معماریکا

طراحی روف گاردن کلاسیک

طراحی روف گاردن کلاسیک ساخت روفگاردن چوبی با ترمووود

طراحی روف گاردن کلاسیک

طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا روف گاردن یک چیدمان فضای سبز روشن چند منظوره است که نیاز به نگهداری کم و بیش دارد و با کمک مصالح و تکنیک های خاص، روی زمین یا روی سقف صاف یا شیب دار هر ساختمانی که بیشتر از سطح زمین است انجام می شود. قیمت ترموود تراس

طراحی روف گاردن کلاسیک

بیشتر مواقع از مفاهیم محوطه سازی پشت بام، پوشش گیاهی پشت بام و سبز شدن پشت بام برای همین منظور استفاده می شود.طراحی روف گاردن

وقتی روف گاردن ها به عنوان یک سبز شهری با سایر مناطق سبز مقایسه می شود، مشاهده می شود که تفاوت های بسیار مهمی بین این دو گروه از نظر تحقق یونانی و زنده نگه داشتن آنها به صورت سالم وجود دارد، در حالی که از محیط های موجود بیشتر استفاده می شود. در تاسيسات فضاي سبز خارج از روف گاردن، برخلاف روف گاردن، ابتدا ايجاد محيط ضروري است، اين وضعيت باعث مي شود كه كاشت پشت بام دشوار و پرهزينه باشد، از اين رو، روف گاردن ها جايگاه بسيار متفاوتي در ميان دارند. مناطق سبز

روف گاردن ها به دلیل تفاوت در هدف تحقق آنها از نظر عملکرد و فواید و سبک های نگهداری متفاوتی که بر این اساس بوجود می آیند به دو گروه فشرده و گسترده تقسیم می شوند.

طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک
طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

این یک چیدمان سقف مسطح است که در گیاهانی مانند چمن، بوته‌ها، درختچه‌ها و درختان که در محیط رشد با نیروی کار فشرده و نهاده‌های تولید مازاد، و مواد بی‌جان مختلف در مطالعات محوطه‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند، بسیار خواستار هستند، استفاده می‌شود. که اغلب نیاز به خاک عمیق، فیلتر عایق، سیستم های زهکشی و آبیاری کامل است این وضعیت باعث می شود که کاشت فشرده سقف کارهای بسیار پرهزینه ای داشته باشد.روف گاردن های فشرده برای بازدید و فعالیت های تفریحی مختلف مناسب هستند.

در ترتیبات سقف فشرده، مانند کاشت گسترده، هیچ محدودیتی در انتخاب گونه ها در چارچوب شرایط اکولوژیکی وجود ندارد.طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا طراحی و اجرا روف گاردن

ترتیبات فشرده سقف نیازمند اقدامات نگهداری منظم مانند آبیاری، کوددهی، سمپاشی، هرس و حذف علف های هرز است.

کاشت هایی است که در خاک های کم عمق روی سقف های مسطح یا شیب دار با حداقل یا بدون نگهداری در مناطق بسیار بزرگ که هزینه های نیروی کار و تولید و نگهداری به حداقل می رسد ایجاد می شود.

در این نوع کاشت از درختچه های پاکوتاه، خزه ها، علف های هرز تک و چند ساله (علفزار) و برخی از گیاهان پوششی با ساختار آبدار استفاده می شود که گونه های انتخاب شده عموماً به سرما، خشکی، آب شدید و زادآوری زیاد مقاوم هستند.

طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

با توجه به کاربرد روف گاردن های گسترده در سطوح بسیار بزرگ، از نظر حداقل ضخامت خاک، استاتیک ساختمان و هزینه ها اهمیت پیدا می کند. تحقیقات در این زمینه نشان می دهد که عمق خاک در کاشت های وسیع می تواند تا 10 یا حتی 5 سانتی متر مناسب باشد.

روف گاردن های وسیع برای قدم زدن و فعالیت های تفریحی مناسب نیستند.

ویژگی های سقف مناسب برای ساخت روف گاردن طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا

با توجه به طبقه بندی انجام شده بر اساس انواع سقف ها و شیب ها، اگرچه روف گاردن های فشرده تنها بر روی بام های مسطح قابل اجرا هستند، پوشش گیاهی گسترده بام را می توان در سقف های شیب دار کم، متوسط ​​یا حتی بلند و همچنین سقف های مسطح انجام داد.

طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک
طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

با هر مصالحی که برای کاشت بام استفاده می شود، با توجه به نوع روف گاردن، مسئولین و استفاده کنندگان بارهای اضافی را بر روی پشت بام تحمیل می کنند، سقف باید به اندازه ای محکم باشد که از نظر استاتیک ساختمان بتواند این بارها را تحمل کند.

• در صورت استفاده موقت افراد متر مربع 200 کیلوگرم می باشد

• نشان داده شده است که متر مربع نباید بیش از 350 کیلوگرم و 350 کیلوگرم در سقف هایی که همیشه برای استفاده مردم باز است.

بارهایی که در تاسیسات روف گاردن می توانند به پشت بام وارد شوند دو گروه بارهای ثابت و بارهای زنده هستند که بارهای ثابت همه لایه هایی هستند که روف گاردن را تشکیل می دهند (لایه جداکننده، لایه محافظ ریشه، لایه زهکشی، لایه فیلتر، لایه زیرلایه و … لایه گیاهی) و سیستم های مختلف (آبیاری و تخلیه آب) بارهای متحرک افرادی هستند که برای اهداف مختلف یافت می شوند و وسایل نقلیه و تجهیزاتی هستند که به طور موقت پیدا می شوند. بارهایی که لایه های تشکیل دهنده روف گاردن به سطح بام 1 متر مربع به ضخامت 10 میلی متر وارد می کنند بر حسب کیلوگرم به شرح زیر می باشد.

طراح روف گاردن کلاسیک

بار (kg/m2) از مواد با ضخامت 10 میلی متر

خاک رویشی 16-20

پدرخوانده 20-22

شن 16-18

توف آتشفشانی 7-8

توربو 7-9

کود گاوی 8-11

خاک، پرلیت، پیت، 11-14

مخلوط کود گاوی

بارهایی که مواد گیاهی به پشت بام وارد می کند به صورت برگی و بارانی به شرح زیر است.

باری که مواد گیاهی به سطح می آورد (کیلوگرم بر متر مربع)

چمن 5

گیاهان منشا 10

درختچه هایی تا ارتفاع 1.5 متر 20

درختچه تا 3 متر 30

درختان تا ارتفاع 6 متر 40

انواع قیر و پرایمری که در عایق بندی آب استفاده می شود به اندازه خمیرهای عایق اهمیت دارد.

در سال‌های اخیر، پرمصرف‌ترین ماده عایق، خمیرهای عایق غیرآلی بر پایه پارچه شیشه و پارچه شیشه‌ای است. برای اهداف مختلف در این زمینه؛

• خمیر عایق عمومی برای حامل بافت شیشه ای،

• خمیر عایق متعادل کننده بخار،

• خمیر عایق با پوشش معدنی،

• از ورق عایق بافته شده شیشه استفاده می شود.

زهکشی سقف

در شرایط عادی نباید آب روی سقف های مسطح جمع شود بنابراین آب جمع آوری شده در حین چیدن لایه های عایق روی بام به کمک لوله های باران با کمک شیب های مناسب حذف می شود.

صافی های مختلفی برای محافظت از خروجی های آب باران در برابر اثرات خارجی و مواد ناخواسته استفاده می شود. زهکش های سقف بیشتر از چدن ساخته شده و روی آن قفس یا توری برای نگهداری مواد خارجی تعبیه شده است.

طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک
طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

ویژگی ها و تجهیزات ساخت و ساز فنی روف گاردن

پشت بام: فضای خاصی را برای گیاهان فراهم می کند که بر خلاف محیط های طبیعی، باید با فرصت های نگهداری و رشد محدود سازگار شوند.

با توجه به ویژگی های ساختاری سقف و ویژگی های محیط رشدی که باید برای کاشت آماده شود، کیفیت خاصی در پوشش سقف جستجو می شود. از آنجایی که همه این کیفیت ها را نمی توان در یک لایه یافت، یک روش پوششی به طور کلی به شکل صفحات استفاده می شود. در این پوشش لایه ها به عنوان لایه حامل، واشر سقف (لایه های عایق آب، دما و بخار)، لایه جداکننده، لایه محافظ ریشه (لایه محافظ از اسیدهای ترشح شده از ریشه)، لایه زهکشی، لایه فیلتر، زیرلایه ذکر شده است. و لایه گیاهی

این ساختار کلاسیک در اصل در تمام سبز کردن سقف ها یکسان است، جایی که سطح مواد با آزمایش عملکرد همه لایه های جداگانه کاهش می یابد.

ویژگی های صفحات با توجه به نیاز ساختمان و ویژگی های مواد گیاهی که باید در برنامه ریزی و کاربردها آورده شود متفاوت است.

یک لایه جداکننده از نمد یا مواد مشابه بین مواد مورد استفاده برای عایق سقف طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا  (واشر سقف، لایه عایق سد آب، دما و بخار) و لایه محافظ ریشه وجود دارد تا در صورت آسیب شیمیایی به یکدیگر عمل کند. گاهی اوقات، در سقف هایی که لایه محافظ ریشه نیز عملکرد ضد آب را بر عهده می گیرد، محافظت مکانیکی از لایه محافظ ریشه در برابر آسیب هایی که ممکن است در اثر اثرات منفی (ابزار باغبانی، اجسام نوک تیز به صورت عمودی، سطح ناصاف در پایین) ایجاد شود، ایجاد می کند. ) بر روی نمد، سیستم زهکشی یا کاشت لایه های ساختمانی گذاشته شده بر روی زمین فراهم می کند.

طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک
طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

در حالی که تشک پلاستیکی بافته شده به طور کلی به عنوان یک عنصر محافظ در سقف های مسطح استفاده می شود، به عنوان یک قاعده، یک ماده از نوع نمدی برای سقف های شیبدار کافی است. در عین حال، با وارد کردن صفحات عایق حرارتی مقاوم در برابر فشار به داخل یا زیر لایه زهکشی، از لایه محافظ ریشه و به طور مشابه لایه های مورد استفاده برای عایق سقف (واشر سقف) محافظت می کند.

ریشه برخی از گیاهان واکنش تهاجمی نشان می دهد و به سطح سقف آسیب می رساند تا به آب برسد. به همین دلیل لایه ای از مواد پلاستیکی مخصوص (طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا ) تشکیل می شود تا از آسیب دیدن لایه های عایق سقف توسط ریشه گیاه جلوگیری شود. تحقیقات و آزمایشات انجام شده تا به امروز ثابت کرده است که مقاومت مواد پوششی در برابر ریشه بستگی به موادی که از آن ساخته شده و ضخامت پوشش دارد و اتصالات باید محکم باشد.در اتصالات از تکنیک های مختلفی استفاده می شود. :

جوشکاری

•پیوند حرارتی (جوشکاری حرارتی)

•روکش روی

مطابق با آزمایشات انجام شده تا کنون در مورد صفحات مقاوم در برابر اسیدهای ریشه؛ PVC نرم، ورق های پلی اتیل و سنتز لاستیک توسعه یافته اند.

طراحی بام سبز کلاسیک

در حالی که لزوم استفاده از فویل محافظ ریشه روی سقف های خزه ای موضوع بحث است، اما این امر پذیرفته شده است که در سایر انواع پوشش گیاهی ضروری است.

آب اضافی باید تخلیه شود تا از تخریب خواص فیزیکی بستر به دلیل احتباس آب جلوگیری شود. فرستادن آب در لایه زهکشی برای به دست آوردن حجم هوای کافی برای اکسیژن مورد نیاز ریشه ضروری است. بنابراین باید ساختاری با فضاهای مناسب برای عملکرد خود داشته باشد.

به عنوان یک قانون مادی؛ از مواد مصنوعی یا طبیعی انتخاب می شود که سبک، توخالی، مقاوم در برابر شرایط جوی و آب، ماندگاری طولانی، تجزیه شیمیایی و فیزیکی و وارد واکنش هایی که برای گیاهان مضر باشد نمی شوند.

ضخامت لایه زهکشی؛ با توجه به نوع گیاهی که قرار است آورده شود، مصالح ساختمانی سقف، ویژگی های لایه ها، میزان بارندگی و آب آبیاری متفاوت است.

به منظور جلوگیری از کلسیفیکاسیون ناشی از باران و آب آبیاری، 100 گرم از ماده مورد استفاده برای زهکشی حاوی بیش از 120 میلی گرم طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا (آهک) است. میزان نمک نباید بیشتر از 250 میلی گرم در 100 گرم باشد، به عبارت دیگر از 0.25 درصد بیشتر نباشد. مقدار pH به طور کلی باید بین 5.5-7.0 باشد. این مقادیر در سبز شدن گسترده بین 7-8 بوده و تا 6.5 و 8.5 تحمل دارند.

طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک
طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

اگرچه عمق جداسازی، لایه های محافظ ریشه و فیلتر بسیار کوچک است، لایه زهکشی و بستر عمق واقعی را تشکیل می دهند. عمق لایه زهکشی مورد نیاز برای انواع مختلف کاشت؛

گیاهان چمن و کوتوله: 5-7 سانتی متر

گیاهان چند ساله – بوته های کوچک: 7-10 سانتی متر

بوته ها تا ارتفاع 3 متر: 10-15 سانتی متر

ارتفاع درختچه ها تا 6 متر: 15 سانتی متر

درختان تا 10 متر: 35 سانتی متر

درختان تا 15 متر: 50 سانتی متر.

به عنوان یک قاعده، لایه فیلتر از یک ماده متخلخل تشکیل شده است که آب اضافی را از لایه بستر خارج می کند، در حالی که سنگدانه های شسته شده را حفظ می کند.

توانایی عملکرد مواد فیلتر باید طولانی مدت باشد که مستلزم استفاده از مواد غیر خورنده است. نمدهای پلی استر که به صورت ورق و رول تهیه شده اند را می توان با یک کاربرد ساده روی سطح سقف پخش کرد.

پشم شیشه، گونی های بافتنی مصنوعی و نمدهای مصنوعی به عنوان مواد فیلتر استفاده می شود.

بستر لایه ای است که گیاهان می توانند در آن ریشه ایجاد کنند. این لایه با توجه به خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی خود، محیط لازم را برای رشد گیاه ایجاد می کند، مقداری از آب باران و آب آبیاری را به گونه ای جمع آوری می کند که گیاه بتواند از آن استفاده کند و آب اضافی را به لایه زهکشی منتقل می کند.

لایه؛

• مقاوم در برابر اثرات فیزیکی و شیمیایی،

• ظرفیت نگهداری آب بالا،

• دارای مقدار Ph بین 5.5-7.0 است،

• محتوای آهک محلول آسان کم است،

• دارای ویژگی ذخیره مواد مغذی،

• عاری از بقایای گیاهی زنده و بذر علف های هرز،

•وزن خیس خیلی زیاد نیست،

• قابلیت نگهداری مجدد آب پس از خشک شدن کامل،

• باید دارای کیفیتی باشد که موادی تولید نکند که در طول زمان ممکن است برای گیاهان مضر باشد.

طراحی و اجرای صفر تا صد روف گاردن کلاسیک

خاک معمولی گاردن به عنوان بستری برای روف گاردن در بسیاری از کیفیت های ذکر شده در بالا مناسب نیست. طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا برای این منظور از برخی مواد مساوی مانند خاک سطحی، توف آتشفشانی، ماسه، شفت، سرباره زغال سنگ، پشم شیشه، پشم سنگ، پرلیت، توربو، قطعات کاشی، قطعات سنگ منفجر شده در دمای بالا، کود با مخلوط کردن آنها استفاده می شود. به نسبت های مناسب

عمق بستر؛ ساخت سقف بسته به نوع پوشش گیاهی و مواد استفاده شده در لایه ها متفاوت است. عمق بستر مورد نیاز برای انواع مختلف کاشت؛

برای گیاهان چمن و کوتوله: 8 سانتی متر

گیاهان چند ساله و درختچه های کوچک: 15 سانتی متر

ارتفاع درختچه ها تا 3 متر: 35 سانتی متر

درختان تا 10 متر: 65 سانتی متر

درختان تا 15 متر: 100 سانتی متر.

به منظور کاهش بار روی سقف به دلیل زیرلایه، از نمدهای مصنوعی و صفحات کاشت پشم سنگ نیز استفاده می شود. فوم یا مواد مشبک ساخته شده از مواد مصنوعی مانند پلی استایرول، پلی آمید دارای خواص نگهداری آب و زهکشی کافی هستند. لایه های زهکشی ساخته شده از همان مواد مصنوعی نیز در زیر لایه هایی که توانایی زهکشی آنها خوب نیست گذاشته می شود.

تایل چوب ترموود
طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

مواد مغذی موجود در خاک

بر حسب میلی گرم در لیتر

صفحات کاشت بسته به محتوای مواد متغیر هستند.

روف گاردن دارای یک لایه خاک محدود است که گیاهانی که روی آن زندگی می کنند می توانند ریشه های خود را توسعه دهند. به همین دلیل، طبیعتاً گونه‌های گیاهی که بتوانند با این حجم محدود ریشه و حداقل عناصر غذایی راضی باشند، جستجو می‌شوند. شرایط رشد شدید منطقه باز روی سقف اعمال می شود. سطح خاک در تابستان دمای بالاتر و در زمستان دمای کمتری نسبت به محیط تجربه می کند. به همین دلیل گیاهان باید در برابر گرمای شدید، خشکی و یخبندان مقاوم باشند.

هدف در روف گاردن; بهره مندی از اثرات مثبت عناصر گیاهی در 12 ماه از سال با کمترین مراقبت است. علاوه بر این، این اثر باید بتواند برای چندین سال بدون تغییر باقی بماند.

در کاشت بام، لایه رویشی شامل گونه های مناسبی است که از بین خزه ها، ساکولنت ها، گیاهان علفی و پوششی، گیاهان پیازدار و غده ای، بوته ها، بوته ها، درختان برای این منظور انتخاب می شوند.

در بین این گیاهان خزه ها، ساکولنت ها و علفزارها با ویژگی های مختلف خود گیاهانی فوق العاده مناسب برای کاشت سقف گسترده هستند. طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا سایر گروه های گیاهی ذکر شده در بالا در کاشت فشرده سقف استفاده می شوند.

علاوه بر این، به دلیل شرایط رشد شدید، عمق کم خاک و حداقل مواد مغذی، با موفقیت در کاشت سطوح بام استفاده می شود.

در مناطقی که در طول دوره پوشش گیاهی بارندگی ندارند، ایجاد سیستم آبیاری اجتناب ناپذیر است. در آبیاری از سه روش استفاده می شود. اینها؛ لایه های انباشت آب، آبیاری بارانی و سیستم آبیاری قطره ای

آبیاری به روش انباشتگی از طریق لایه‌هایی متشکل از موادی انجام می‌شود که خاصیت ذخیره‌سازی آب و بازگرداندن آن را از طریق مویرگی به گیاه دارند. برای اینکه آب به وسیله موئینگی به ریشه گیاهان برسد، باید لایه های ذخیره کننده آب و خاک رویشی از مواد مناسبی تشکیل شده باشد.

برای آبیاری بارانی از سرهای آبیاری معمولی یا سرهایی که با فشار روی سطح خاک بالا می آیند استفاده می شود. طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا به این ترتیب آب در ناحیه پخش ریشه ذخیره می شود، آب اضافی تخلیه می شود. سیستم آبیاری را می توان با کنترل با رطوبت سنج الکترونیکی به صورت خودکار انجام داد و یا در زمان های معین به مقدار معینی به صورت خودکار داده شود. در آبیاری با سیستم بارانی تلفات آب به دلایلی مانند وزش باد و تبخیر سریع بسیار زیاد است. علاوه بر این، احتمال مزاحمت همسایگان اطراف ساختمان ها در اثر هجوم آب را نیز باید در نظر گرفت.

در سیستم آبیاری قطره ای آب آبیاری در خاک رویشی نگهداری می شود که قابلیت ذخیره سازی دارد. لوله های آبیاری قطره ای یا مستقیماً روی سطح خاک یا درست بالای لایه زهکشی پخش می شوند. از آنجایی که مناطقی که در سایه تاریک قرار دارند و آفتاب فراوان دریافت می کنند، مقادیر مساوی آب دریافت می کنند، می توان با در نظر گرفتن این عیب در هنگام نصب سیستم، دریچه های جداگانه در مکان های مختلف با ویژگی های زیستگاهی متفاوت قرار داد. در سیستم قطره ای مشکلاتی مانند آسیب رساندن به لوله ها با فشار دادن در صورت پخش شدن روی سطح و آسیب دیدن لوله ها در حین هیل زدن در صورت مدفون شدن لوله ها در زمین از ایرادات سیستم است. با این حال، به عنوان ایده آل

توسط طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا اوزاکا طراحی شده در “پارک های نامبا” یکی از بزرگترین و زیباترین روف گاردن های دنیا را دارد. این سقف‌ها که عملکردهای مختلفی در آن‌ها در هم آمیخته است، از سطوح بالای مرکز خرید بزرگ شروع شده و با خیابان تلاقی می‌کند. نامبا پارک ها که دارای جوایز طراحی بسیاری هستند، یکی از مهم ترین بخش های بافت سبز شهر است.

طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک
طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

روف گاردن چیست؟ آیا شامل می شود؟

اصول مربوط به روف گاردن در محدوده مقررات منطقه بندی جدید توضیح داده شده است که در اکتبر 2017 لازم الاجرا خواهد شد. پس روف گاردن چیست؟ آیا سابقه روف گاردن شامل می شود؟

مقررات مربوط به روف گاردن در محدوده مقررات منطقه بندی جدید توضیح داده شده است. این مقررات که در روزنامه رسمی در تاریخ 3 ژوئیه منتشر شده است، در اکتبر 2017 لازم الاجرا خواهد شد.

روف گاردن طبق مقررات آیین نامه؛ به باغ هایی گفته می شود که می توان با پوشاندن سنگریزه، خاک، چمن و پوشش های طبیعی مشابه، روی پشت بام تراس ها کاشت، به گونه ای که ظاهر ساختمان و شبح محیط را مختل نکند و از آن فراتر نرود. سقف سقف طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا باربیکیو ذغالی

سقف تراس محوطه مشاع و روف گاردن در طبقه آخر از جمله کاربری هایی است که در محاسبه متراژ طبقه لحاظ نشده است.

سقف های تراس را می توان به عنوان روف گاردن ترتیب داد. 0.50 متر پر زمین مورد نیاز برای محوطه سازی در ارتفاع جان پناه گنجانده نشده است.

در پشت بام تراس به عنوان مناطق مشترک استفاده می شود. در صورت چیدمان باغ، جنب پله خانه جهت استفاده ساکنین، سرویس بهداشتی، سینک، اجاق چای، مجاور پله خانه جهت نگهداری مصالح مورد استفاده در باغبانی، 10% مساحت کل تراس و بیش از 20 متراژ نباشد. متر مربع و با حداکثر ارتفاع 3.00 متر فضای داخلی را می توان ایجاد کرد.

داخل ساختمان نمی تواند بیش از 3.00 متر به جلوی ساختمان نزدیک شود. همچنین می توان استخر روباز را بر روی پشت بام تراس تاسیسات اقامتی مانند اقامتگاه ها، هتل ها، آپارتمان ها احداث کرد، مشروط بر اینکه بیش از 3.00 متر به نمای ساختمان نزدیک نشود، حداکثر در عمق 1.50 متری قرار داشته باشد و چنین نباشد. از سطح جان پناه فراتر رود.

پرگولا چوبی
طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

باغبانی تراس: چگونه یک روف گاردن بسازیم؟

آیا می‌دانستید باغ‌های پشت بام که امروزه محبوبیت پیدا کرده‌اند، در 4000 سال قبل از میلاد بسیار محبوب بودند؟ به علاوه، در همین سرزمین، در بین النهرین! روف گاردن برای اولین بار در زیگورات ها ظاهر شد که هم به عنوان مکان عبادت، ذخیره غذا و فضای اجتماعی بود. میزبان بازدیدکنندگان از شهرها در باغ های بالای این زیگورات ها بود. سپس مردم به آرامی به بتن روی آوردند و روف گاردن از دستور کار محو شد. تا اینکه در دهه 1970 دوباره در آلمان محبوب شد. اما آیا روف گاردن ها در کنار ظاهر زیبای خود یک محوطه سازی پایدار هستند؟

روف گاردن می تواند پادزهری برای زندگی شهری باشد 

از زمانی که جمعیت بشریت در شهرها متمرکز شد، اشتراک فضا به یکی از مهمترین مسائل تبدیل شده است. طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا بالاخره هر متر مربع این پتانسیل را دارد که یک منبع درآمد باشد. در ارتباط با این، ساختمان هایی که ما ساخته ایم حتی به فاتحان آسمان تبدیل شده اند. اما ما به نقطه ای رسیده ایم که دیگر نمی توانیم اثرات منفی بتن بر زندگی سبز، تعادل اکولوژیکی و آب و هوا را نادیده بگیریم. در این شرایط، حداقل با این مسئولیت مواجه هستیم که از منابعی که در اختیار داریم به روشی سازگارتر با محیط زیست استفاده کنیم. در این مرحله تامین فضاهای سبز مورد نیاز شهر با روف گاردن می تواند راهکاری کاربردی و کارآمد باشد.

دانشگاه تاماسات تایلند باید به این روش فکر کرده باشد، که باغی را در پشت بام خود راه اندازی کرده است، زیرا می تواند غذای ارگانیک را پرورش دهد، به عنوان یک باغ عمومی خدمت کند و انرژی تولید کند. به همین ترتیب، سنگاپور که کمبود فضای زندگی دارد، این کشور را به روف گاردن مجهز کرده است. نیوزلند نیز در سرتاسر کشور آستین بالا زده تا باغ‌های پشت بام را راه‌اندازی کند. از سوی دیگر آلمان در این زمینه پیشگام است و 14 درصد از سقف ها را با روف گاردن پوشانده است. البته پایه های محکمی برای سرمایه گذاری در روف گاردن برای این کشورها وجود دارد. وقتی نگاهی به مزایای باغ ها بیندازیم، این پایه های محکم معنای بیشتری پیدا می کنند.

چگونه یک روف گاردن بسازیم؟

در پرتو همه این اطلاعات، تلاش شخصی که می توانیم برای روف گاردن نشان دهیم اهمیت پیدا می کند. روش هایی که می توان برای استقرار یکی از این باغ ها در پشت بام ساختمان ها دنبال کرد به شرح زیر است:

 1. اول، قوانینی برای ساختمان ها وجود دارد. بنابراین، قبل از خرید گیاهان برای باغچه ای که روی پشت بام نصب می کنید، به این قوانین توجه کنید. برای این کار می توانید با ساکنین ساختمان یا مدیریت تماس بگیرید.
 2. هنگام انتخاب گیاهان، باید گونه هایی را انتخاب کنید که در ارتفاعات بالا زندگی کنند. در عین حال، اگر سقف مکرراً خورشید را دریافت می کند یا در نتیجه سرد می شود، باید مطابق با آن عمل کنید.
 3. به گلدان ها و ظروفی که گیاهان را در آنها قرار می دهید توجه کنید. توصیه می کنیم در این انتخاب ها به سراغ محصولات پایدار بروید. علاوه بر این باید به ریشه این گیاهان فضایی برای رشد بدهید.
 4. پشت بام ها اغلب باد می گیرند. برای این کار می‌توانید به ایده نصب بادگیر نگاه کنید.طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا باربیکیو باغی
 5. خاکی را که به گیاهان تغذیه می کنید از قبل آماده کنید. به هر حال تماس این گیاهان با خاک فقط به لطف گلدان امکان پذیر است. بنابراین، ضروری است که خاکی را که تغییر می دهید از قبل آماده کنید.
 6. در نهایت، حواستان به کمپوستی باشد که برای تغذیه این گیاهان استفاده می کنید. اگر کمپوست را مطابق با شرایط آن گیاهان نچینید، ممکن است گیاهان بمیرند. علاوه بر این، برای آبیاری گیاهان باید اغلب بالای پشت بام بروید، این را هم به خاطر بسپارید!
 7. طراحی پرگولا برای روفگاردن
  طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

مزایای روف گاردن

روف گاردن مزایای زیادی نسبت به بام های معمولی دارد.طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا

 • بام های سبز گرما را جذب می کنند و از اثر جزیره گرمایی شهری جلوگیری می کنند . سقف های معمولی می توانند در یک روز گرم تا 70 درجه گرم شوند، در حالی که روف گاردن فقط 25 درجه است.
 • باغ های تراس می توانند آب باران را راحت تر از سقف های معمولی در صورت ایجاد مکان های ذخیره سازی مناسب ذخیره کنند. آنها همچنین می توانند اثرات باران های شدید را که سقف ها را فرسوده می کند، کاهش دهند.
 • فضای سبز روف گاردن آلودگی صوتی شهر را کاهش می دهد .
 • روف گاردن ها با فتوسنتز اکسیژن تولید می کنند.
 • به طور نسبی خسارت ناشی از شهرنشینی و بتن ریزی به تنوع زیستی را جبران می کند، زیرا بسیاری از حیوانات می توانند در این مناطق سرسبز خانه پیدا کنند.

با توجه به این مزایا، این سوال پیش می آید که چرا همه بام ها دارای روف گاردن نیستند؟ اما پاسخ درست پس از آن می آید: هزینه!

طبق تحقیقات دانشگاه ییل ، روف گاردن ها 66 درصد گران تر از سقف های معمولی هستند. یک سقف متوسط ​​حدود 280 متر مربع است. روف گاردن می تواند برای هر متر مربع هزینه داشته باشد. با این محاسبه معلوم می شود که یک روف گاردن قیمت دارد.

امیدواریم به نحوی بتوان منابعی را برای این باغ ها تخصیص داد، بالاخره مزایایی که در بالا ذکر کردیم دقیقاً همان چیزی است که برای آینده ای پایدار به آن نیاز دارید.

روف گاردن

دکتر. کتاب «بام گاردن» نوشته مرت اکشی شامل مجموعه ای از اطلاعات تحقیقاتی و فنی است که دستورالعمل هایی را برای طراحی و اجرای سیستم های بام سبز ارائه می دهد. این کتاب توسط انتشارات ینی انسان منتشر شده است.

دلیل اصلی اینکه روف گاردن ها به اندازه کافی متداول نیستند، عمدتاً به این دلیل است که اطلاعات بسیار کمی در مورد روف گاردن داریم.  طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکاپشت بام ها مکان های ایده آلی برای راه اندازی باغ در کشور ما هستند که جمعیت آن بیشتر در شهرها زندگی می کنند.

باغ های پشت بام چشم انداز و آگاهی مهمی را برای معماران منظر، باغبانان، زیست شناسان و برنامه ریزان شهری، سیاست گذاران، مقامات دولتی محلی یا مرکزی و علاقه مندان، و همچنین متخصصان ساختمان مانند معماران و مهندسان ارائه می دهند. همه ما به خوبی می دانیم که کشاورزی شهری به دلیل کمبود فضای سبز تقاضای زیادی دارد. اما قیمت زمین که هر سال در حال افزایش است متأسفانه باعث کوچک شدن فضای سبز می شود. روف گاردن در این نقطه فرصتی عالی است.

چیزی که این کتاب را منحصر به فرد می کند این است که به طور خاص برای ترکیه نوشته شده است. کشور ما دارای آب و هوای منحصر به فرد و شرایط رشد متغیر است. دکتر. مرت اکشی تحقیقات زیادی در زمینه بام سبز در ترکیه انجام داده است. بنابراین، این کتاب به عنوان یک منبع ارزشمند است. اگرچه اطلاعات مربوط به ترکیه است، اما امکان تطبیق این اطلاعات با سایر نقاط جهان با آب و هوای مشابه وجود دارد.

صندلی با ترمووود
طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

بسیاری از سوالات در مورد روف گاردن گیج کننده هستند. آیا می توان از پوشش ضد آب موجود استفاده کرد؟ چه نوع گیاهانی خوب عمل می کنند؟ از چه نوع محیط رشد و در چه عمقی استفاده می شود؟ چقدر تعمیر و نگهداری نیاز دارد؟

شرایط محیطی اغلب برای گیاهانی که روی سطوح بام رشد می کنند سخت تر است. طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا رطوبت کم در نتیجه دمای بالای هوا، خشک شدن باد و نوسانات شدید دما در ناحیه ریشه، محیط های رشد کم عمق. این وضعیت محدودیت هایی را در زمینه انتقال مناطق چشم انداز از سطح زمین به پشت بام به همراه دارد. در این مرحله، روف گاردنز خدمات عالی ارائه خواهد داد. این کار تلفیقی از تحقیقات و اطلاعات فنی است که دستورالعمل هایی را برای طراحی و اجرای سیستم های بام سبز ارائه می دهد. دکتر. ترش؛ موضوعات جامع مربوط به بام های سبز مانند تاریخچه بام های سبز، تعاریف، انواع، گونه های گیاهی مناسب برای بام های سبز، محیط های رشد آنها و مزایایی که می توانند ارائه دهند را پوشش می دهد.

روف گاردن های معاصر

افزایش تراکم جمعیت در شهرهایی که به سرعت در حال توسعه هستند، معماری را به صورت عمودی بالا می برد، در حالی که اشتیاق مردم به خاک، طبیعت را به پشت بام ها، تراس ها و دیوارها می برد.

در محیط شهری که باغ ها و فضاهای باز به تدریج در حال کاهش هستند، سعی می شود نیاز به ایجاد محیط شهری سالم و باکیفیت با برنامه ریزی باغ های پشت بام و تراس برطرف شود. طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا چنین باغ هایی که حتی در طبقات بالای آسمان خراش ها نیز می توانند قرار گیرند، مدت هاست که توسط برخی از معماران به عناصر تزئینی متهم شده اند که شامل دادن تصویری “پایدار” به ساختمان است. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی به مرور زمان به دلیل کمک های اقلیمی مانند افزایش عمر سیستم سقف و تامین تعادل حرارتی ساختمان ها و همچنین کاهش تاثیر دماهای شدید در مقیاس شهری به سن بلوغ رسیده اند. .

باغ های پشت بامالبته آنها نمی توانند جایگزین مناطق سبز فعال و غیرفعال در شهر شوند، اما با اطمینان از قابل سکونت بودن ساختمان های شهر، محیط زیستی را برای موجودات زنده مانند پرندگان، زنبورها، پروانه ها و حشرات ایجاد می کنند که باید با آنها زندگی کنند. ما در زندگی شهری، در نتیجه به حفظ تنوع زیستی کمک می کند.

درست نیست که باغ های پشت بام را به عنوان “مناطق کاشته شده در ساختمان” در نظر بگیریم. برعکس، این مناطق را می‌توان به‌عنوان کانون‌های فرهنگی در نظر گرفت که در آن نیازهای اجتماعی برآورده شده و ارتباطات اجتماعی در محیط شهری صورت می‌گیرد. آنها با فرصت تفریحی که ایجاد می کنند، با ایفای نقش مثبت بر روانشناسی انسان در ساختار شهری پر استرس که با طبیعت تعادل دارد، محیطی آرام و آرام را ارائه می دهند. طراحی روف گاردن مدرن ساخت روفگاردن چوبی با ترمووود

صندلی چوبی برای روف گاردن کلاسیک
طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

روف گاردن و اکولوژی

عملکردهای اکولوژیکی باغ های پشت بام تنها زیستگاه حیوانات نیست. به لطف گیاهانی که باغ ها را تشکیل می دهند، گرد و غبار، سایر آلاینده ها و مواد مضر موجود در هوا را جذب می کنند. با جذب گاز خطرناک دی اکسید کربن موجود در هوا، گاز اکسیژن خارج می کند و بر ریزاقلیم شهر تأثیر مثبت می گذارد. سطوح آسفالت و بتنی بسیار بیشتر از خاک و سبز گرم می شوند. این گرم شدن، شهرهایی را که زندگی و تنفس آن ها دشوار است، به خصوص در تابستان تغییر می دهد. هوای گرمی که دائماً در بالای شهر جمع می شود ابرها را از بین می برد و از بارش باران جلوگیری می کند. از آنجایی که خاک و مواد گیاهی مورد استفاده برای کاشت جاذب صدا هستند، روف گاردن ها آلودگی صوتی را هم در داخل ساختمان و هم در اطراف آن کاهش می دهند.

مرکز بین المللی فرهنگ و اطلاعات طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا ، طراحی شده توسط طراحی روف گاردن کلاسیک در فوکوکا، ژاپن، یکی از بهترین نمونه های آن با تراس ها و باغ های پشت بام است که کمک قابل توجهی به اکولوژی شهر می کند، در حالی که مانند یک تپه سبز به نظر می رسد. در یکی از بزرگترین پارک های شهر در پشت. در مجموع 35 هزار نوع گیاه در این باغ عمودی وجود دارد که از ارتفاع 60 متری زمین شروع شده و با تراس هایی به سطح زمین می رسد.

موزه آکادمی علوم کالیفرنیا که توسط معمار مشهور رنزو پیانو طراحی شده است، تراس نمونه پیشگام دیگری از سازه هایی است که از کمک های زیست محیطی باغ های پشت بام بهره می برند. این ساختمان که با کیفیت های پایدار خود متمایز است و گواهی پلاتینیوم لید را دریافت کرده است، تقریباً شبیه موزه ای است که در زیر پارک شهری قرار گرفته است. سقف منحنی که کاملاً با رنگ سبز پوشانده شده بود، نیاز به زیرساخت و کارهای مهندسی بسیار دقیق داشت.

طراحی و اجرا روف گاردن کلاسیک

روف گاردن که هزینه های نگهداری، گرمایش، زهکشی و تعمیر ساختمان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، سقف را در برابر اثرات مضر آفتاب محافظت می کند و طول عمر سیستم عایق رطوبتی را تضمین می کند. از آنجایی که خاک، که اساس باغ را تشکیل می دهد، به عایق حرارتی کمک می کند، هزینه های انرژی در ساختمان هایی که از روف گاردن استفاده می شود کاهش می یابد. باغ همچنین از ساختمان در برابر دمای بالا در برابر نور خورشید محافظت می کند و عمر سیستم های سقف را افزایش می دهد. در روف گاردن، مقدار قابل توجهی از آب نزولات جوی می تواند به دلیل تبخیر به طبیعت بازگردد. بنابراین، از آنجایی که میزان آب تخلیه شده در پشت بام کاهش می یابد، بار وارد شده به سیستم فاضلاب شهر را نیز کاهش می دهد. طراحی روف گاردن کلاسیک به عنوان مثال، روف گاردن واقع در ساختمان جدید موزه هنر مدرن نیویورک کمک زیادی به اقتصاد ساختمان می کند. ترکیبی از سنگ‌ها، سنگ‌ریزه‌های سفید و حوض‌های کم‌عمق روی پشت بام وجود دارد که هوای باغ ذن را دارد. بازدیدکنندگان به این باغ دسترسی ندارند، اما منظره آسمان خراش های نیویورک ارزش دیدن را دارد و همچنین باعث کاهش هزینه انرژی ساختمان می شود. ساختمان جدید موزه هنرهای مدرن شایسته دریافت جوایز بسیاری شناخته شد. جایزه افتخار طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا برای طراحی روف گاردن یکی از آنهاست.

در سال های اخیر روف گاردن به عنوان راه حلی برای رفع استرس و محرومیت سبز ناشی از زندگی شهری مطرح شده است. شما می توانید روف گاردن ها را به عنوان یک باغ روی پشت بام ها و تراس ها روی ساختمان های خود تصور کنید. هدف اصلی روف گاردن جلوگیری از زندگی جدا از طبیعت است. زیرا با افزایش شهرنشینی کلان شهرها، مردم از طبیعت فاصله می گیرند، می بینیم که تأثیر مثبت طبیعت بر مردم کاهش می یابد. نحوه ساخت روف گاردن مدرن کلاسیک نئوکلاسیک

در حین ساخت روف گاردن، محاسبات استاتیکی باید با در نظر گرفتن مشکل عایق کاری و ظرفیت تحمل بار سقف، به روشی سالم انجام شود. پس از غلبه بر چنین مشکلاتی، می توان سقف ها را با تفکر مانند یک باغ طراحی کرد.

کف روف گاردن با ترمووود
طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

انواع روف گاردن طراحی و ساخت با چوب ترمو

به فضاهایی که فضای سبز با تکنیک های مناسب در فضاهای مسطح یا شیب دار واقع در سطح زمین یا بیشتر از سطح زمین چیده می شود را باف گاردن یا تراس گاردن می گویند.طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا ساخت باربیکیو

روف گاردن فشرده:

نوعی چیدمان روف گاردن است که نیاز به سطح خاک عمیق دارد که با درختان، بوته ها و چمن ها در یک منطقه وسیع چیده شده است.طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا

این یک نوع چیدمان روف گاردن است که از نظر عمق خاک به خاک کمتری نسبت به خاک فشرده نیاز دارد و با چمن، گروه های بوته ای یا گیاهان پوشش زمینی چند ساله ساخته می شود.

جزئیات روف گاردن:

لایه پوشش گیاهی لایه ای است که گیاهان می توانند در آن به شدت ریشه کنند. این لایه به دلیل خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی خود محیط لازم را برای رشد گیاه ایجاد می کند و مقداری از آب باران و آب آبیاری را برای استفاده گیاه جمع آوری می کند و آب اضافی را به لایه زهکشی منتقل می کند. مواد طبیعی خاک معمولاً از نظر نگهداری آب و ظرفیت هوادهی برای روف گاردن مناسب نیستند. اگر قرار است از خاک طبیعی سطحی برای این منظور استفاده شود باید 50 درصد ماسه، پرلیت یا پیت به آن اضافه شود. بام سبز در تهران طراحی و اجرای روف گاردن با ترمووود در تهران

ملات خاکی که برای روف گاردن استفاده می شود به طور کلی در صورتی قابل استفاده است که با افزودن ذغال سنگ نارس، کود دامی و سایر مواد آلی به مواد متخلخل مانند توف آتشفشانی و سرباره زغال سنگ خام به دست آید. البته این ماده در هنگام تخمگذاری باید ساختاری پایدار از خود نشان دهد و تا زمانی که با گیاهان پوشانده نشود نباید توسط باد منفجر شود.

آب و گرما در کاربرد باغ تراسشن شماره 2 به ضخامت 3 سانتی متر بر روی کف بتنی عایق کاری شده است. این سطح باعث می شود آبی که در خاک جمع می شود به راحتی تخلیه شود. طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا لوله زهکشی روی سطح سنگریزه گذاشته می شود و لوله های زهکشی را با نمد پیچیده می کنند تا ذرات خاک سوراخ های لوله زهکش را مسدود نکند و به این ترتیب آب فیلتر می شود. بذر علف را پس از افزودن خاک نباتی به ضخامت 20 سانتی متر 5 مخلوط (خاک، کود گوسفندی، ساقه نهر، پیت و سنگ پا) روی سیستم زهکشی صاف شده می کارند. پس از پوشاندن بذر چمن با خاک پوششی، خاک پوششی با عبور از غلتک تثبیت می شود. در چیدمان تراس، استفاده از گیاهان گلدانی ممکن است به دلیل کم بودن سطح خاک ترجیح داده شود. با انتخاب گلدان ها در اندازه های مناسب برای امکان رشد در گلدان، کف گلدان باید با سنگ پا پوشیده شود تا آب اضافی آن خارج شود. کاشت باید با پر کردن گلدان با مخلوطی از خاک گیاهی و پیت انجام شود.

روف گاردن بر روی بام گاردن یک ساختمان . علاوه بر مزیت تزئینی، کاشت سقف می تواند غذا، کنترل دما، مزایای هیدرولوژیکی، بهبود معماری، محله های زندگی یا راهروها را فراهم کند. [چوب ترمو ارزان طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا] تراس با چوب ترمو حتی ممکن است حیات وحش، فرصت های تفریحی و مزایای زیست محیطی در مقیاس بزرگ داشته باشد. عمل کاشت غذا بر روی پشت بام ساختمان ها گاهی اوقات به عنوان کشاورزی پشت بام شناخته می شود کشاورزی پشت بام اغلب با استفاده از سیستم‌های بام سبز ، هیدروپونیک ، ایروپونیک یا دینامیک آب و هوا یا باغ‌های کانتینری انجام می‌شود

دیوار سبز با چوب ترمو
طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

تراس پشت بام هتل Casa Grande در سانتیاگو د کوبا

طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا هوشمند سازی روف گاردن

عناصر
1 تاریخ
2 اثرات زیست محیطی
3 کشاورزی شهری
4 اهمیت برای برنامه ریزی شهری
5 باغبانی
6 در فرهنگ عامه
7 گالری عکس
8 را نیز ببینید
9 منابع
10 لینک های خارجی
تاریخ
مردم گیاهان را در بالای سازه های زیگورات بین النهرین باستان (هزاره چهارم قبل از میلاد – 600 قبل از میلاد) پرورش دادند. به عنوان مثال می توان به ویلا اسرار آمیز در زمان رومیان در پمپئی با تراس مرتفعی که در آن گیاهان گیاهی کشت می شود اشاره کرد. [طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا] یک باغ پشت بام نیز در اطراف یک سالن تماشاگران در روم-بیزانس کشف شد. سزارین . شهر قرون وسطایی مصر فسطاط دارای چندین ساختمان بلند توسط ناصر خسرو بود. در اوایل قرن یازدهم، این بنا به عنوان بالا آمدن تا 14 طبقه با باغچه‌های بام گاو در طبقه بالا، با چرخ‌های آبی برای آبیاری آنها توصیف شد.

در میان عجایب هفتگانه جهان باستان ، باغ‌های معلق بابل اغلب به‌عنوان سازه‌های بلندی که پوشش گیاهی را در خود جای داده‌اند، نشان می‌دهند. حتی درختان بی پایان

روف گاردن ها برای محیط های شهری مناسب هستند . گیاهان این توانایی را دارند که جذب حرارت کلی ساختمان را کاهش دهند که به نوبه خود باعث کاهش مصرف انرژی می شود. علت اصلی انباشت گرما در شهرها تابش تابش است. تشعشعات خورشیدی توسط جاده‌ها و طراحی تراس ساختمان‌های شهر جذب می‌شوند و این گرما در مصالح ساختمانی ذخیره می‌شود و متعاقباً دوباره تابش می‌شود. با این حال، سطوح گیاهان 4 تا 5 درجه سانتی‌گراد افزایش نمی‌یابد (طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا). -9 درجه فارنهایت) بالاتر از محیط در نتیجه تعرق. و گاهی اوقات هوا سردتر می شود . ” مناطق گرمتر، دمای محیط سردتر می شود). این مطالعه توسط دانشگاه کاردیف انجام شد.

گلدان چوبی برای روفگاردن
طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

ساخت روف گاردن کلاسیک

مطالعه ای که توسط شورای ملی تحقیقات کانادا انجام شد، تفاوت دمایی بین سقف با باغ و بام بدون باغ را نشان داد. نکاتی برای داشتن روف گاردن طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا این مطالعه اثرات دما را بر روی لایه های مختلف هر سقف در ساعات مختلف روز نشان می دهد. روف گاردن به وضوح در کاهش اثرات گرما در مقابل سقف های بدون باغ بسیار مفید است. اگر به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد، باغ‌های پشت بام به جزیره گرمایی شهری تبدیل می‌شوند که باعث کاهش حوادث مه، مشکلات ناشی از استرس گرمایی و کاهش بیشتر مصرف انرژی می‌شود.»

جدا از روف گاردن ها که در برابر تشعشعات حرارتی مقاومت می کنند، روف گاردن ها در کاهش رواناب باران نیز مفید هستند. یک روف گاردن می تواند فرار را به تاخیر بیندازد. کاهش سرعت جریان و حجم با رشد شهرها، سازه های نفوذ ناپذیر مانند ساختمان ها و جاده های آسفالته جایگزین بسترهای نفوذپذیر می شوند. رواناب آب طوفان و حوادث سرریز فاضلاب ترکیبی در حال حاضر مشکلات بزرگی برای بسیاری از شهرهای آمریکای شمالی است. یک راه حل مهم کاهش اوج جریان با تأخیر در آن (مثلاً با کنترل رواناب در پشت بام) یا با حفظ رواناب (به عنوان مثال، حوضچه های نگهدارنده باران) است. روف گاردن ها می توانند جریان بالای سر را به تاخیر بیندازند و جریان آب را برای استفاده بعدی توسط گیاهان حفظ کنند.
«در یک روف گاردن در دسترس، فضا برای کشاورزی شهری در مقیاس کوچک محلی در دسترس می‌شود که منبع تولید غذای محلی است. یک باغ شهری می تواند رژیم غذایی جامعه خود را با محصولات تازه تکمیل کند و پیوندی ملموس با تولید غذا ایجاد کند. [ طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا طراحی و اجرا تراس ] در : دانشگاه ترنت در حال حاضر یک باغ روی پشت بام کار دارد که غذا را برای کافه دانشجویان و شهروندان محلی فراهم می کند.

طراحی روف گاردن کلاسیک تهران

فضاهای باغبانی موجود در شهرها اغلب به شدت کمبود دارند، که احتمالاً محرک اصلی بسیاری از باغ های پشت بام است. باغ می تواند روی پشت بام خانه باشد. ساختمان مستقل از آب و پسماند خود مراقبت می کند. روش‌های هیدروپونیک و سایر روش‌های جایگزین می‌توانند امکانات باغبانی روی پشت بام را افزایش دهند، به عنوان مثال، با کاهش نیاز یا وزن زیاد خاک. [11] در باغ های پشت بام، کاشت در ظروف به طور گسترده استفاده می شود. دوخت در ظروف از فشار اضافی به عایق رطوبتی سقف جلوگیری می کند. یک نمونه برجسته از یک ساختمان با روف گاردن، تالار شهر شیکاگو است.

برای کسانی که در آپارتمان های کوچک با ردپای کوچک زندگی می کنند، حیاط مربع باغبانی یا (در صورت کم بودن فضای کمتر) دیوارهای سبز (باغبانی عمودی) می تواند یک راه حل باشد. آنها از فضای بسیار کمتری نسبت به باغبانی سنتی استفاده می کنند (باغبانی متر مربعی از 20 درصد ردیف های معمولی استفاده می کند؛ ده برابر بیشتر از باغ های عمودی می توان محصول تولید کرد). آنها همچنین شیوه های سازگار با محیط زیست را تشویق می کنند، خاک ورزی را حذف می کنند، آفت کش ها را کاهش می دهند یا حذف می کنند، و بازیافت زباله را از طریق کمپوست تشویق می کنند.
سبز بودن اولویت بالایی برای برنامه ریزان شهری است. [ نیاز به منبع ] مزایای زیست محیطی و زیبایی شناختی برای شهرها انگیزه اصلی است. دمای محاسبه شده در توکیو می توانست 0.11-0.84 درجه سانتیگراد (0.20-1.51 درجه فارنهایت) کاهش یابد اگر 50٪ از کل فضای موجود روی پشت بام با فضای سبز کاشته می شد. این تقریباً 100 میلیون ین صرفه جویی می کند

سنگاپور در توسعه شهری سبز فعال است. باغ های پشت بام امکاناتی را برای پیشبرد مفاهیم طبیعت و فضای باز در ساختمان های بلند ارائه می دهند. [طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا] هنگام نظرسنجی، 80 درصد از ساکنان سنگاپور به برنامه‌های شهر برای گنجاندن باغ‌های پشت بام بیشتر رأی دادند. دلایل تفریحی مانند اوقات فراغت و استراحت، زیباسازی، سرسبزی و طبیعت بیشترین رای را به خود اختصاص دادند. کاشت روف گاردن در بالای ساختمان ها یکی از راه های کارآمدتر کردن شهرها است روف گاردن پشت بام

ساخت فلاور باکس برای روف گاردن کلاسیک
طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک

طراحی روف گاردن و فضای سبز

یک روف گاردن، یک بام سبز ، اگرچه این دو اصطلاح اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. اصطلاح روف گاردن برای مناطق پشت بام که شامل تفریح، سرگرمی و فراهم کردن فضای اضافی برای زندگی در فضای باز برای ساکنان ساختمان است بسیار مناسب است. این ممکن است شامل کاشت، گیاهان، مبلمان غذاخوری و تفریحی، سازه های فضای باز مانند آلاچیق و سوله، و سیستم های آبیاری و روشنایی خودکار باشد.

اگرچه آنها مزایای زیبایی شناختی و تفریحی را ارائه می دهند، یک بام سبز لزوما برای این منظور طراحی نشده است. بام سبز ممکن است هیچ فضای تفریحی را فراهم نکند و می تواند با تمرکز بر بهبود عایق کاری یا بهبود بهره وری کلی انرژی و کاهش هزینه های سرمایش و گرمایش در یک ساختمان ساخته شود.

بام های سبز می توانند گسترده یا متراکم باشند. [طراحی و اجرا روف گاردن طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا] از این اصطلاحات برای توصیف نوع کاشت مورد نیاز استفاده می شود. پانل هایی که یک بام سبز را تشکیل می دهند معمولاً عمقی بیش از چند اینچ تا 30 سانتی متر (چند اینچ تا یک فوت) ندارند زیرا وزن عامل مهمی هنگام پوشاندن کل سطح سقف است. گیاهانی که به بام سبز می‌روند معمولاً گیاهی با ریشه‌های کم‌عمق هستند که شرایط گرم، خشک و بادی را که در بیشتر باغ‌های پشت بام حاکم است، تحمل می‌کنند. با یک بام سبز، “لایه گیاهی می تواند 87٪ از تابش خورشیدی را محافظت کند، در حالی که یک سقف برهنه 100٪ مستقیماً در معرض دید قرار می گیرد”

کاشت در روف گاردن را می توان برای عملکردهای مختلف طراحی کرد و از نظر عمق بسیار متفاوت است تا اهداف زیبایی شناختی و تفریحی را برآورده کند. این کاشت‌ها می‌توانند طیف وسیعی از گیاهان زینتی را در خود جای دهند: هر چیزی از درخت، درختچه، درخت انگور یا انواع گل‌ها. از آنجایی که زیبایی شناسی و تفریح ​​در اولویت هستند، ممکن است مزایای زیست محیطی و انرژی بام سبز را تامین نکند.

باغبانی
ایده ماشین زنده بر پایه اساسی ترین چرخه باغبانی استوار است: استفاده از زباله (طراحی و ساخت روف گاردن کلاسیک فضای سبز بام سبز آلاچیق پرگولا فلاورباکس با چوب ترمو چوب پلاست جکوزی استخر گرین وال با تیم مهندسی معماریکا )، تجزیه مناسب، معمولاً خاک و برداشت در ظرف مخصوص، تولید زباله های زیست تخریب پذیر که هنگام فرآوری غذا تولید می شود، و فاضلاب در هنگام پردازش. خورده شده. در بیشتر نقاط جهان، این نوع باغبانی حلقه بسته بسیار محکم با وجود خطرات بهداشتی خاص در صورت عدم رعایت اقدامات احتیاطی مناسب استفاده می شود. ضایعات کمپوست انسان یا حیوانات خانگی باید به شرایط گرما دوست رسیده و حداقل یک سال قبل از استفاده از آن پیر شوند.

پیشنهاد ویژه معماریکا سایت منتخب handmade silk carpet price

17 دیدگاه دربارهٔ «طراحی روف گاردن کلاسیک ساخت روفگاردن چوبی با ترمووود»

 1. بازتاب: چوب ترمو در اصفهان ⋆ فروش ترمووود ود ایرانی ارزان قیمت به اصفهان ⋆ 09126283243

 2. بازتاب: ساخت گرین وال ⋆ معماریکا 09126283243

 3. بازتاب: فروش چوب ترمو در شیراز ⋆ معماریکا 09126283243

 4. بازتاب: چوب ترمو در بندرعباس ⋆ فروش ترمووود ود ایرانی ارزان قیمت به بندرعباس ⋆ 09126283243

 5. بازتاب: چوب ترمو برای دیوار ⋆ معماریکا 09126283243

 6. بازتاب: چوب ترمو روف گاردن | معماریکا

 7. بازتاب: رنگ مونوکوت ⚡ معرفی و بررسی روغن گیاهی چوب مونوکوت بلژیک Monocoat | معماریکا

 8. بازتاب: نکاتی برای داشتن روف گاردن | معماریکا

 9. بازتاب: چوب ترمو در کرمان ترمووود ارزان قیمت کارخانه تولید ترموود ایرانی | معماریکا

 10. بازتاب: کفپوش تراس و بالکن | معماریکا

 11. بازتاب: حمام با چوب ترمو | معماریکا

 12. بازتاب: روف گاردن چگونه ساخته می شود | معماریکا

 13. بازتاب: مزایا و معایب کفپوش چوبی | معماریکا

 14. بازتاب: روف گاردن ساده طراحی و اجرای روفگاردن چوبی با ترمووود | معماریکا

 15. بازتاب: قیمت ترمووود نوا | معماریکا

 16. بازتاب: لمبه چوبی چیست ؟ | معماریکا

 17. بازتاب: قیمت آلاچیق | معماریکا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *