معماریکا

میز کار آشپزخانه گرانیت

میز کار آشپزخانه گرانیت

میز کار آشپزخانه گرانیت

گرانیت نه تنها یک سنگ طبیعی بسیار قوی است، بلکه از نظر بصری نیز یک سنگ طبیعی جذاب است که نه تنها برای میز کار آشپزخانه، بلکه برای روکش نیز مناسب است. یک کانتر گرانیتی به خوبی در برابر بسیاری از چالش های روزمره در آشپزخانه ایستادگی می کند، اما یک ضعف بزرگ نیز دارد. برنامه ریز آشپزخانه شما مزایا و معایب را توضیح می دهد  .میز کار آشپزخانه گرانیت صفحه کابینت میزکار جزیره ای طراحی و ساخت انزو ممبران پلی اورتان پولیشی مات براق هایگلاس معماری کلاسیک نئوکلاسیک مدرن کابینت نئوکلاسیک کابینت آشپزخانه پلی اورتان کابینت آشپزخانه ممبران

وقتی صحبت از مواد به میان می‌آید، برای انتخاب خراب است

آشپزخانه یکی از مهم ترین اتاق های هر خانه است. در اینجا ما نه تنها آشپزی می کنیم، بلکه می خوریم، بازی می کنیم، می خندیم و با هم کار می کنیم. بنابراین نه تنها باید کاربردی باشد، بلکه کیفیت اقامت بالایی نیز داشته باشد. بنابراین ظاهر و کیفیت مواد استفاده شده نقش عمده ای در ترکیب بهینه طراحی و عملکرد دارد.

انتخاب میز کار آشپزخانه یکی از مهمترین تصمیمات هنگام برنامه ریزی آشپزخانه است. در سال های اخیر، سنگ طبیعی به طور فزاینده ای خود را به عنوان یک ماده تثبیت کرده است. از آنجایی که گرانیت سخت ترین سنگ طبیعی است، دلایل خوبی برای ساخت میز کار آشپزخانه از این سنگ وجود دارد.

گرانیت – سنگ طبیعی قوی

گرانیت بسیار سخت و محکم است، به عنوان مثال، سخت تر از سنگ مرمر یا تخته سنگ. سنگ پلوتونیک عظیم زمانی که ماگما جامد می شود در پوسته زمین شکل می گیرد. میز کار آشپزخانه گرانیت صفحه کابینت میزکار جزیره ای طراحی و ساخت انزو ممبران پلی اورتان پولیشی مات براق هایگلاس معماری کلاسیک نئوکلاسیک مدرن گرانیت سرشار از کوارتز و فلدسپات است. بریدگی و خراش با چاقو یا برآمدگی از اشیاء دیگر تأثیر کمی بر روی میز کار گرانیتی دارد. همچنین در برابر حرارت مقاوم است، بنابراین می توان دیگ های داغ را نیز بدون هیچ مشکلی روی آن قرار داد.

سنگ طبیعی ظاهری تیره دارد که به هر آشپزخانه ای ظرافت می بخشد.

میزهای گرانیتی نیز به راحتی تمیز می شوند. با این حال، پاک کردن باقی مانده غذا و مایعات باید نسبتاً سریع انجام شود. زیرا مدت زمانی که سطح بدون عیب و براق باقی می ماند به پیش درمان مربوطه و مراقبت روزانه از میز کار بستگی دارد.

میزهای گرانیتی: مراقبت و تمیز کردن

اسلب سنگ طبیعی مزایای زیادی دارد، اما بدون رزرو توصیه نمی شود. مانند تمام سنگ های طبیعی، مراقبت و اشباع مناسب برای میز کار آشپزخانه از گرانیت را نباید نادیده گرفت و دلیل خوبی هم دارد.میز کار آشپزخانه گرانیت صفحه کابینت میزکار جزیره ای طراحی و ساخت انزو ممبران پلی اورتان پولیشی مات براق هایگلاس معماری کلاسیک نئوکلاسیک مدرن کابینت کلاسیک

میز گرانیتی تمیز

مراقبت روزانه از میز کار گرانیتی شما همه چیز است.صفحه های گرانیتی در واقع در آشپزخانه بی نیاز هستند. در استفاده روزمره، کافی است میز کار آشپزخانه را با یک پارچه مرطوب یا مقداری ماده تمیزکننده خنثی پاک کنید.

موارد زیر صدق می کند: هر چه زودتر، بهتر! مانند سایر سنگ های طبیعی، میز کار آشپزخانه گرانیتی به اسیدها حساس هستند. اگرچه این امر در مورد گرانیت کمتر از سنگ مرمر صدق می کند، اسیدها (مانند سرکه، شراب، آب لیمو) می توانند به سطح حمله کنند.

مانند سنگ مرمر، گرانیت نیز سنگی با منافذ باز است که ترک های ریز، سوراخ های کوچک و بخیه ها را حتی پس از پرداخت نشان می دهد. در نتیجه، مایعات می توانند به راحتی به سنگ خیس شوند.میز کار آشپزخانه گرانیت صفحه کابینت میزکار جزیره ای طراحی و ساخت انزو ممبران پلی اورتان پولیشی مات براق هایگلاس معماری کلاسیک نئوکلاسیک مدرن کابینت ممبران

نکاتی برای تمیز کردن و مراقبت

بهترین راه برای محافظت از میزهای گرانیتی خود پیروی از نکات زیر است:

مایعات و باقیمانده مواد غذایی را در اسرع وقت پاک کنید. این بدان معنی است که مایعات و اسیدها زمان لازم برای نفوذ به صفحه را ندارند.
در انتخاب محصولات پاک کننده دقت کنید. ما پاک کننده های خنثی ملایم یا پاک کننده های مخصوص دال های سنگ طبیعی را برای تمیز کردن و مراقبت از میز کار گرانیتی توصیه می کنیم.
همیشه میوه ها را روی تخته برش دهید نه مستقیماً روی میز. به این ترتیب از آسیب اسیدهای میوه به میز کار آشپزخانه گرانیتی خود جلوگیری می کنید.
به اشباع منظم و احتمالاً حتی آب بندی توجه کنید.
آغشته یا آب بندی میز کار آشپزخانه گرانیتی؟

مانند سایر میزهای کار سنگ طبیعی ، میز کار آشپزخانه گرانیتی باید هر یک تا سه سال یکبار عقب نشینی شود. به طور مطلوب محافظت می شود و سطح درخشش و شدت رنگ خود را حفظ می کند.میز کار آشپزخانه گرانیت صفحه کابینت میزکار جزیره ای طراحی و ساخت انزو ممبران پلی اورتان پولیشی مات براق هایگلاس معماری کلاسیک نئوکلاسیک مدرن بازسازی آشپزخانه

کانتر گرانیتی مهر و موم

«رزین» در عامیانه به آب بندی گفته می شود. سطح با موم سخت، رزین یا رزین های مصنوعی درمان می شود. بعد از مراحل سنگ زنی یا قبل از آخرین مرحله پولیش، ترک های ریز سطح پر می شوند تا مایعات به راحتی نتوانند به سنگ نفوذ کنند.

بسته به کیفیت رزین یا موم سخت استفاده شده، میزهای گرانیتی حتی در اثر آب بندی تا حدودی نسبت به اسیدها غیر حساس می شوند.میز کار آشپزخانه گرانیت صفحه کابینت میزکار جزیره ای طراحی و ساخت انزو ممبران پلی اورتان پولیشی مات براق هایگلاس معماری کلاسیک نئوکلاسیک مدرن کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

انحراف: آیا میز کار آشپزخانه گرانیتی شما قبلاً رزین شده است؟

اگر دقت کنید، باید بتوانید تشخیص دهید که میز کار آشپزخانه آب بندی شده است یا خیر: ترک های جزئی و برآمدگی ها نشان می دهد که میز کار رزینی نشده است یا مدت ها پیش ساخته شده است، در غیر این صورت سطح صاف و یکدست می شود.

آغشته کردن میزهای گرانیتی

از آنجایی که سطح رزین شده به تنهایی برای استفاده روزمره کافی نیست، میز کار نیز باید آغشته شود. با اشباع مایع مناسب برای سنگ طبیعی، سیستم های مویرگی ظریف گرانیت، به اصطلاح، اندود می شوند و بنابراین در برابر مایعات نفوذی محافظت می شوند.

هر آغشته کردن، عمر میز کار را افزایش می دهد و ظاهر زیبا و ماندگاری طولانی و رنگ را تضمین می کند. هرچه از آشپزخانه بیشتر استفاده شود، میز کار باید بیشتر آغشته شود. محل کار بیشتر از دیوار پشتی گرانیتی در آشپزخانه نیاز به درمان دارد.طراحی روف گاردن

تصمیم دشوار: میز کار گرانیت وزن دارد

هنگام تعمیر یا نصب میز کار گرانیتی در آشپزخانه، وزن صفحات گرانیتی را نباید فراموش کرد. با ضخامت 2 سانتی متر – که برای میز کار آشپزخانه نسبتاً نازک است و ممکن است نیاز به زیرسازی داشته باشد – وزنی در حدود 60 کیلوگرم در هر متر مربع وجود دارد. بنابراین، صفحات گرانیتی محبوب 4 سانتی متری 120 کیلوگرم در هر متر مربع وزن دارند. این وزنی است که در ساخت کابینت های پایه و نصب آن ها باید به آن توجه شود. در اینجا یک زیرسازی پایدار مورد نیاز است.

آیا میز گرانیتی در آشپزخانه جای می گیرد؟

سنگ های طبیعی ظاهری خاص دارند و فضایی اصیل یا انحصاری را گسترش می دهند. با این حال، این برای هر فضای داخلی آشپزخانه مناسب نیست. با این وجود، گرانیت نوع محفوظ‌تری است: برای مثال، میز کار مرمری ، با سنگ مرمر فوق‌العاده‌اش، خیلی سریع‌تر از خاکستری محفوظ میز کار آشپزخانه گرانیتی توجه را به خود جلب می‌کند. سنگ نیز انواع و در نتیجه نقش و رنگ های متفاوتی دارد.

میز کار ساخته شده از سنگ طبیعی می تواند جامد و حجیم به نظر برسد. میز کار گرانیتی می تواند بسیار غالب باشد، به خصوص در آشپزخانه های کوچکتر. اینکه اسلب های گرانیتی نازک تر یا ضخیم تر انتخاب شوند به الزامات ساختاری و  روندهای فعلی طراحی در آشپزخانه بستگی دارد  .قیمت کابینت نئوکلاسیک

برای کسانی که از الگوی ظریف صفحات گرانیتی رنج می برند، که ممکن است برای برخی بینندگان بی قرار به نظر برسد، دال های سنگ آهک یا میز کار سرامیکی ممکن است  جایگزین معقولی باشد.

مجله آشپزخانه آنلاین ما نکات و ترفندهای بیشتری را ارائه می دهد، چیزهایی که ارزش دانستن در مورد برنامه ریزی آشپزخانه و ایده های طراحی آشپزخانه شما را  دارد.

میز کار آشپزخانه گرانیت صفحه جزیره

تقریبا هیچ چیز در آشپزخانه بدون یخچال کار نمی کند. او انباری برای فاسد شدنی ها است، در تابستان نوشیدنی های خنک برای ما فراهم می کند و حتی می تواند لیست خرید را خودش بنویسد. کلید واژه: آشپزخانه هوشمند میز کار آشپزخانه گرانیت صفحه کابینت میزکار جزیره ای طراحی و ساخت انزو ممبران پلی اورتان پولیشی مات براق هایگلاس معماری کلاسیک نئوکلاسیک مدرن کابینت انزو  نشان می دهد که در هنگام خرید یک یخچال جدید چه جنبه هایی باید در نظر گرفته شود.
آشپزخانه بدون یخچال وجود ندارد

ما به سختی می توانیم آشپزخانه ای را بدون یخچال تصور کنیم. هرکسی که تا به حال سعی کرده زندگی روزمره خود را بدون دستگاه مدیریت کند – چه به این دلیل که دستگاه قدیمی به طور غیرمنتظره ای شکسته است یا همه وسایل و تجهیزات هنگام نقل مکان با آنها همراه نشده است – هرگز نمی خواهد دوباره بدون آن باشد.

ما اغلب فراموش می کنیم که همیشه اینطور نبوده است. کابینت آشپزخانه کلاسیک از لحاظ تاریخی، یخچال یک وسیله خانگی بسیار جوان است که تنها حدود 70 سال است که با ما بوده است. امروزه ما یخچال و فریزر را مسلم می دانیم ، اما آنها تا دهه 1950 به صورت تجاری برای مصرف کنندگان در اروپا تولید نمی شدند. قبل از آن، مردم سعی می‌کردند برای ماندگاری طولانی‌تر غذا کار متفاوتی انجام دهند، مثلاً با انباری در زیرزمین خنک یا سیگار کشیدن، درمان و نگهداری از کالاهای تازه.

صفحه جزیره میز کار آشپزخانه گرانیت

پیش ساز فوری یخچال بود که در قرن نوزدهم رایج شد و برای بخش های ثروتمند مردم در نظر گرفته شد. مفهوم فریزر بر اساس همان اصل یخچال است: دمای پایین‌تر واکنش‌های شیمیایی طبیعی و فرآیندهای بیولوژیکی را کاهش می‌دهد، بنابراین مواد غذایی تازه ماندگاری بیشتری دارند.

یخچال به شکل یک کمد یا صندوقچه بزرگ بود. غذا با بلوک‌های یخی که توسط «آدم یخی» عرضه می‌شد، خنک نگه داشته می‌شد. به دلایل بهداشتی، محفظه فریزر از محفظه نگهداری مواد غذایی جدا شد و یخچال از بیرون با لایه ای ضخیم از چوب، چوب پنبه، ذغال سنگ نارس، کاه، تراشه یا حتی جلبک دریایی عایق بندی شد.میز کار آشپزخانه گرانیت صفحه کابینت میزکار جزیره ای طراحی و ساخت انزو ممبران پلی اورتان پولیشی مات براق هایگلاس معماری کلاسیک نئوکلاسیک مدرن کابینت آشپزخانه انزو

انواع یخچال

خوشبختانه، امروزه می توانیم به دستگاه های خنک کننده مدرن بازگردیم. در چند دهه اخیر تحولی باورنکردنی رخ داده است. طیف تولید کنندگان بسیار زیاد است.

یخچال های توکار
یخچال های ایستاده
یخچال های زیر پیشخوان
یخچال های کوچک
یخچال های یکپارچهسازی با سیستمعامل
یخچال های نوشیدنی
خنک کننده های شراب
یخچال فریزر
یخچال ساید بای ساید
یخچال فریزر توکار
یخچال های هوشمند

از نقطه نظر صرفاً کاربردی، بین یخچال (با محفظه فریزر)، فریزر و ترکیب یخچال فریزر تفاوت قائل می شود. فریزر صندوق دار در خانوارهای خصوصی از مد افتاده است، بیشتر در تجارت پذیرایی استفاده می شود.

اکثر خانوارها مجهز به دستگاه های ترکیبی هستند. اینها تقریباً 2 متر ارتفاع دارند و قسمت بالای دستگاه یخچال و زیر فریزر کوچکتر است. میز کار آشپزخانه گرانیت صفحه کابینت میزکار جزیره ای طراحی و ساخت انزو ممبران پلی اورتان پولیشی مات براق هایگلاس معماری کلاسیک نئوکلاسیک مدرن قیمت هر متر کابینت

خرید یک یخچال دو در به‌خوبی توصیه می‌شود به اشتراک‌های تخت (WG) یا خانواده‌هایی با چند فرزند. اینها به عنوان یخچال های ساید بای ساید نیز شناخته می شوند. اینها معمولاً حدود 90 سانتی متر عرض و حدود 180 سانتی متر ارتفاع دارند. این مدل ترکیبی یک طرف یخچال و طرف دیگر فریزر دارد.

این مفهوم ساید بای ساید به عنوان “یخچال آمریکایی” شناخته می شود. این دستگاه ها اغلب مجهز به آب ریز یا یخ شکن هستند. برخی از این مدل‌ها برای دسترسی سریع به مواد غذایی مورد علاقه‌تان، یک نوع درب درب را ارائه می‌کنند.

یخچال مستقل یا یخچال توکار؟

هنگام برنامه ریزی آشپزخانه، باید تصمیم گرفت که یک یخچال مستقل را انتخاب کنید یا یک یخچال توکار که به بخشی جدایی ناپذیر از آشپزخانه مجهز تبدیل شود.میز کار آشپزخانه گرانیت صفحه کابینت میزکار جزیره ای طراحی و ساخت انزو ممبران پلی اورتان پولیشی مات براق هایگلاس معماری کلاسیک نئوکلاسیک مدرن طراحی و اجرا کابینت آشپزخانه

یخچال های توکار این مزیت را دارند که کل آشپزخانه سبکی یکنواخت دارد. اما آنها معایبی نیز دارند: دیگر نمی‌توانید یخچال را در جای دیگری قرار دهید، دسترسی به آن برای تعمیر مشکل است و اگر یک دستگاه جدید می‌خواهید، باید ابعادی مشابه یخچال داخلی قدیمی داشته باشد.

مدل های آشپزخانه های کوچک میز کار آشپزخانه گرانیت

مخصوصاً در آشپزخانه‌های کوچک، در خانه‌های متحرک یا سوله‌های باغی، تنها برای یک یخچال کوچک یا یخچال رومیزی جا وجود دارد که فضای کمی را اشغال می‌کند و هنوز هم فضایی برای لوازم ضروری دارد: ماست برای صبحانه، کلم برای نان یا آبجو خنک بعد از کار

برخی از تولید کنندگان یخچال های باریک مخصوصاً با یک محفظه فریزر کوچک را نیز ارائه می دهند. اینها اغلب برای یک خانه مجرد یا یک آشپزخانه کوچک ایده آل هستند.میز کار آشپزخانه گرانیت صفحه کابینت میزکار جزیره ای طراحی و ساخت انزو ممبران پلی اورتان پولیشی مات براق هایگلاس معماری کلاسیک نئوکلاسیک مدرن کابینت پلی اورتان

جنبه های زیبایی شناختی صفحه جزیره

وقتی صحبت از یخچال های ایستاده می شود، جنبه زیبایی شناختی نقش اصلی را برای بسیاری از خریداران ایفا می کند. انتخاب بسیار بزرگ است، آنها تقریبا در هر رنگ، در اشکال مختلف و سبک های مختلف هستند. از یکپارچهسازی با سیستمعامل گرفته تا کلاسیک تا آینده نگر، تولید کنندگان مدل های متنوعی را ارائه می دهند.

ترجیحاً ترجیح داده شده ترین یخچال سفید در طول سال ها با رنگ های اصیل تر و غیر معمول تر جایگزین شده است. نقره ای محبوبیت ویژه ای دارد، یعنی یخچال استیل ضد زنگ، که معمولاً کمی گران تر از مدل استاندارد سفید است.

در حال حاضر به ندرت تولید کننده یخچال وجود دارد که چندین نوع رنگ را ارائه ندهد. پالت رنگ از خاکستری و مشکی برای دکوراسیون داخلی مینیمالیستی تا آبی کودک یا طلایی متغیر است.

یخچال هایی با سطحی که می توان روی آن نوشت چیز خاصی است. عملکرد خود در نتیجه تغییر نمی‌کند، قیمت کابینت کلاسیک اما روکش‌های تخته‌مانند برای یخچال کیفیت و امکانات کاملاً جدیدی را در زندگی روزمره آشپزخانه به ارمغان می‌آورند. این برای نقاشی برای کودکان، لیست خرید یا پیام های عاشقانه کوچک برای شریک زندگی شما مناسب است.

گزینه دیگر یخچال هایی با درهای شیشه ای مانند خنک کننده نوشیدنی یا ویترین یخچالی است. درب های شیشه ای ممکن است در ابتدا کاربردی به نظر برسند و در کاتالوگ عالی به نظر برسند، اما فقط برای استفاده روزمره تا حد محدودی مناسب هستند. از نظر تئوری، عدم نیاز به باز کردن یخچال برای نوشتن لیست خرید ایده خوبی است، در نهایت باعث صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می شود. با این حال، از نقطه نظر عملگرایانه، فضای داخلی به ندرت شبیه آنچه در کاتالوگ است به نظر می رسد. اگر مرتب، خیلی پر یا خیلی خالی نباشد، ظاهر بیشتر به یک عامل استرس تبدیل می شود.

دسته ای از آنها یخچال هایی با ظاهر یکپارچهسازی با سیستمعامل هستند. اینها می توانند به نقطه برجسته بصری آشپزخانه تبدیل شوند، اما همچنین می توانند نامناسب به نظر برسند. همانطور که مشخص است، در مورد سلیقه بحثی وجود ندارد، اما توصیه می شود از قبل به دقت فکر کنید که آیا این مدل ها با بقیه ظاهر آشپزخانه مطابقت دارند یا خیر.

یخچال های هوشمند نسل بعدی هستند. آنها اغلب با یک صفحه نمایش لمسی ارائه می شوند که آنها را به اینترنت اشیا متصل می کند و بخشی از آشپزخانه هوشمند جدید شما است.میز کار آشپزخانه گرانیت صفحه کابینت میزکار جزیره ای طراحی و ساخت انزو ممبران پلی اورتان پولیشی مات براق هایگلاس معماری کلاسیک نئوکلاسیک مدرن کابینت آشپزخانه ترک

مصرف انرژی معیار خرید مهم است

ما به شما توصیه می کنیم که کم مصرف ترین نوع ممکن را خریداری کنید، یعنی حداقل کلاس انرژی A+. اگر یخچالی را از دسته A++ یا حتی A+++ انتخاب کنید، می توانید در مصرف برق حتی بیشتر صرفه جویی کنید.

با توجه به مصرف انرژی، ارزیابی واقع بینانه از میزان فضای واقعی مورد نیاز در دستگاه خنک کننده نیز مهم است، زیرا مصرف برق با افزایش اندازه و هر لیتر ظرفیت اضافی افزایش می یابد.

با ترکیب یخچال فریزر، عملکرد بدون یخ زدگی منطقی است. از تشکیل یخ در محفظه فریزر جلوگیری می کند، بنابراین نیازی به یخ زدایی منظم آن ندارید. این باعث صرفه جویی در انرژی ارزشمند می شود و همچنین از یخ زدگی درها و کشوها جلوگیری می کند.

نکاتی در مورد آشپزخانه و تجهیزات میز کار آشپزخانه گرانیت

می‌توانید نکات کاربردی، اطلاعات و الهام‌بخش‌تر برای سایر لوازم الکتریکی آشپزخانه مانند ماشین ظرفشویی ، اجاق‌های بخار ، اجاق‌ها و اجاق‌ها  را در  مجله اینترنتی آشپزخانه ما بیابید .میز کار آشپزخانه گرانیت صفحه کابینت میزکار جزیره ای طراحی و ساخت انزو ممبران پلی اورتان پولیشی مات براق هایگلاس معماری کلاسیک نئوکلاسیک مدرن کابینت آشپزخانه MDF

ما همچنین یک برنامه ریز آشپزخانه آنلاین مفید را ارائه می دهیم. به سادگی از آن برای چیدن آشپزخانه جدید خود استفاده کنید و سپس پیشنهادات را از استودیوهای آشپزخانه در منطقه خود دریافت کنید. می توانید تا 50 درصد پس انداز کنید!

پیشنهاد ویژه معماریکا سایت منتخب saffron price

1 دیدگاه دربارهٔ «میز کار آشپزخانه گرانیت»

  1. بازتاب: رنگ چوب فضای خارج نمایندگی رنگ چوب کندسوز آب گریز ضد اشعه UV | معماریکا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *