معماریکا

چگونه از چوب در برابر آتش محافظت کنیم

چگونه از چوب در برابر آتش محافظت کنیم

چگونه از چوب در برابر آتش محافظت کنیم

چگونه از چوب ترمو در برابر آتش محافظت کنیم رنگ ترمووود کندسوز بریلوکس برای جلوگیری از آتش سوزی و مقاوم سازی ترموود در برابر حرارت و بخار آب قیمت رنگ چوب ترمو

محافظت از درخت در برابر آتش آسان است. وسایل زیادی وجود دارد که از احتراق و خود فرآیند احتراق جلوگیری می کند، اما چگونه کار می کنند؟

چگونه از چوب در برابر آتش محافظت کنیم

چوب دارای مزایای بسیار زیادی است، اما همچنین مستعد تهدیدات بیولوژیکی است و به خوبی می سوزد. نحوه محافظت از خود در برابر پوسیدگی را در مقاله دیگری از وبلاگ خود در نظر گرفتیم و امروز روش ها و روش هایی را برای محافظت از چوب در برابر آتش در نظر خواهیم گرفت.

چوب چگونه می سوزد؟

اول از همه، ما علت اصلی را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد که در چه شرایطی چوب مشتعل می شود و چوب چگونه می سوزد. لیست قیمت ترمووود

احتراق نیاز به: دما، مواد قابل احتراق و یک عامل اکسید کننده دارد. وجود هر سه جزء باعث احتراق و فرآیند احتراق می شود. بر این اساس، اگر یک چیز حذف شود، درخت آتش نمی گیرد و نمی سوزد.

  1. چوب به طور خود به خود در دمای بالای 330 درجه سانتیگراد مشتعل می شود ، اما با گرمایش طولانی مدت، دمای اشتعال خود به خود به دلیل تبخیر رطوبت به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. مطلوب است که درخت در طول عملیات در معرض قرار گرفتن طولانی مدت در دمای بالای 50 درجه سانتیگراد قرار نگیرد.
  2. چوب یک ماده قابل احتراق است ، اما به دلیل ساختار و رطوبت خود، به آرامی به خودی خود می سوزد. به طور متوسط ​​هنگام سوزاندن، درخت با سرعت 0.5 تا 1 میلی متر در دقیقه، بسته به گونه، رطوبت و روش فرآوری، زغال می شود. علاوه بر این، تحت تأثیر آتش، تنها لایه های بالایی به تدریج از بین می روند، به همین دلیل ساختار به تدریج ویژگی های مقاومت خود را از دست می دهد. و هرچه لایه زغالی ضخیم تر باشد، نفوذ دما به عمق چوب دشوارتر است. طراحی و اجرا تراس
  3. اکسیژن یک عامل اکسید کننده طبیعی در حین احتراق است، اما به ندرت ساختار چوبی از آن جدا می شود. همانطور که می دانید بهترین راه برای جلوگیری از گسترش شعله قطع کردن اکسیژن است. بنابراین، بیشتر بازدارنده های آتش برای چوب دقیقاً برای این اثر در هنگام افزایش دما طراحی شده اند.

چگونه از چوب در برابر آتش محافظت کنیم

چگونه از چوب ترمو در برابر آتش محافظت کنیم رنگ ترمووود کندسوز بریلوکس برای جلوگیری از آتش سوزی و مقاوم سازی ترموود در برابر حرارت و بخار آب آلاچیق

چگونه از چوب در برابر آتش محافظت کنیم؟

امروزه برای محافظت از درخت در برابر آتش، از دو نوع اصلی استفاده می شود:

  1. پوشش های محافظ ترکیبات با خواص معین: لاک، پوشش، رنگ و مانند آن. روی سطح یک سطح چوبی به صورت لایه محافظ اجرا می شود و لایه های بالایی چوب را آغشته می کند. هنگامی که در معرض دما قرار می گیرند، یک لایه عایق حرارتی موقت را تشکیل می دهند.
  2. تلقیح. چوب با راه حل های تخصصی درمان می شود – بازدارنده آتش، که خواص طبیعی لایه های بیرونی مواد را تغییر می دهد. این می تواند تشکیل یک لایه محافظ روی سطح چوب تحت تأثیر گرما باشد یا انتشار گازهای غیر قابل احتراق که دسترسی اکسیژن را مسدود کرده و سوختن چوب را متوقف می کند.

هر دو رویکرد به طور قابل توجهی با ظهور و انتشار شعله تداخل دارند. اما اشباع ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا کمتر در معرض آسیب مکانیکی هستند و ظاهر چوب را خراب نمی کنند. علاوه بر این، امروزه اشباع ترکیبی وجود دارد که علاوه بر این به عنوان یک ضد عفونی کننده عمل می کند. توصیه می کنیم در این مقاله با اصل عملکرد ضد عفونی کننده و اشباع ترکیبی آشنا شوید . نحوه مالیدن روغن روی چوب : بهترین ابزار و روش ها

چگونه از چوب در برابر آتش محافظت کنیم

چگونه چوب را برای محافظت در برابر آتش در خانه درمان کنیم؟

بهترین گزینه برای افزایش مقاومت در برابر آتش سازه چوبی استفاده فوری از الوارهای صنعتی با آنتی پرین است. هنگامی که در حمام های مخصوص آغشته می شود، ترکیب عمیقاً در چوب ثابت می شود، در نتیجه از 8 تا 30 سال بدون درمان اضافی محافظت قابل اعتمادی را فراهم می کند. در همان زمان، برخی از تولید کنندگان ادعا می کنند که ترکیبات آنها حتی محافظت مادام العمر از چوب را در برابر سوختن فراهم می کند، اما هر محلولی دیر یا زود در تماس با هوای آزاد از الیاف ناپدید می شود.

می توانید الوار را با محلول ضد حریق در خانه سطح کنید. پردازش دستی – اشباع سطح چوب، که برای محافظت در برابر اشتعال تصادفی کافی است. این روش به اندازه اشباع صنعتی در اتوکلاو یا حمام های ویژه موثر نیست، اما برای همه در دسترس است. رنگ چوب فضای خارج نمایندگی رنگ چوب کندسوز آب گریز ضد اشعه UV

چگونه از چوب در برابر آتش محافظت کنیم

بارگیری تخته ها در اتوکلاو برای آغشته سازی عمیق در برابر شعله

ضد حریق برای پوشش چوب بسته به ترکیب پایه به 2 نوع تقسیم می شود: نحوه مالیدن روغن روی چوب : بهترین ابزار و روش ها

  1. محلول آلی محلول های مبتنی بر مواد فعال قوی. آنها سمیت بیشتری دارند و به خوبی در الیاف چوب حفظ می شوند. حفاظت موثر در برابر آتش را ارائه می دهند، اما برای پردازش داخلی منع مصرف دارند. نیاز به توجه زیادی به ایمنی هنگام استفاده دارد.
  2. محلول در آب محلول های مبتنی بر آب ایمن برای انسان. اما حذف مواد فعال باعث کاهش اثربخشی پوشش ضد حریق می شود. پوشش های محلول در آب به سرعت از الیاف چوب خارج می شوند و نیاز به تجدید منظم دارند. به خصوص در رطوبت بالا و تماس با هوای آزاد.

چگونه از چوب ترمو در برابر آتش محافظت کنیم رنگ ترمووود کندسوز بریلوکس برای جلوگیری از آتش سوزی و مقاوم سازی ترموود در برابر حرارت و بخار آب چگونه از چوب در برابر پوسیدگی محافظت کنیم

اعمال پوشش ضد حریق با تفنگ اسپری

عملیات حفاظت در برابر آتش چوب را می توان هم با قلم مو و هم با تفنگ اسپری انجام داد، اما بهتر است توصیه های سازنده را برای یک ترکیب خاص دنبال کنید. ارزش استفاده از ترکیبات را در چندین لایه دارد. هر لایه جدید پس از خشک شدن کامل لایه قبلی می آید، بنابراین ترکیب بهتر در کل سطح توزیع شده و برای مدت طولانی تری در چوب ثابت می شود. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که درمان دوره ای ضد حریق، به عنوان مثال، هر 1-2 سال یک بار، حفاظت را افزایش می دهد و اجازه می دهد که ترکیب در طول زمان محو نشود.

کانال you tube شرکت معماریکا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *