک پروژه دقیق ایجاد کنید که در آن هر دو ارتباطات و گیاهان زنده بتوانند به راحتی همزیستی کنند. طراحی و نصب چنین سقف هایی می تواند تا حدودی گران تر از ساخت سقف های شنی معمولی باشد. اما مزایا، زیبایی بام سبز و همچنین پتانسیل آن برای بهره برداری توسط مردم را دست کم نگیرید. ترمووود کف سقف دیوار بالکن

به عبارت دیگر، مشکل اصلی در چیدمان روف گاردن، نیاز به در نظر گرفتن نیازهای سازندگان، معماران، اقتصاددانان و خود گیاهان است که برای رشد و توسعه طبیعی به شرایط خاصی نیاز دارند.

واضح است که پوشش گیاهی کاشته شده در سقف یک ساختمان چند طبقه در شرایط محیطی تا حدودی متفاوت از گیاهان روی زمین وجود دارد. آب و هوای کوچک در چنین مکان هایی را می توان شبیه به کوه ها نامید، زیرا شامل یک باد شدید، فراوانی تابش خورشیدی و یک لایه نسبتاً نازک خاک است که در زیر آن یک پایه جامد وجود دارد. معمولاً در فصل سرد در سطح بام تقریباً 10-5 درصد رطوبت کمتری نسبت به سطح زمین مشاهده می شود و در فصل گرم 10-20 درصد کمتر است. این، همراه با بادهای شدید، روند خشک شدن خاک را تسریع می کند. اگر چه در مورد فراوانی بارندگی که می تواند در سقف های مسطح راکد شود، فراموش نکنید. گیاهان در چنین شرایطی باید از یک طرف به طور منظم آبیاری شوند و از طرف دیگر مکانیسمی برای حذف موثر رطوبت اضافی برای آنها فراهم شود.

برای حفظ سطح مطلوب رطوبت، یک سیستم زهکشی با طراحی خاص مورد نیاز است. برای محافظت در برابر هیپوترمی و آسیب های مکانیکی ناشی از باد – پاراپت های بلند، توری ها و شیرها. و برای اینکه گیاهان مواد مغذی کافی داشته باشند، لازم است از بسترهای سبک مخصوص استفاده شود. پنجره های گیوتینی

تمام مراحل دوره رویشی – رشد، گلدهی، میوه دهی، ریزش شاخ و برگ – در پوشش گیاهی روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست حدود 3-12 روز زودتر از همان گیاهان “زنده” روی زمین رخ می دهد. و این نیز باید در هنگام طراحی سیستم، و از بسیاری جهات، در زمینه یک طرح تزئینی در نظر گرفته شود. اگرچه عامل محیطی مهمتر است: نه تنها سازگاری گیاهان، درختان و درختچه ها با شرایط “کوهستانی”، بلکه سازگاری آنها با یکدیگر. برای یک روف گاردن معمولاً محصولات مقاوم و نسبتاً بی تکلف انتخاب می شوند: پوشش زمین و گیاهان علفی، خزنده، درختچه ها و درختان کوتوله یا خزنده.

باغ های سبز قرن بیست و یکم

در طراحی سبزه بام، نکات فنی خاصی و همچنین عملیات مورد نظر منطقه سبز در نظر گرفته می شود. بنابراین، هر راه حل به روش خود منحصر به فرد است. یک مثال گویا ساختمان برج یکپارچه است که پس از زلزله شدیدی که در سال 1966 رخ داد در تاشکند ایجاد شد. افرادی که قبلاً در خانه های شخصی خود زندگی می کردند به آن نقل مکان کردند و مجبور بودند به ویژگی های زندگی در یک آپارتمان عادت کنند. بنابراین تصمیم گرفته شد در هر سه طبقه حیاط های زیبا را تجهیز کنیم که از بالکن ها می توان به آنها دسترسی داشت. علاوه بر این، انتهای سایت ها با ظروف بتنی که در آنها گیاهان کاشته شده بود تزئین شد. و در اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست مسطح خانه باغی با حوض، نیمکت و سایبان ایجاد کردند. طراحی روف گاردن در تهران

نمونه جالب دیگر خانه بین المللی موسیقی ایران است که در سال 2003 در ایران شروع به کار کرد. این شامل یک هنرستان کوچک است که در سرسرا قرار دارد و به یک منطقه باز منتهی می شود.

از اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ساختمان می توانید مناطق اطراف و رودخانه ایران را تحسین کنید. همزمان در قسمت های باز و بسته باغ زمستانی گیاهان مختلفی کاشته می شود. در خارج – آنهایی که می توانند در شرایط آب و هوای ایران در خارج از منزل تحمل کنند (توجا غربی، درخت عرعر، خاکستر کوهی، لیندن، اسپیریا، زرشک)، در داخل – فرهنگ های عجیب و غریب و گلخانه ای. ترکیب منظره توسط گیاهان چند ساله و چمنزارها “رالی” شده است و نتیجه پنج منطقه سبز بین مسیرهای سنگفرش شده است. معمار منظر ایران به عنوان خالق این مکان زیبا عمل کرد. برای ساخت آن از مواد عایق مدرن، سیستم های آبیاری، سیستم های زهکشی، وسایل روشنایی استفاده شده است که آن را به یکی از بهترین نمونه های باغ بام ایران در قرن بیست و یکم تبدیل کرده است. چوب ترمو سایت خاوران

چند سالی است که درختان واقعی در اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست . یک بلوار در اینجا وجود دارد که یک مکان فوق العاده برای آن یک زمین بازی کودکان است. از سال 1999، سطح سقف مجتمع گلخانه ای باغ گیاه شناسی دانشگاه دولتی ایران خالی نبوده است: انواع مختلفی از محصولات پوشش زمینی روی آن آزمایش می شوند و تقریباً بلافاصله نتیجه آزمایش یک تصویر چندگانه زیبا بود. فرش گیاهی رنگی

در سال 93 پروژه جالب دیگری در پایتخت شمالی راه اندازی شد. برای او از سقف یک ساختمان معمولی نه طبقه و همچنین از ساختمان های موسسه طراحی استفاده کردند. در این مناطق گل، سبزیجات و نهال محصولات میوه کاشته شد. همین گیاهان نیز در پوشش طبیعی زمین در کنار ساختمان ها کاشته شدند. این آزمایش ساده این امکان را فراهم کرد که مشخص شود گیاهانی که روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست رشد می‌کنند دارای فلزات سنگین و نیترات بسیار کمتری نسبت به گیاهانی هستند که در زمین باز رشد می‌کنند. دلیل واضح است: اگزوزهای خودرو و سایر مواد مضر به سادگی به ارتفاع چند ده متری نمی رسند. این آزمایش به عنوان شواهد تجربی برای اثربخشی مفهوم بام سبز عمل کرد و منجر به توسعه برنامه مدل زیست‌محیطی مسکونی شد که به نام اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست نیز شناخته می‌شود.

از نظر شیوع، فضای اشغال شده و میزان پیچیدگی طراحی منظر، بام های سبز روسی هنوز از سقف های ایجاد شده در خارج عقب هستند. اما هر سال پروژه های جالب و امیدوار کننده بیشتری داریم. بنابراین از تحولات اخیر می توان از «باغ تزار» نام برد. این بر روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست دو طبقه – پنجم و چهارم – در یک مجتمع بزرگ ساخته می شود که در خاکریز سوفییسکایا رودخانه ایران در حال ساخت است. این پروژه توسط طراحان اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست توسعه یافته است. این باغ در مقابل کرملین قرار می گیرد و تبدیل به ادای احترام به باغ های “کوهستانی” می شود که زمانی به دلیل زیبایی خود در اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست تحسین می کردند

عنصر کلیدی ترکیب “باغ تزار” یک بلوار تفرجگاهی دنج خواهد بود که طراحی آن به سبک باروک هلندی برنامه ریزی شده است. در قسمت شمالی باغ (که «باغ طلایی» نامیده می شود) ساعت آفتابی نصب می شود که در اطراف آن گل های زرد و نارنجی کاشته می شود و همچنین یک آب انبار مصنوعی با مجسمه ای به نام «تخت سلطنتی» نصب می شود. قسمت جنوبی (“باغ آبی”) شامل یک استخر با سه آبشار است که با کاشی های آبی پوشیده شده و درختان میوه کاشته می شود. و در مرکز ترکیب یک باغ گل رز معطر وجود خواهد داشت.

آنچه در آینده به یکی از راه حل های موثر برای معضل زیست محیطی تبدیل خواهد شد، در حال حاضر ایجاد، تقویت و بهبود می یابد. فناوری‌های سبز کردن سقف در تمامی کشورهای پیشرفته دنیا امیدوارکننده شناخته شده‌اند و بدون شک آینده بزرگی در انتظار آنهاست. سقف متحرک آلاچیق

انواع باغ ها و ویژگی های آنها

چه کسی و چه زمانی برای اولین بار ایده تزئین سقف با گیاهان را پیدا کرد، دیگر مشخص نیست: برای قرن ها، باغ های شناور یا به مد آمدند یا به فراموشی سپرده شدند. یک چیز را می توان با قاطعیت گفت: با دیدن حداقل یک بار این خلقت شگفت انگیز دست انسان، نمی توان بی تفاوت ماند. اکنون باغ های اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست موج دیگری از محبوبیت را تجربه می کنند. آنها در کلان شهرهایی که ساکنان آنها به سادگی در محاصره بتن و شیشه خفه می شوند، بسیار مرتبط هستند، بنابراین سعی می کنند فضای اطراف را به هر طریق ممکن سبز کنند. در شهرهای بزرگ، باغ های روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست فقط ادای احترام به مد نیستند: آنها هم مکانی اضافی برای استراحت و هم گوشه ای از حیات وحش هستند که چشم را خوشحال می کنند و استرس را از بین می برند.

ترمووود

به هر حال، چنین باغ هایی نه تنها شهرهای ما را تزئین می کنند، بلکه تأثیر مفیدی بر محیط زیست دارند، عایق صوتی و حرارتی ساختمان ها را افزایش می دهند و حتی عمر سقف را افزایش می دهند. البته مشروط به چیدمان مناسب آنها.

از کجا شروع به ساخت یک باغ اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست کنیم؟ ابتدا باید مشخص کنید که در نهایت چه چیزی را می خواهید بدست آورید:

 • فقط یک منطقه سبز، یک مکان اضافی برای قرار دادن گیاهان مورد علاقه خود، که در امتداد آن فقط بصری می توانید راه بروید.
 • یا به گوشه ای کامل از طبیعت (البته در مینیاتور) با مسیرها، حوض، نیمکت ها و سایر ویژگی های باغ نیاز دارید.

بسته به پاسخ، آنها نوع باغ را انتخاب می کنند: گسترده یا فشرده.

باغ های وسیع روف گاردن چوبی

راه اندازی و عملکرد آسان تر. آنها را می توان روی یک سقف صاف یا شیبدار قرار داد. چوب ترمو تهران ترمووود ارزان قیمت کارخانه تولید ترموود ایرانی

در سقف صاف گاراژ، آلاچیق، سوله، می توانید به راحتی یک باغ وان ترتیب دهید: در بهار، گیاهان در ظروف روی سقف نصب می شوند و در پاییز حذف می شوند. در این مورد، هیچ کار مقدماتی اضافی مورد نیاز نیست. البته، سقف باید به اندازه کافی محکم باشد تا بتواند وزن گیاهان را تحمل کند (و ممکن است تعداد کمی از آنها وجود داشته باشد). برای اطمینان، بهتر است ظروف را روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست با پیچ های خودگیر ثابت کنید، در غیر این صورت باد می تواند آنها را خراب کند، آنها را بغلتد و از اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست رها کند (خوب، اگر فقط روی زمین باشد، نه روی سر کسی. ). چنین باغ هایی شامل مسیرها و سایر سازه های باغ نمی شوند.

باغ ها بر روی سقف شیبدار با استفاده از خاک حجیم ساخته می شوند. روف گاردن های شیبدار به عنوان یک فضای سبز عمل می کنند و برای بازدید انسان در نظر گرفته نشده اند. از گیاهان بی تکلف ترین استفاده می شود.

الزامات استحکام سقف در حال افزایش است، زیرا باید بارهای تا 200 کیلوگرم در متر مربع را تحمل کند، و در زمستان، با در نظر گرفتن برفی که باریده است، این ارقام حتی بیشتر خواهد بود. بنابراین، اگر حتی کوچکترین شکی در مورد استحکام سیستم سقف وجود داشته باشد، باید تقویت شود. نکته مهم: شیب سقف نباید از 30 درجه تجاوز کند، در غیر این صورت خاک ممکن است بلغزد.

ترتیب خود باغ بسیار ساده است:

 • به دلیل شیب، هنگام ایجاد، لایه زهکشی لازم نیست – به هر حال آب به خوبی تخلیه می شود.
 • کافی است یک لایه از مواد ضد آب و ورق های محافظ ریشه قرار دهید.
 • یک جعبه روی آنها گذاشته می شود و خاک درون سلول ها ریخته می شود.
 • یک طرف محدود کننده در امتداد لبه سقف نصب شده است.

باغ های فشرده

اینها ساختمان های چشمگیرتری هستند که به تمام ویژگی های یک باغ واقعی مجهز شده اند: مسیرها، مناطق تفریحی، آلاچیق ها، سرسره های کوهستانی، حوضچه ها یا فواره ها. گیاهان در اینجا در زمین کاشته می شوند که لایه آن می تواند به 200 سانتی متر برسد. این بدان معنی است که بار قابل توجه خواهد بود. هنگام چیدمان چنین باغ هایی ، لازم است تعدادی متخصص درگیر شوند که بتوانند به درستی بار روی سازه های نگهدارنده ساختمان و پایه را محاسبه کنند ، عایق رطوبتی و زهکشی را به درستی تجهیز کنند. در طول عملیات، نظارت مداوم بر وضعیت این سیستم ها نیز مورد نیاز خواهد بود. کنار آمدن با این امر برای یک باغبان آماتور معمولی دشوار خواهد بود. سقف متحرک چوبی

اغلب باغ های فشرده بر روی سقف های مسطح مغازه ها، هتل ها، ساختمان های مسکونی چند طبقه قرار می گیرند. هنگام ایجاد آنها، بهتر است استفاده از مواد سنگین را کنار بگذارید: برای سنگفرش مسیرها از چوب سبک یا پلاستیک استفاده کنید، خاک معمولی را با خاک سبک جایگزین کنید. همه اینها باعث کاهش بار ساختمان می شود. از آنجایی که باغ فشرده برای بازدید مردم در نظر گرفته شده است، باید از ایمنی مراقبت کنید: یک حصار قابل اعتماد کمتر از 1 متر ایجاد کنید، یک ورودی مناسب فراهم کنید، و اگر قصد پیاده روی شبانه در باغ اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست را دارید، نورپردازی کنید.

پوشش گیاهی این باغ ها می تواند متفاوت باشد: از گیاهان و گل ها گرفته تا درختان مخروطی و برگریز. به طور طبیعی، همه گیاهان در چنین شرایط غیر معمول راحت نخواهند بود، بنابراین عجله نکنید تا همه چیز را روی سقف بکشید. در مقاله بعدی در مورد معیارهای انتخاب گیاهان برای روف گاردن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

اگر به موضوع بام های سبز علاقه مند هستید، مطمئناً این مواد نیز مورد توجه قرار خواهند گرفت:

اکنون، با دانستن اصول اولیه چیدمان یک باغ بلند، می توانید واقعاً از امکان ایجاد آن در اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست خانه خود قدردانی کنید.

روف گاردن: انتخاب گیاه

بنابراین، با وجود شک و تردید خانواده و همسایگان شما، ساخت روف گاردن شما به پایان پیروزمندانه نزدیک می شود. در پشت زمان‌برترین بخش – کار ساخت و ساز و نصب و پیش رو – دلپذیرترین – انتخاب گیاهان. البته، حتی یک آماتور هم می‌داند که کشیدن تمام نمونه‌های فروش بر روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست توصیه نمی‌شود، زیرا گیاهان باید با در نظر گرفتن شرایط انتخاب شوند. که در آن زندگی، رشد و شکوفا خواهند شد. چگونه می توان چنین تجارت مسئولیت پذیری را راه اندازی کرد؟

هیچ راز خاصی در انتخاب گیاهان وجود ندارد: قوانین توسط منطق و عقل سلیم دیکته می شوند و در چندین نکته قرار می گیرند (که به شما توصیه می کنم به هر حال از آنها غافل نشوید). بنابراین، باید در نظر بگیرید: سقف متحرک استخر

 • شرایط زندگی برای همه گیاهان روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست بسیار زیاد است، بنابراین محصولات نازک شده را به صراحت از لیست حذف کنید.
 • نوع باغ: فشرده، گسترده یا وان، یعنی مقدار خاکی که یک محصول خاص می تواند روی آن حساب کند.
 • الزامات نگهداری: اگر گیاه به تفاوت دمای شبانه روز واکنش دردناکی نشان دهد، آفتاب سوخته شود، اثر تزئینی خود را در اثر باران و نسیم ملایم از دست بدهد، در خستگی به زمین بیفتد، ارزش آن را دارد که نیم ساعت آبیاری را به تعویق بیندازید – ندارد. محل در یک باغ مرتفع؛
 • شرایط آب و هوایی: اگر فرهنگی خنکی و رطوبت بالا را ترجیح می دهد، در آب و هوای گرم و خشک، نه تنها دستیابی به یک گونه گلدار، بلکه به سادگی زنده نگه داشتن آن نیز بسیار مشکل ساز خواهد بود.
 • توصیه می شود مواد کاشت را در نهالستان های منطقه ای که اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست در آن قرار دارد خریداری کنید. به زبان ساده، از گیاهان پهنه بندی شده استفاده کنید.

البته، می توانید تمام توصیه ها و هشدارها را رها کنید، و برای دشمنی با همه، باغی از دمدمی مزاج ترین گیاهان عجیب و غریب ایجاد کنید. با صرف هزینه و تلاش زیاد برای نگهداری و مراقبت، مطمئناً به آنچه می خواهید خواهید رسید، اما آیا به باغی با چنین قیمتی نیاز دارید؟ با این حال، آنچه در اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست رشد می کند، هر مالک به تنهایی تصمیم می گیرد، و ما به موضوع مقاله خود – انتخاب گیاهان – باز خواهیم گشت.

در واقع، گیاهان مقاوم زیادی وجود دارد: چمن، غلات، گل های یک ساله و چند ساله، درختچه ها، درختان. نکته اصلی این است که از بین آنها بی تکلف ترین (حتی به ضرر تزئینی!) انواع و گونه ها را انتخاب کنید و مراقبت مناسب را ارائه دهید.

محصولات باغی کانتینری

جمعیت آن نسبت به دیگران آسان تر است و بسیاری از ساکنان تابستانی قبلاً در ایجاد باغ کانتینری تجربه دارند ، زیرا گل های داخلی اغلب برای تابستان از آپارتمان های شهری به بالکن یا ایوان خانه منتقل می شوند.

اگر قرار نیست بیشتر روز را به مراقبت از گیاهان باغ بگذرانید، بهتر است بدون اگزوتیک ها، از نمونه های بی تکلف استفاده کنید. چوب ترمو روف گاردن

برای اینکه باغ از فضای سبز سرسبز و گلهای طولانی سرسبز لذت ببرد ، از آبیاری منظم اطمینان حاصل کنید و از پانسمان بالا خودداری کنید – در شرایط خاک محدود ، آنها ضروری هستند.

گیاهان برای یک باغ وسیع روف گاردن چوبی

از آنجایی که چنین باغ هایی به سیستم آبیاری نیاز ندارند و لایه خاک کوچک است، بی تکلف ترین گیاهان انتخاب می شوند. اینها محصولات سنگی (sedums) و جوان هستند. آنها از غرقابی می ترسند، بنابراین سقف های شیب دار اغلب با آنها تزئین می شوند. انتخاب ساکولنت ها هم از نظر شکل و هم از نظر رنگ متنوع است – جایی است که فانتزی های یک باغبان تازه کار می تواند پرسه بزند! می توانید گیاهانی را با شاخ و برگ های زیتونی نقره ای، خرمایی یا سبز روشن بچینید.

فرشی از ساکولنت ها با گل های صورتی، زرد و کرم بسیار جذاب است، چیدمان و مراقبت از آن بسیار آسان است. به طور کلی، برای اولین باغ روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ، ساکولنت ها همان چیزی هستند که شما نیاز دارید! بعداً با به دست آوردن تجربه ، می توان در گیاهان دمدمی مزاج تر چرخید!

برای اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست های سبز و چمن هایی مانند فسکیو خوب است. یک چمن سبز زیبا به نظر می رسد که با مخلوطی از علف ها یا گل های چمن مقاوم به خشکی کاشته می شود. و گیاهان پوشش زمین یک فرش پیوسته را تشکیل می دهند، شاخه های بلند به زیبایی از سقف آویزان می شوند – جشنی برای چشم ها! گیاهان چند ساله مانند آویشن و علف میخک روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست های آفتابی خوب خواهند بود و لوستستریف پولی تزئینی شایسته برای سایه بان ها خواهد بود.

از گیاهان یکساله بی تکلف، شایان ذکر است که همیشه بهار، لوبلیا، گل ذرت، خرفه است. آنها در فاصله حدود 10 سانتی متری از یکدیگر کاشته می شوند.

گیاهان کوهنوردی جالب به نظر می رسند: شکوه صبحگاهی، نستورتیوم، تونبرگیا، نخود شیرین، که به عنوان پوشش زمین (یعنی بدون حمایت) رشد می کنند. به طور کلی، زمینه برای آزمایش بسیار بزرگ است.

البته، دوره بهار را فراموش نکنید، زمانی که پس از زمستان هنوز خاکستری و کسل کننده است: کروکوس ها، گلانتوس، لاله ها، نرگس ها، موسکاری، پوشکینیا، سنبل ها – همه روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ! به هر حال، فقط لامپ های گل بهار در ارتفاع احساس خوبی خواهند داشت!

نکته اصلی این است که فراموش نکنید که آنها را به موقع بارور کنید (قطعاً به شما توصیه می کنم که از پانسمان بالا غافل نشوید ، این به نفع گیاهان خواهد بود – گلدهی را طولانی تر می کند و به گلبرگ ها روشنایی می بخشد ، در عمل آزمایش شده است!). کابینت آشپزخانه چوبی

گیاهان برای باغ فشرده

بهتر است از فلور منطقه آب و هوایی خود استفاده کنید. تقریباً تمام گل ها و علف های زینتی که در یک تخت گل معمولی رشد می کنند می توانند با موفقیت در یک بام سبز وجود داشته باشند. یک سیستم آبیاری و یک لایه کافی از بستر خاک اجازه انجام این کار را می دهد. ارزش توجه به مقاومت گیاهان در برابر سرما را دارد، زیرا در باغ بام، خاک در زمستان بیشتر از یک باغ معمولی یخ می زند. بنابراین، انواعی که مقاومت بیشتری در برابر یخبندان دارند انتخاب می شوند و برای زمستان با دقت بیشتری پوشش داده می شوند.

بوته ها نه تنها برای زیبایی، بلکه برای استقامت (مقاوم در برابر یخبندان، مقاوم در برابر خشکسالی، هرس به خوبی قابل تحمل) انتخاب می شوند. یک مدعی عالی – irga. به صورت درختچه یا درخت کوچک رشد می کند، در بهار پر از گل پوشیده می شود، در تابستان با میوه ها تزئین می شود. کوتاهی مو را به راحتی تحمل می کند، بی تکلف.

اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست را می توان یک دکوراسیون واقعی باغ در نظر گرفت: آنها از نظر شکل، اندازه و طیف رنگ بسیار متنوع هستند، آنها کاملاً مقاوم در برابر خشکسالی هستند.

زرشک انتخاب خوبی است: آنها بی تکلف هستند، هرس را به خوبی تحمل می کنند و از نظر رنگ شاخ و برگ بسیار متنوع هستند. در بهار شاخه های آنها کاملاً با گل های زرد و بعداً با توت های یاقوتی پوشیده می شود. شمشاد، کوتونه، چمن، یاس بنفش نیز مواد بسیار خوبی برای کاشت در روف گاردن هستند.

انتخاب درختان باید جدی گرفته شود، زیرا آنها در شرایط سخت رشد می کنند. الزامات آنها مانند درختچه ها است: مقاوم در برابر یخ زدگی و خشکی، هرس به راحتی قابل تحمل (شما نمی توانید اجازه دهید آنها آزادانه رشد کنند و اگر کوتاه شدن شاخه ها را با درد تحمل کنند، بهتر است گونه دیگری را پیدا کنید که در برابر آن مقاوم تر باشد. این روش) و بادهای شدید.

برای اینکه باغ بلافاصله زیبا و قابل سکونت به نظر برسد، به درختان بزرگ توجه کنید. پس از کاشت، آنها باید به طور ایمن ثابت شوند تا در باد تکان نخورند، در غیر این صورت درخت به سادگی ریشه نمی دهد.

مناسب ترین برای یک باغ در ارتفاع بالا را می توان توس آویزان، افرا، خاکستر کوه، کاج نامید. این گیاهان بی تکلف هستند و می توانند در سخت ترین شرایط رشد کنند (مطمئناً همه خود کاشت این درختان را در بالکن ها، دیوارها، سقف خانه های متروکه دیده اند). طراحی دکوراسیون خانه با چوب

رقبای عالی برای باغ اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست درختان کوتوله و درختان تنه هستند. درختان سیب تزئینی بسیار خوب به نظر می رسند: آنها در درختان کوچک (2.5-3 متر) رشد می کنند، با گل های سفید برفی یا قرمز یاقوتی شکوفا می شوند. میوه هایی به اندازه گیلاس (زرد، قرمز، گیلاس تیره) می توانند در تمام زمستان روی درخت بمانند!

از درختان مخروطی می توانید ارس قزاق، کاج کوهی، توجا کروی بکارید. آنها واقعاً چشم انداز زمستانی را زنده می کنند، به خصوص اگر گیاهانی را با رنگ های مختلف سوزن انتخاب کنید. اگر ایده یک باغ زمستانی زیبا در اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست را دوست داشتید، شاید این مواد به شما کمک کند همسایگان شایسته برای محصولات مخروطی انتخاب کنید:

می خواهم کمی بیشتر در مورد باغبانی عمودی در روف گاردن بگویم. برای این منظور بیشتر از انگورهای دخترانه بی تکلف و سریع رشد استفاده می شود. به هر حال، این می تواند نه تنها تزئین، بلکه محافظت در برابر بادهای قوی باشد.

البته، چیدمان روف گاردن دردسرساز است، اما نتیجه ارزشش را دارد. یک قطعه شخصی از حیات وحش بین بهشت ​​و زمین، در وسط شهر – رویایی که هنوز هم می توان به تحقق پیوست…

روف گاردن: گذشته و حال

ثابت شده است که زادگاه این نوع باغ ها بابل است. اولین ذکر آنها به سال 2113 قبل از میلاد برمی گردد. ه. اما مشخص نیست که این باغ ها چه شکلی بوده اند. باستان شناسان تنها توانستند بفهمند که آنها بر روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست زیگورات ها (عبادتگاه های چند مرحله ای) در یکی از شهرهای عراق فعلی قرار دارند.

به احتمال زیاد، درختان بزرگ در آنجا رشد کرده اند، زیرا بقایای آنها حفظ شده است.  یکی دیگر از و شاید بارزترین نمونه باغ‌های اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست در بابل، باغ‌های معلق بابل است.
. قدمت آنها به 600 سال قبل از میلاد می رسد. ه. طبق افسانه ها، پادشاه نبوکدنصر می خواست هدیه ای مجلل به همسرش آمیتیس بدهد. ملکه جوان که بومی ماد بود، با گستره ها و تپه های سرسبزش، در بابل شنی خفه می شد. از این رو، حاکم تصمیم گرفت تا در هر یک از طبقات، قصری چند طبقه با پوشش گیاهی سرسبز بسازد. چند نفر بودند، هیچ کس نمی داند. مورخان می گویند حداقل چهار. تراس ها سخاوتمندانه با خاک حاصلخیز پوشیده شده بود که با گیاهانی که از سرزمین آمیتیس آورده شده بود کاشته شده بود. برای شهروندان عادی، این ساختمان یک معجزه واقعی بود – یکی از عجایب هفتگانه جهان، که در 126 قبل از میلاد. ه. توسط پارسیان نابود شد.شرکت های معماری داخلی در تهران

در دوران باستان ، سنت تزئین سقف خانه ها توسط شهروندان با نفوذ یونان و روم باستان ادامه یافت. آنها گیاهان گلدانی را ترجیح می دادند. با درختان و سقف مقبره ها تزئین شده است. نمونه بارز مقبره امپراطور آگوستوس با درختان سرو بر روی سقف است.

رنسانس بام های سبز را به ایتالیا آورد. در آنجا بود که بیشتر روف گاردن ها ساخته شد. به عنوان مثال، باغ در ویلای مدیچی در فلورانس، که قدمت آن به سال 1400 باز می گردد. یا کاخ با باغ های معلق در ایزولو بلا که در قرن هجدهم ساخته شده است.

دو معمار بر روی ایجاد یک اقامتگاه باشکوه کار کردند – آنجلو کریولی و فرانچسکو کاستلی. آنها همچنین باغ را طراحی کردند که به 10 تراس تقسیم شده است که یکی بالای دیگری قرار دارند. تا به امروز، باغ کاردینال بورومئو هرگز از مارس تا اکتبر خوشحال کردن مهمانان با گل های سرسبز را متوقف نمی کند.

در مورد ایران ، باغ های اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست در قرن هفدهم به ما آمد. متروپولیتن یونا دستور ایجاد باغی را در سطح طبقه دوم کرملین روستوف داد. اما به دلیل هزینه های بالا، این ایده به میان مردم نرفت. تک نسخه ها را می توان در املاک پسران ثروتمند و در ایران یافت. 1623 – زمان ایجاد باغ های خاکریزی بالا و پایین. آنها در طاق های کاخ رزرو و دروازه های تاینیتسکی قرار داشتند. درختان سیب، مویز، انیسون، مریم گلی، حبوبات و سایر محصولات در آنها رشد می کردند. در بین فرودها، می توان در مسیرها قدم زد یا در کنار حوض ها و فواره های کوچک استراحت کرد. پل اول پروژه بازسازی باغ ها را تایید کرد: قرار بود آنها را زیباتر کند، درختچه ها و درختان زینتی بیشتری بکارد. اما سرنوشت این برنامه ها محقق نشد و در نتیجه باغ ها از بین رفت.

تنها در قرن 19 و 20 معماران روسی شروع به کار فعالانه روی خانه هایی با سقف سبز کردند. یکی از واضح ترین نمونه ها یک ساختمان ده طبقه در ایران است، با آن استانداردها – یک آسمان خراش. خلقت معمار اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست . سقف مسطح را جانواره هایی به شکل طاق نما احاطه کرده بود که در امتداد آن وان هایی با بوته ها و ظروفی با گل قرار داشت. در سال 1930، یک کافه، یک زمین ورزشی و مناطقی برای استراحت آرام در قلمرو باغ افتتاح شد. و در سال 1977 ، الدار ریازانوف فیلمی از فیلم “عاشقانه اداری” روی این اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست فیلمبرداری کرد که در آن نووسلتسف از لیودمیلا پروکوفیونا گریان دلداری می دهد. قیمت پروژه های معماری

روف گاردن: پروژه ها، عکس ها، فیلم ها

روف گاردن ها هر سال در بین ساکنان کلان شهرها و توسعه دهندگان بزرگ و در میان صاحبان خوشحال املاک حومه شهر محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. تحسین کننده اصلی این راه حل در قرن گذشته، شارل لوکوربوزیه، یکی از بزرگترین معماران این دوره بود. اما اولین خانه های با سقف پوشیده از گیاهان زنده خیلی زودتر ظاهر شدند. برای مثال در نروژ قرن هاست که ساخته شده اند.

باغ پشت بام برای چیست؟

باغ های اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست نه تنها از نظر طراحی، به عنوان اشیاء غیر معمولی که توجه را به خود جلب می کنند، جالب هستند. آنها طیف وسیعی از مزایای عملکردی بسیار واقعی را ارائه می دهند. به همین دلیل است که مقامات بسیاری از شهرهای اروپایی ساخت چنین املاک و مستغلات را تشویق می کنند و در هنگام تخصیص زمین برای ساخت آن، اولویت را به معماران و توسعه دهندگان می دهند.

 • بوم شناسی. در شهرهای بزرگ که هر متر مربع، اگر ساخته نشود، برای پارکینگ در نظر گرفته شده است، مطلقاً فضایی برای پارک ها و میدان ها باقی نمی ماند. این به طور قابل توجهی کیفیت هوا و در نتیجه سلامت انسان را بدتر می کند. سبز شدن انبوه اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ها و تصفیه هوای طبیعی توسط گیاهان به کاهش چشمگیر سطح آلودگی گازی، افزایش میزان اکسیژن در هوا و کاهش اثر گلخانه ای کمک می کند. یکی از بزرگترین پروژه ها از این دست در کپنهاگ در حال اجراست. بهترین شرکت دکوراسیون داخلی تهران
 • جبران خسارت ساختمان و صرفه جویی در زمین. در مناطق مرکزی همه شهرهای بزرگ، کمبود شدید فضا برای توسعه شبکه راه‌ها و ایجاد تأسیسات زیربنایی وجود دارد. با گذشت زمان، مساحت های اختصاص یافته به مناطق سبز و تفرجگاهی در حال کاهش است. مقامات شهر این را به عنوان یک نیاز فوری و اغلب نه چندان حیله گر توضیح می دهند. ساخت باغ ها بر روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ساختمان ها به شما این امکان را می دهد که به طور کامل از دست دادن مناطق سبز را جبران کنید.
 • عایق حرارتی. لایه ای از خاک و گیاهان عایق حرارتی اضافی را برای سقف فراهم می کند که به نوبه خود منجر به صرفه جویی قابل توجهی در انرژی می شود. اینجا در زمستان گرمتر و در تابستان خنک تر است، بنابراین صاحبان این فرصت را دارند که کمتر کولر گازی و وسایل گرمایشی را روشن کنند.
 • عایق صدا بهبود یافته است. این امر به ویژه در خانه های خصوصی نوع اسکاندیناوی با سطح سقف بزرگ قابل توجه است. این راه حل برای خانه های روستایی واقع در نزدیکی بزرگراه های بزرگ یا شرکت های صنعتی پر سر و صدا مناسب است.
 • ماندگاری. خود مواد بام که توسط لایه ای از خاک و گیاهان از اثرات منفی محیط محافظت می شود، عمر طولانی تری خواهد داشت. طبق برخی مطالعات، یک باغ روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست می تواند عمر خود را 10 سال افزایش دهد.

ساخت یک باغ اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست در یک خانه کشور خصوصی بلافاصله آن را از تعدادی از همسایگان متمایز می کند و آن را به یک نقطه عطف محلی تبدیل می کند. و این به صاحبان این امکان را می دهد که در فضا صرفه جویی کنند و یک منطقه تفریحی با منظره عالی بدست آورند.

انواع روف گاردن

با وجود تنوع ظاهری، تنها دو نوع باغبانی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست وجود دارد: گسترده و فشرده. انتخاب را می توان تنها پس از مطالعه ویژگی های هر دو جهت و ارزیابی توانایی های مالی و فنی خود انجام داد.نحوه تمیز کردن تراس چوبی

محوطه سازی گسترده

ساده ترین و مقرون به صرفه ترین نوع باغ اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست که نیازی به تغییرات قابل توجهی در ساختار ساختمان ندارد. برای هر دو سقف شیبدار و مسطح قابل استفاده است. ویژگی اصلی این روش عدم وجود بار قابل توجه بر روی عناصر ساختاری خانه است. برای کاربرد آن، در بیشتر موارد، نیازی به تقویت فونداسیون و دیوارها نیست.

لایه کوچکی از خاک سبک و حاصلخیز بر روی تمام سطح سقف گذاشته شده است. اغلب ضخامت آن از 15 سانتی متر تجاوز نمی کند و وزن آن همراه با گیاهان 20 کیلوگرم در متر مربع است. گیاهان بی تکلف کاشته می شوند. اینها می توانند غلات کم حجم یا یکساله کوهنوردی باشند که به سرعت تمام فضای آزاد را پر می کنند. به عنوان یک قاعده، مناطق تفریحی در چنین چمنزارها چیده نشده اند.

یکی دیگر از راه های ساده و مقرون به صرفه برای سبز کردن سقف، نصب وان با گیاهان است. آنها می توانند به عنوان گونه های گرما دوست استفاده شوند، که باید برای زمستان به اتاق یا گلخانه آورده شوند، یا مقاوم در برابر یخ زدگی، که در زمستان در وان های عایق بندی شده روی سقف باقی می مانند. این گزینه را نمی توان یک بام سبز تمام عیار نامید، اما در صورت استفاده در اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست ، می توانید یک منطقه تفریحی را تجهیز کنید. طراحی روف گاردن کلاسیک

محوطه سازی فشرده

این روش نیازمند محاسبات مهندسی پیچیده، هزینه های قابل توجه مواد و فیزیکی است. اما به شما این امکان را می دهد که یک باغ واقعی روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست با گل ها، بوته ها، درختان، مسیرهای پیاده روی و نیمکت ها ایجاد کنید. اغلب از این روش در ساخت ساختمان های چند طبقه مسکونی یا تجاری استفاده می شود.

برنامه ریزی ایجاد باغبانی فشرده اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست در مرحله طراحی خانه راحت تر است. سپس مهندسان می توانند وزن آن را در محاسبات لحاظ کنند. اگر خانه در حال حاضر آماده است، لازم است به متخصصان دستور داد تا ظرفیت باربری ساختمان را ارزیابی کنند، در نتیجه این پاسخ به دست می آید که آیا فونداسیون می تواند بار اضافی از 1.5 متر خاک و گیاهان را تحمل کند، که می تواند. به 700 کیلوگرم در متر مربع برسد.

الزامات ایمنی

علاوه بر مشاوره های اجباری با مهندسان و اجرای دقیق توصیه های آنها، در چیدمان بام سبز باید چند قانون ایمنی دیگر نیز رعایت شود.

 • زاویه شیب سقف شیبدار نباید از 30 درجه تجاوز کند. در غیر این صورت، بستر و گیاهان به سادگی به آن نمی چسبند و توسط آب باران شسته می شوند.
 • در امتداد محیط سقف، شما باید یک جان پناه قابل اعتماد را تجهیز کنید که امنیت را فراهم می کند. این قانون به ویژه برای ساختمان های چند طبقه حاد است.
 • همچنین بهتر است با همراهی طراحان پروژه سقف را توسعه دهید. آنها به شما مکان هایی را می گویند که تکیه گاه های بلبرینگ با حاشیه ایمنی زیاد در آن قرار دارند. در این مکان ها است که باید عظیم ترین درختان کاشته شود و ساختمان هایی برپا شود.

روف گاردن DIY

ما باید فوراً رزرو کنیم که بهتر است ترتیب یک روف گاردن فشرده را به متخصصان واگذار کنیم. این فرآیند نه تنها به محاسبه دقیق، بلکه به مقدار زیادی کار فیزیکی نیز نیاز دارد. پس از همه، تمام مواد، از جمله مقدار زیادی خاک، باید به سادگی به سقف کشیده شوند. نمایندگی ترمووود فروش چوب ترمو ارزان قیمت ایرانی با کیفیت بالا کارخانه تولید ترموود

باغ بام تخت

یک باغ وسیع چیزی است که اکثر صاحبان خانه می توانند به تنهایی ایجاد کنند. ابتدا باید پوشش تزئینی را در صورت وجود آن بردارید. بهتر است یک باغ را مستقیماً روی یک دال بتنی تشکیل دهید. پوششی که گیاهان روی آن کاشته می شوند باید چند لایه باشد.

 1. زه کشی. سقف باید مجهز به سیستم زهکشی سنجیده ای باشد که از طریق آن رطوبت اضافی از خاک خارج می شود.
 2. ضد آب. پای سقف باید از رطوبت اضافی که می تواند از زمین وارد شود محافظت شود. برای انجام این کار، هر ماده ضد آب روی سطح گذاشته می شود و درزهای بین ورق ها مهر و موم می شوند. پلی اتیلن به دلیل ارزان بودن نسبی آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. عایق حرارتی. لازم است که سقف را نیز عایق بندی کنید. اغلب از فوم پلی استایرن اکسترود شده، فوم پلی استایرن یا هر ماده صفحه مقاوم در برابر رطوبت دیگر تشکیل شده است. در یک سقف صاف، دال ها از انتها به انتها گذاشته می شوند، لازم نیست آنها را به فیلم بچسبانید. طراحی روف گاردن مدرن
 4. محافظت از ریشه فقط اگر قصد کاشت بوته یا درختان کوتوله را دارید لازم است. برای محوطه سازی با یک چمن معمولی، این لایه مورد نیاز نیست. برای این منظور از غشای مخصوص استفاده می شود که در فروشگاه های سخت افزار فروخته می شود.
 5. زه کشی. قبل از شروع به تشکیل یک لایه خاک، باید زهکشی انجام دهید. این باید از لایه ای از مواد سست از کسر متوسط ​​تشکیل شده باشد که در دو طرف آن (بالا و پایین) یک لایه ژئوتکستایل گذاشته شده است. چنین “پای” زهکشی را از گل و لای محافظت می کند.
 6. اکنون می توانید یک لایه خاک لازم برای تغذیه گیاه بگذارید و شروع به کاشت کنید. بستر باید سبک و مغذی باشد و همچنین نیازهای گونه های گیاهی انتخاب شده را برآورده کند. ضخامت آن می تواند از 10 تا 50 سانتی متر متغیر باشد و باید با طراحان توافق شود.

برای کاهش شدید هزینه های نیروی کار می توان از مواد چند لایه آماده برای سبزه کاری اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست استفاده کرد که توسط برخی تولیدکنندگان اروپایی ارائه می شود. آنها خیلی راحت و سریع جا می شوند، اما هزینه زیادی خواهند داشت.

باغ بام شیبدار

ایجاد محوطه سازی روی سقف شیبدار تا حدودی ساده تر است: می توانید برخی از لایه ها را نادیده بگیرید. از آنجایی که عایق روی چنین سقفی اغلب در زیر تیرها قرار دارد، نیازی به ساخت یک لایه عایق حرارت اضافی نیست. زهکشی را نیز می توان حذف کرد؛ با موفقیت با شیب سقف جایگزین می شود. ارزان ترین قیمت ترمووود ایرانی تولید کارخانه پاک تهران ارسال به سراسر ایران

برای جلوگیری از لغزش خاک، باید اضلاع محافظ محکمی نصب کنید. اگر شیب سقف به اندازه کافی بزرگ باشد، بهتر است چنین اضلاع را نه تنها در امتداد لبه، بلکه در صفحه اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست نیز هر 80 تا 100 سانتی متر تشکیل دهید. آنها را می توان با یک مش مخصوص جایگزین کرد که برای تقویت شیب ها و شیب ها استفاده می شود. سواحل مخازن

قسمت نشیمن روی روف گاردن چوبی

ساده ترین راه برای ایجاد یک باغ و یک منطقه تفریحی در اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست این است که در اینجا وان هایی با گیاهان گلخانه یا گلخانه، مبلمان باغ و یک باربیکیو یا کباب در فصل گرم قرار دهید. طراحی روف گاردن کوچک

در چنین سقفی، تخت گل های یک ساله گلدار بی تکلف، مانند گل اطلسی، عالی به نظر می رسند. آنها را می توان به طور مستقل از تخته ها و عایق های رطوبتی پلی اتیلن ساخته یا در فروشگاه خریداری کرد.

انتخاب گیاه روف گاردن چوبی

متأسفانه نمی توان همه گیاهان را روی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست کاشت. شرایط اینجا سخت خواهد بود، نزدیک به کوه. باد شدیدتر، گرمای شدید، برخی کمبود خاک و سایر ویژگی ها محدودیت های خود را تحمیل می کند. بنابراین، گیاهان باید:

 • مقاوم در برابر سرما؛
 • مقاوم در برابر خشکسالی؛
 • نور دوست؛
 • با سیستم ریشه فشرده

مزایا و معایب روف گاردن چوبی

مانند هر راه حل ساختمانی یا طراحی، باغبانی اجرای حیاط سازی روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن چیست دارای مزایا و معایب خود است. مزایای آن عبارتند از: نمایندگی چوب ترمو فروش ترموود ارزان قیمت در استان های شیراز اصفهان تبریز خوزستان

 • صرفه جویی در فضا؛
 • ظاهر دیدنی؛
 • کاهش هزینه های انرژی؛
 • منبع اضافی اکسیژن در شهرها

به عنوان معایب، فقط هزینه نسبتاً بالا و هزینه های نیروی کار قابل توجه برای ساخت و ساز قابل ذکر است.

کانال you tube شرکت معماریکا

1 دیدگاه دربارهٔ «روف گاردن چوبی جزئیات اجرایی روف گاردن با ترمووود»

 1. بازتاب: لمبه چوبی چیست ؟ | معماریکا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *