معماریکا

ترمووود شیاردار و ترموود لبه

ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار چیست ؟

تفاوت بین ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار چیست؟

تفاوت بین ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار چیست؟ ترمووود برای دستگاه کفپوش یک کفپوش صاف را تشکیل می دهد. هر عنصر به طور محکم به یکدیگر متصل می شود، زیرا ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار پارکت یا لمینت نصب می شوند. بسیاری از افراد چوب ترمو شیاردار را با ترموود لبه دار اشتباه می گیرند، اما تفاوت های زیادی بین این دو ماده وجود دارد. قیمت ترمووود

تفاوت بین ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار چیست ؟ چوب ترمو ایرانی فنلاندی استونی کاج اروپایی و روسی ترک دک UTV UTS مخصوص کف سقف دیوار نما

ترمووود

تفاوت بین ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار

زبانه و شیار روی ماشین‌های نجاری با دقت بالا ساخته می‌شود و در نتیجه پردازش سطح جلویی را دریافت می‌کند که نیازی به سنگ زنی اضافی ندارد. پس از نصب، شیار را می توان لاک زد، با روغن یا موم مالید، بدون ترس از اینکه پرزهای روی آن بلند شوند. چوب ترمو لبه دار به پردازش اضافی نیاز دارد.

در لبه های هر ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار یک سنبله و یک شیار وجود دارد که توسط کاترهای مخصوص شکل می گیرد. اتصال قفل به شما امکان می دهد پوششی را دریافت کنید که در آن هیچ شکافی بین عناصر فردی وجود ندارد. کلمه شیاردار از کلمه آلمانی قیمت رنگ ترمووود به معنای تاقچه طولی گرفته شده است. اگر هیچ شکاف طولی در پوشش کف وجود نداشته باشد، چنین کفی از بین نمی رود. عناصر زبانه و شیار محکم تر از ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار معمولی و حتی چوب ترمو هایی با یک چهارم برش به یکدیگر متصل می شوند و یک سطح جامد را تشکیل می دهند.

اتصال شیار تنون اجازه نمی دهد که ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار ها تحت بار بالا و پایین بروند و این بدان معنی است که شکاف چنین کفی کاملاً از بین می رود. اتصال محکم و هندسه دقیق زبانه و شیار باعث می شود که کفپوش بدون اختلاف ارتفاع در محل اتصالات مونتاژ شود. ویژگی های طراحی نیز بر روش نصب تأثیر می گذارد. شمع ورق را می توان به صورت مخفی نصب کرد. اتصال دهنده ها (پیچ ها یا میخ ها) را می توان نه در کل ضخامت چوب ترمو ، بلکه در یک زاویه از طریق سنبله نصب کرد. سپس بست ها از بیرون قابل مشاهده نخواهند بود، زیرا سر آنها در داخل اتصال قفل پنهان می شود.

زبانه و شیار تفاوت مهم دیگری نیز دارد: در پشت آن، فرورفتگی های طولی با فرز ایجاد می شود. بسته به نوع و دسته ترمووود شیاردار، ممکن است چندین عدد با عرض کم یا یک یا دو شیار نسبتاً پهن وجود داشته باشد. عمق شیارها 2 تا 3 میلی متر است. چنین فرورفتگی هایی به تهویه کف از داخل کمک می کند. تبادل مداوم هوا این امکان را به وجود می آورد که حتی در جاهایی که رطوبت زیاد یا متغیر وجود دارد، عرشه با کیفیت و بادوام از ترموود های زبانه و شیار چیدمان شود. کف شیاردار را می توان بدون نصب قاب اضافی روی یک پایه نگهدارنده محکم گذاشت. طراحی و اجرا تراس

سقف چوب ترمو

شیارهای آسیاب شده در قسمت پشتی در یک چوب ترمو لبه معمولی وجود ندارد، اما آنها نه تنها روی زبانه و شیار، بلکه در سایر الوارهای با کیفیت بالا، به عنوان مثال، یورولاینینگ یا یک خانه بلوکی نیز یافت می شوند.

ترمووود زبانه و شیار، و این تفاوت دیگری با ترموود لبه معمولی است، به صورت خشک فروخته می شود – با درصد کمی از رطوبت پس از خشک شدن محفظه. خشک کردن اجباری مواد برای انجام دقیق فرز ضروری است: هنگام آسیاب کردن الوار رطوبت طبیعی، پرزهای زیادی روی سطح تشکیل می شود.

شمع بندی ورق با رطوبت 10-18٪ در هنگام تغییر شرایط دما و رطوبت، متورم، منقبض، تاب نمی شود. ایجاد ترک و پوسیدگی چوب ترمو ها مستثنی است. طراحی و اجرا روف گاردن

مزایای استفاده از ترمووود زبانه و شیار

  • کار عرشه را می توان با سرعت بالا انجام داد.
  • کف را می توان بارها و بارها با استفاده از آسیاب ترمیم کرد. استحکام اتصال زبانه و شیار به دلیل توزیع یکنواخت بار بین عناصر کفپوش، قابلیت اطمینان، ایمنی و عدم وجود شکاف را تضمین می کند.
  • شمع ورق به عنوان پوشش کف مرتب و زیبا به نظر می رسد، تغییر شکل نمی دهد، تاب نمی خورد، ترک ایجاد نمی کند.

مزیت اضافی کفپوش زبانه و شیار: مقادیر عایق صوتی و حرارتی بالاتر در مقایسه با کفپوش چوب ترمو لبه دار.

نتیجه. ترمووود شیاردار یک چوب ترمو معمولی است که تحت پردازش اضافی قرار گرفته است. این باعث می شود راحت تر و با کیفیت تر باشد، اما هزینه آن را افزایش می دهد.

تفاوت بین ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار چیست ؟ چوب ترمو ایرانی فنلاندی استونی کاج اروپایی و روسی ترک دک UTV UTS مخصوص کف سقف دیوار نما

برای مشاهده نمونه های بازسازی سالن آرایشگاه به صفحه لینک شده مراجعه فرمایید

خشک کردن فنی در برابر رطوبت طبیعی

در دنیای ساخت و ساز خانه های چوبی، چوب ترمو ود در حال حاضر مواد مختلف زیادی وجود دارد. الوار ساده و چسبانده شده و پروفیلی وجود دارد، یک کنده چوب گرد و حتی یک کنده برش دستی وجود دارد که مانند صدها سال پیش با دست برداشت شده است. خانه های اسکلت نیز با استفاده از ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار ها و مصالح تکمیلی چوبی ساخته می شوند و همه این مصالح، چه تکمیل و چه ساختمان، یک پارامتر مهم دارند

دیوار تراس ترمووود

رطوبت ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار

هر درختی مقداری رطوبت اولیه دارد که بلافاصله پس از برداشت اندازه گیری می شود. شاخص این رطوبت از 70٪ تا 100٪ بسته به نوع چوب، زمان قطع درختان و منطقه رشد آن متغیر است. به طور طبیعی، هر الوار در طول عمر خود خشک می شود، ابتدا در حالی که در محل درختکاری دراز کشیده خشک می شود، سپس در حین تحویل به کارخانه، در طول پردازش اولیه و در انبار، در انتظار تحویل به محل ساخت و ساز. بنابراین میزان رطوبت طبیعی چوب می تواند بین 60 تا 90 درصد متغیر باشد. اولین چیزی که در مورد چوب مرطوب طبیعی باید بدانید این است که قطعاً جمع می شود. علاوه بر این، هرچه چوب در ابتدا خیس تر باشد، انقباض طولانی تری رخ می دهد و چوب محکم تر جمع می شود.

به طور سنتی، چوب قطع شده در پایان زمستان دارای رطوبت اولیه کمتری است، به طوری که در هنگام خشک شدن، ترک های کمتری در آن ایجاد می شود که بر ظاهر و ویژگی های صرفه جویی در گرما تأثیر مثبت می گذارد. در زیر تفاوت بین چوب مرطوب طبیعی و چوب خشک شده فنی را ارائه می دهیم. اولا:تفاوت بین ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار چیست ؟ چوب ترمو ایرانی فنلاندی استونی کاج اروپایی و روسی ترک دک UTV UTS مخصوص کف سقف دیوار نما چوب ترمو با ضمانت

برای مشاهده نمونه های بازسازی مطب و کلینیک به صفحه لینک شده مراجعه فرمایید

ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار

خشک کردن ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار برای چیست؟

بیایید با این واقعیت شروع کنیم که چوب خشک شده فنی دارای رطوبت مواد در محدوده 17-22٪ است. چه چیزی به ما می دهد؟ اول از همه، یک درخت به طور یکنواخت خشک شده حداقل انقباض را ایجاد می کند، اما مهمتر از همه، هر عنصر یک خانه چوبی دارای ضریب انقباض یکسان است، خواه تیر یا کنده، ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار کف یا آستر. بنابراین ، همانطور که می گویند ، می توان خانه ای را از چوب خشک کننده فنی ساخت ، به صورت کلید در دست. دیوارها در چنین خانه ای به مرور زمان منتهی نمی شوند، آستر از دیوارها پاره نمی شود و کف نمی شکافد که در آن اشیاء کوچک و حیوانات خانگی می توانند سقوط کنند. بنابراین به یاد داشته باشید، اگر یک توسعه دهنده بی پروا به شما پیشنهاد ساخت یک خانه کلید در دست از چوب طبیعی رطوبت را بدهد. مانند آتش از او فرار کنید و در زیر دلیل آن را توضیح خواهیم داد.

یکی دیگر از جنبه های مثبت خشک کردن فنی، خشک شدن یکنواخت چوب است. آنها به هر شکلی که باشند. خشک کردن استفاده نشده است، در شرایط کنترل شده محفظه خشک کن، چوب بسیار کمتر در معرض ترک خوردن است و در مورد چوب، بیشتر ترک ها در قسمت های پایین و بالایی چوب رخ می دهد که باعث صرفه جویی در گرما می شود. طراحی کابینت نئوکلاسیک تولید و نصب کابینت نئوکلاسیک خواص ماده ای که باید حفظ شود همچنین نمی تواند خوشحال شود که در طول خشک شدن فنی چوب، تمام آفات، هاگ های قارچ و میکروب های کپک که می توانند در آن پنهان شوند می میرند، به این معنی که چوب به رنگ روشن یکنواخت بدون آبی و تیره شدن دیگر خواهد بود.

خانه ای ساخته شده از چوب فنی خشک شده را می توان در هر زمانی از سال برپا کرد. سرعت خشک شدن طبیعی چوب در هر صورت آنقدر کم خواهد بود که به آب و هوا بستگی نخواهد داشت. اگرچه، البته، ما شروع ساخت و ساز را در هنگام بارندگی شدید توصیه نمی کنیم، زیرا مواد تصفیه نشده باقی مانده در باران می توانند خیس شوند و کپک یا قارچی که در طی آن حذف شده اند، دوباره در آن ظاهر می شوند. خشک کردن. و این یکی دیگر از معایب مواد رطوبت طبیعی است که اکنون با جزئیات بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

ترمووود

آنچه باید در مورد الوارهای مرطوب طبیعی بدانید؟

اول اینکه هنگام استفاده از چوب طبیعی مرطوب، انتخاب چوب مناسب بسیار مهم است. جنگل های عرض های جغرافیایی معتدل (از جمله بلاروس) نرم تر و مرطوب تر از جنگل های شمالی خواهد بود ، علاوه بر این، حاوی گره های تنباکو بسیار بیشتری است. قیمت ترموود استخر

در مرحله دوم، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که خانه ای از یک پرتو مرطوب در گرما ساخته نمی شود. همه کارشناسان به شدت توصیه می کنند که ساخت و ساز را زودتر از اولین یخبندان شروع نکنید، اما بهتر است در اولین برف شروع کنید. سپس درخت به آرامی و به طور یکنواخت خشک می شود، معلوم نمی شود، بیش از آن چیزی که بعداً ممکن است تعمیر شود، منجر نمی شود. زمان لازم برای کوچک کردن خانه یک سوم افزایش می یابد، اما ظاهر نهایی خانه بسیار بهتر خواهد بود. به عنوان مثال، تفاوت های انواع آلاچیق شکاف های اجتناب ناپذیر بین کنده ها را می توان درزبندی کرد، و شکاف ها را می توان بتونه کرد. اگر ساخت و ساز را از ماه مه تا سپتامبر شروع کنید، این خطر را دارید که در نیم سال بتوانید دست خود را از طریق شکاف های دیوارها بچسبانید.

ترموود

ثالثاً، مهمترین چیزی که باید در مورد ساختن از مصالح با رطوبت طبیعی بدانید این است که بین پایان ساخت خانه چوبی و شروع اتمام، زمان لازم برای جمع شدن مصالح باید بگذرد. قیمت ترموود تراس

برای یک میله با ضخامت 100 میلی متر، این از 4 ماه در پاییز یا بهار، تا شش ماه است، اگر ساخت و ساز، همانطور که انتظار می رود، در ابتدای زمستان شروع شود. برای کنده‌های گرد با ضخامت 200 میلی‌متر یا بیشتر، این مدت یک و نیم برابر افزایش می‌یابد و برای چوب‌های دست‌تراش می‌تواند از یک و نیم یا حتی دو سال بیشتر شود.

تفاوت بین ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار چیست ؟ چوب ترمو ایرانی فنلاندی استونی کاج اروپایی و روسی ترک دک UTV UTS مخصوص کف سقف دیوار نما

چهارم اینکه هر چه کنده ضخیم تر باشد بیشتر می پیچد. برای اینکه خانه ای که به عنوان مثال از یک چوب ضخامت 200 میلی متر ساخته شده است تا حد ممکن کمتر سرب داشته باشد، باید در هنگام انقباض آن را با سقف سنگین پوشانده شود . بنابراین آماده باشید که نتوانید با یک اندولین ارزان و سبک پیاده شوید. در اینجا به سقف ساخته شده از کاشی های سرامیکی یا موادی با وزن مشابه نیاز دارید. فقط چنین باری می تواند از “چرخش” ورود به سیستم جلوگیری کند.

و پنجم اینکه حتما روی یکنواختی الوار نظارت داشته باشید. تمام چوب های خانه شما باید از یک دسته چوب تهیه شود، که اگر تضمین نشده باشد، حداقل به معنای رطوبت طبیعی مشابه است. بنابراین مطمئن خواهید شد که نمای خانه تان بیشتر از مثلاً دیوارهای کناری «کابینت مدرن جدید» نیست.

مشاهده لیست قیمت کابینت ممبران پلی اورتان هایگلاس کلاسیک

ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار

پس چه چیزی را انتخاب کنیم؟ ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار

در واقع تمام این نکات را نمی توان حتی معایب جدی نامید. بلکه اینها مشکلات خاصی هستند، قیمت پس انداز. اگر از این قوانین پیروی کنید، خانه شما بدتر از یک خانه مشابه ساخته شده از مواد خشک نمی شود، اما یک چهارم ارزان تر خواهد بود. بنابراین هنگام انتخاب بین چوب خشک و مرطوب، باید تصمیم بگیرید که آیا آماده هستید تا ساختار و انقباض خانه خود را دوباره بررسی کنید، آیا آماده هستید ساخت و ساز را تا زمستان به تعویق بیندازید یا نه، و سپس شش ماه تا سه سال دیگر صبر کنید تا حتی جابجا شوید. اما فقط شروع به تزئین خانه کنید. وقتی آماده شد، چوب طبیعی با رطوبت انتخاب شماست. به هر حال، اجداد ما بدون هیچ یک از آنها به خوبی عمل می کردند. خشک کن ها و خانه هایی که در بعضی جاها ساخته اند بیش از صد سال است که پابرجا هستند.

کانال you tube شرکت معماریکا
تفاوت بین ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار چیست ؟ چوب ترمو ایرانی فنلاندی استونی کاج اروپایی و روسی ترک دک UTV UTS مخصوص کف سقف دیوار نما

2 دیدگاه دربارهٔ «ترمووود شیاردار و ترموود لبه دار چیست ؟»

  1. بازتاب: چوب ترمو کاج اروپایی | معماریکا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *