معماریکا

مزایا و معایب کفپوش چوبی

مزایا و معایب کفپوش چوبی

مزایا و معایب کفپوش چوبی

برای کسب اطلاعات بیشتر از مزایا و معایب کفپوش چوبی ترمووود یا همان چوب ترمو با مشاوران تخصصی معماریکا در مورد ترموود مشورت کنید لیست قیمت ترمووود

کفپوش های چوبی طبیعی برای چه چیزهایی مناسب هستند و چرا هنوز در برابر مواد مصنوعی محبوب هستند. مزایا و معایب را در نظر بگیرید.

مزایا و معایب کفپوش چوبی

امروزه، زمانی که از چوب طبیعی در کارهای خشن استفاده می شود و پایان نهایی از مواد مشتق شده یا مصنوعی ساخته می شود، اغلب با یک وضعیت متناقض مواجه می شود. اما آیا افرادی که به جرأت از ارزانی، قابلیت اطمینان و کاربردی بودن این راه حل ها در مقایسه با چوب صحبت می کنند، درست هستند؟ سوال پیچیده است، بیایید آن را یکی یکی بررسی کنیم. قیمت رنگ چوب ترمو

کف چوبی از چوب ساخته شده است

بدیهی به نظر می رسد، اما مزیت اصلی کفپوش چوبی مواد است، خود چوب. برخلاف تصور رایج، چوب به عنوان یک مصالح ساختمانی به دلیل ویژگی‌های ساختار الیاف و ویژگی‌های آزمایش شده با زمان منسوخ نمی‌شود، ما در اینجا این موضوع را با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار دادیم . فن‌آوری‌های نجاری نیز دور نمی‌زنند، هر سال تولید الوار بهبود می‌یابد و گزینه‌های جدیدی برای پردازش چوب پیدا می‌شود که در مورد آن مقاله جداگانه‌ای نیز نوشتیم .

کف ترمووود

طراحی و اجرای تراس

در این مورد، درخت متفاوت است، این به تنوع طبیعی گونه ها و گونه ها کمک می کند. خواص و ویژگی های درختان متفاوت است، به عنوان مثال، یک کاج از جنگل های سیبری به طور قابل توجهی با یکی از خویشاوندان آمریکای شمالی متفاوت است. اگر علاقه مند به جزئیات در مورد خواص نژادهای محبوب هستید، به شما توصیه می کنیم به این مقاله توجه کنید .

خوب، به عنوان یک افزودنی خوب، این درخت به سادگی از نظر زیبایی شناسی برای چشم دلپذیر است و به خوبی در بیشتر فضاهای داخلی جا می شود. تنوع سنگ ها زمینه را برای ایده های طراحی فراهم می کند و بازار بزرگ پوشش های رنگ و لاک کاملاً زیبایی طبیعی را تکمیل می کند. علاوه بر این، بافت طبیعی و رنگ‌ها برای تکرار مصنوعی دشوار است، اگرچه بسیاری تلاش می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از مزایا و معایب کفپوش چوبی ترمووود یا همان چوب ترمو با مشاوران تخصصی معماریکا در مورد ترموود مشورت کنید

کفپوش ترموود

مزایا و معایب کفپوش چوبی

طرفداران
 • ماندگاری. با مراقبت مناسب، یک کفپوش چوبی برای چندین دهه دوام می آورد.
 • سهولت انتخاب. به عنوان مثال، چیدن یک شمع ورق جامد برای نصب، چندین برابر آسان تر از مشمع کف اتاق با کیفیت بالا است.
 • دوستی با محیط زیست. با چوب طبیعی، اگر به سلامت خود اهمیت می دهید و از انتشار سمی می ترسید، نیازی به درک ترکیبات شیمیایی و کاوش در ترکیب محصولات مصنوعی نیست.
 • ارزش پول. هزینه مواد با کیفیت بالا و خدمات یک متخصص با تجربه برای تخمگذار کف چوبی از نقطه نظر نتیجه نهایی بهینه است. طراحی روف گاردن با ترموود
 • هدایت حرارتی کم. چوب طبیعی گرما را به خوبی هدایت نمی کند. لایه ای از کفپوش چوبی نیز به عنوان عایق حرارتی اضافی عمل می کند و خود کف احساس سرما نمی کند.
 • استحکام و مقاومت در برابر سایش. یک سطح چوبی زمانی که به درستی نصب شود به راحتی بارهای سنگین را تحمل می کند و تغییر شکل نمی دهد و همچنین خراشیدن یا آسیب دیدن آن دشوارتر است

کف ترمووود

موارد منفی
 • حداقل هزینه مقرون به صرفه ترین گزینه کف چوبی قطعاً گران تر از اکثر آنالوگ های ارزان خواهد بود، اما چنین مواد ارزان قیمت معمولاً کیفیت پایینی دارند.
 • برای “کف گرم” مناسب نیست. چوب گرما را به خوبی هدایت نمی کند و همچنین یک خطر آتش سوزی است، بنابراین با سیستم گرمایش ترکیب نمی شود. ترموود برای تراس گاردن
 • مراقبت لازم است. هنگام استفاده از چوب، نمی توانید بدون درمان منظم با ضد عفونی کننده ها و ضد پرین (در صورت نزدیکی به آتش)، به خصوص اگر از هیچ رنگی استفاده نکنید.

ما فقط مزایا و معایب عینی را شناسایی کرده ایم، اما در مورد کفپوش های چوبی چیزهای بیشتری گفته شده است. اغلب اینها نظرات منفی و نشانه ای از مشکلاتی هستند که در موارد خاص ایجاد می شوند. اما پس چرا موارد خاص به صورت دوره ای و در افراد مختلف رخ می دهد؟ موضوع تکنولوژی نصب است.

کف سازی تراس

شکاف، شکاف بین تخته ها، ظهور “امواج” و سایر انواع تغییر شکل چوب تنها در صورتی رخ می دهد که قوانین اساسی کار با چوب و برخی از ظرافت های نصب رعایت نشود. گذاشتن کف به خودی خود یک فرآیند ساده است که می توانید با دستان خود انجام دهید. و نحوه درست انجام آن را در کتابچه راهنمای نصب زبانه و مونتاژ کف از تخته لبه به طور مفصل توضیح دادیم . طراحی روف گاردن کلاسیک

برای کسب اطلاعات بیشتر از مزایا و معایب کفپوش چوبی ترمووود یا همان چوب ترمو با مشاوران تخصصی معماریکا در مورد ترموود مشورت کنید

مزایا و معایب کفپوش چوبی

کدام کف چوبی بهتر است؟

این سوال قابل بحث است، زیرا تا حد زیادی به بودجه، آب و هوا و هدف اتاق شما بستگی دارد. کف زبانه و شیار کاج را گزینه بهینه و متوسط ​​نامیدیم. کاج بادوام است، کار با آن لذت بخش است، تغییرات دما را حفظ می کند و ارزان است. و نصب یک تخته شیاردار با دستان خود آسان است، قطعات کف به خوبی به هم می چسبند و یک پوشش تقریبا یکپارچه را تشکیل می دهند که با حداقل شکاف و شکاف قوی ظاهر می شود. طراحی روف گاردن مدرن

کف کاج پس از تخمگذار

اگر بودجه اجازه می دهد، می توانید به چوب های کاج اروپایی یا مرغوب توجه کنید. همچنین می توانید با تخته های پارکت گران قیمت بپوشانید. این کار باعث راحتی بیشتر در کار می شود و تلاش برای کار روی ظاهر پوشش را کاهش می دهد.

زیر سازی ترمووود

یورولینینگ و مزایا و معایب کفپوش چوبی

ویژگی ها، درجه و برنامه های کاربردی. چوب ترمو ود استخر

Eurolining یک آنالوگ مدرن از آستر معمولی است که ویژگی های بالاتری دارد. این ماده با تمام GOST های روسیه و استانداردهای بین المللی DIN مطابقت دارد. برای تولید یورولینینگ از چوب با کیفیت بالا و همچنین روش های بهبود یافته پردازش و خشک کردن چوب استفاده می شود. این به شما امکان می دهد سطحی صاف و صاف داشته باشید و زیبایی خود را افزایش دهید.

Eurolining یک اصل منحصر به فرد برای اتصال عناصر دارد. دارای برجستگی وسیع تری است که احتمال ایجاد شکاف در مفاصل را کاهش می دهد. شیارهای پشت، تهویه خوبی را فراهم می کنند و به حذف رطوبت اضافی کمک می کنند. همچنین افزایش مقاومت در برابر آسیب های مکانیکی.

تراس چوبی

چوب ترمو در تبریز

تفاوت بین مشخصات کلاسیک و یورولاینینگ
طرفداران
 • مواد سازگار با محیط زیست.
 • عایق صوتی بالا، عایق حرارتی.
 • سهولت نصب.
 • ماندگاری.
 • کیفیت های زیبایی شناختی بالا.
موارد منفی
 • حساسیت به پوسیدگی و زوال بدون پردازش اضافی.
 • هزینه بالای انواع با کیفیت.
 • دشواری در برچیدن.

چوب ترمو در خوزستان

مزایا و معایب کفپوش چوبی

انواع یورولینینگ

 • اضافی – عدم وجود کامل گره روی سطح، یکنواختی و صاف بودن آن. برای دکوراسیون داخلی و ایجاد فضای داخلی ایده آل استفاده می شود. قیمت ترموود تراس
 • الف – وجود گره های سبک کوچک در سطح.
 • ب – گره بیشتر نسبت به درجه A. گره تیره مجاز است، در حالی که کیفیت بسیار بالا باقی می ماند.
 • ج – گره های تیره و افتاده زیاد. برای کارهای خشن یا کار با سطح کوچک استفاده می شود. در این مورد، بخش های “معیب” تخته برداشته می شود و باقی مانده برای تکمیل استفاده می شود.

کفپوش چوبی

هنگام فروش، یورولاینینگ در پلی اتیلن شفاف بسته بندی می شود که ایمنی مواد را در هنگام تحویل و ذخیره سازی در محل کار تضمین می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از مزایا و معایب کفپوش چوبی ترمووود یا همان چوب ترمو با مشاوران تخصصی معماریکا در مورد ترموود مشورت کنید چوب ترمو در اهواز

استفاده از یورولینینگ و مزایا و معایب کفپوش چوبی

دامنه یورولینینگ گسترده است. روکش ساخته شده از چوب ظاهر زیبایی شناختی، راحتی و گرما را در اتاق فراهم می کند و بنابراین به طور فعال برای دکوراسیون داخلی و خارجی محل برای اهداف مختلف استفاده می شود. چوب ترمو در اصفهان برای تکمیل راهروها و لجیاها، برای پوشش پانل های درب محبوب است. با کمک آن، دیوارها و سقف ها ساخته می شوند. در حمام ها و سوناهای مدرن، یورولاینینگ به عنوان یکی از مواد تکمیل کننده اصلی در نظر گرفته می شود (در مورد ساخت و دکوراسیون حمام در این مقاله بیشتر بخوانید ).

کفپوش چوبی

آستر همچنین برای نمای بیرونی خانه ها به عنوان جایگزینی برای چوب بدلی و بلوک خانه استفاده می شود. بلوک های بتنی یا آجرکاری با آن پوشانده شده است که به لطف آن خانه ها ظاهری اروپایی پیدا می کنند. اغلب از تخته های لبه دار ساخته شده از چوب مخروطی (کاج، صنوبر) برای تولید مواد استفاده می شود که با استحکام بالا، دوام، بافت زیبا و مقاوم در برابر آسیب متمایز می شوند.

با انتخاب یورولینینگ برای تکمیل، دریافت خواهید کرد: چوب ترمو شیراز

 1. سطح صاف و صاف، بدون ترک و درز.
 2. نمای طبیعی (طبیعی) داخلی.
 3. طراحی اصلی اتاق (از توصیه هایی برای نقاشی استفاده کنید ).

ویژگی های اصلی چوب ترمو

در نظر بگیرید که الوار چیست، چه انواع و گونه هایی هستند و دامنه کاربرد آنها چیست.

کفپوش تراس

چوب از دیرباز به عنوان یکی از بهترین مصالح ساختمانی برای بشر شناخته شده است. به دلیل بافت خاص، ویژگی های فنی بالا، دوام و سازگاری با محیط زیست، امروزه بیشترین تقاضای منابع طبیعی را دارد. در مورد خواص بی نظیر چوب در مقاله بیشتر بخوانید. ترمووود در شمال ایران

الوار محصولی است که از اره کردن چوب به دست می آید. الوار از چوب های سخت سوزنی برگ، سخت و نرم در نتیجه تقسیم طولی چوب به قطعات و برش طولی یا عرضی قطعات حاصل به دست می آید.

انواع چوب ترمو و مزایا و معایب کفپوش چوبی

نوع چوب همیشه منعکس کننده تمام کیفیت الوار به دست آمده از آن نیست. خم شدن بافت نیز بر استحکام و خاصیت ارتجاعی محصول تأثیر می گذارد. یک چوب یا تخته با خمیدگی های قابل مشاهده در بافت حلقه های سالانه ممکن است حاوی نقاط ضعف باشد که بر استحکام کلی ساختمان تأثیر می گذارد.

مهم! هنگام انتخاب الوار، به منحنی های بافت و ناهمواری ها توجه کنید. چنین چوبی استحکام خود را به شدت از دست می دهد و می تواند زاویه خمیدگی سطح را تغییر دهد. هنگام انتخاب چوب به چه چیز دیگری توجه کنید، مقاله را بخوانید .

 • تنوع انتخاب. هیچ گره پوسیده و چروکیده و همچنین علائم آسیب چوب توسط قارچ وجود ندارد. گره های رشد یافته سالم، ترک های خفیف انتهایی قابل قبول هستند. از چوب این درجه برای دکوراسیون داخلی داخل خودرو و کابین استفاده می شود.
 • کلاس اول. الوار شکل هندسی درستی دارد. در مقایسه با نوع انتخاب شده، تعداد گره های سالم 10٪ افزایش می یابد و تعداد ترک های انتهایی می تواند به 25٪ برسد، لکه های قارچی و قالب – بیش از 10٪. این شاخص ها از ویژگی های طبیعی درخت هستند و منجر به تخریب بافت آن نمی شوند.
 • کلاس دوم. تفاوت اصلی با چوب درجه 1 این است که محصولات ممکن است رنگ بزرگتر اما ناچیز ناشی از قارچ ها و لکه های کوچک مایل به آبی داشته باشند. جیب رزین مجاز است. غالباً از الوارهای درجه دو در ساخت قالب‌ها، چوب‌ها روی سقف‌های شیب‌دار و داربست استفاده می‌شود.
 • کلاس سوم. رول قابل توجه، وجود جیب های رزین، یک هسته دوگانه، یک کرم چاله، و همچنین گره های پوسیده و از طریق شکاف مجاز است. چنین موادی برای ساخت ساختمان های موقت یا سوله ها، در ساخت پالت ها استفاده می شود.
 • کلاس چهارم. کرم چاله مجاز است، پوسیدگی را فقط می توان با سطح کل بیش از 10٪ الک کرد. ممکن است دارای تاب خوردگی عرضی و طولی در امتداد لبه باشد.

استخر و سونا

عیوب چوبی که باید مراقب آن باشید!
نکات!
 1. هرچه حلقه‌های سالانه بیشتری در یک بخش عمودی قابل مشاهده باشند و هرچه به یکدیگر نزدیک‌تر باشند، الوار بهتر است.
 2. الوار بدون هسته را انتخاب کنید. این نقطه “ضعیف” هر درختی است. مزایا و معایب کفپوش ترموود
 3. الوارهای به شدت خشک شده را خریداری نکنید، آنها گرانتر هستند و در طول عملیات رطوبت نسبی آنها همچنان افزایش می یابد. برای اطلاعات در مورد نحوه صحیح خشک کردن تخته ها، مقاله را بخوانید . الوار خیس را مطلقاً نخرید. رطوبت مطلوب چوب 20-25٪ است.

انواع الوار چوبی ترمووود و مزایا و معایب کفپوش چوبی

بر اساس نوع چوب

 • مخروطی (محکم، بادوام. مورد استفاده برای سازه ها و قاب های باربر)؛
 • برگریز (نرم. برای تکمیل و ساخت قطعات کوچک استفاده می شود).
چوب نرم – بهترین گزینه برای هر کار ساختمانی

بر اساس نوع پردازش

 • لبه دار (لبه های اره شده عمود بر لایه ها)؛
 • لبه یک طرفه (یک لبه یکنواخت است و دومی ممکن است کمرنگ شود).
 • بدون لبه (وجود لبه های بریده نشده یا نیمه بریده شده).

مشاهده لیست قیمت کابینت ممبران پلی اورتان هایگلاس کلاسیک

بر حسب مقطع

 • میله ها (ضخامت تا 10 سانتی متر، عرض بیش از دو برابر ضخامت).
 • تخته ها (ضخامت تا 10 سانتی متر، عرض بیش از دو برابر ضخامت)؛
 • میله ها (عرض بیش از 1 سانتی متر. مورد استفاده برای سازه های باربر).
 • دال (وجود تنها یک سطح اره شده)؛
 • خواب آور (الوار چوبی).

استخر سونا

کیفیت پردازش

 • برنامه ریزی شده ( تخته لبه ای که علاوه بر آن پردازش شده است)؛
 • برنامه ریزی نشده ( الوارهای فرآوری نشده).
تخته بدون برنامه
تخته برنامه ریزی شده

دامنه کاربرد

استفاده از الوار بر اساس نوع آنها تعیین می شود. مواد چوبی به طور گسترده در ساخت و ساز و اقتصاد ملی استفاده می شود: مزایا و معایب کفپوش ترموود

 • برای ساخت سازه های باربر و موقت؛
 • برای تکمیل محوطه های تمام شده هم در داخل و هم در خارج؛
 • برای ایجاد وسایل داخلی؛
 • برای ساخت درها، پنجره ها، پله ها، آرشیتروها، پوشش های کف و غیره؛
 • برای تکمیل اتومبیل، هواپیما، کشتی.

تصور زندگی جامعه مدرن بدون استفاده از چوب دشوار است. از آن می توانید هر محصولی را به شکل ایجاد کنید، آن را به صورت مکانیکی و شیمیایی ببندید. تقاضا همچنین تحت تأثیر ویژگی های عملکرد ویژه چوب طبیعی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر از مزایا و معایب کفپوش چوبی ترمووود یا همان چوب ترمو با مشاوران تخصصی معماریکا در مورد ترموود مشورت کنید

کانال you tube شرکت معماریکا

1 دیدگاه دربارهٔ «مزایا و معایب کفپوش چوبی»

 1. بازتاب: ایوان تخته تراس | معماریکا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *