معماریکا

انواع گونه های چوب در جهان

انواع گونه های چوب در جهان

انواع گونه های چوب در جهان

به عنوان یک مثال، می‌توان گونه‌های مختلف چوب را بر اساس خصوصیات مختلفی مانند منشأ، سختی، رنگ، و کاربردها دسته‌بندی کرد. در زیر، چند گونه از چوب‌های معروف را بر اساس این دسته‌بندی‌ها تشریح می‌کنم: در این مقاله به تمامی گونه های چوبی که در جهان وجود دارد اشاره شده است صنوبر راش کاج افرا خرید انواع گونه های چوب در جهان قیمت ترموود تراس

بر اساس منشأ:

 1. چوب‌های گرمسیری:
  • تیک (Teak): از منطقهٔ گرمسیری جنوب شرقی آسیا، مقاوم در برابر آب، مناسب برای ساخت مبلمان خارجی.
  • ماهوگانی (Mahogany): از آمریکای مرکزی و جنوبی، برای ساخت مبلمان داخلی با رنگ و طرح زیبا استفاده می‌شود.
  • آبنوس (Ebony): از آفریقا، چوب سنگین و سختی است که برای ساخت ابزارهای موسیقی یا تزئینات استفاده می‌شود.
 2. چوب‌های معتدل و سردسیری:
  • بلوط (Oak): از مناطق گرمسیری و معتدل، مقاوم و سخت، برای ساخت مبلمان و محصولات ساختمانی استفاده می‌شود.
  • جنگل‌های (Walnut): از اروپا و آمریکا، چوبی با رنگ تیره و زیبا که برای ساخت مبلمان و صنایع چوبی مصرف می‌شود.
  • زیتون (Olive): از منطقهٔ مدیترانه، چوبی با الیاف زیبا که برای ساخت وسایل دستی و تزئینات استفاده می‌شود.

بر اساس خصوصیات فیزیکی:

 1. چوب‌های سخت:
  • آبنوس (Ebony): بسیار سخت و سنگین، مناسب برای ساخت ابزارهای موسیقی و اشیاء تزئینی.
  • بلوط (Oak): سخت و مقاوم، استفاده گسترده در صنعت مبلمان و ساختمانی.
  • ماهوگانی (Mahogany): سخت و با ماندگاری طولانی، برای ساخت مبلمان با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. چوب‌های نرم:
  • پاین (Pine): چوبی نرم و سبک که برای ساخت مبلمان و کارهای داخلی استفاده می‌شود.
  • سرو (Cedar): نرم و با خصوصیات مقاومت در برابر آب و سایر عوامل محیطی، برای ساخت اشیاء خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس کاربردها:

 1. برای ساخت مبلمان:
  • ماهوگانی (Mahogany)
  • بلوط (Oak)
  • ولنوت (Walnut)
 2. برای ساخت ابزارها و صنایع دستی:
  • آبنوس (Ebony)
  • زیتون (Olive)
  • چوب تیک (Teak)

این فهرست تنها یک نمونه از گونه‌های چوب مختلف است و بسیاری دیگر از گونه‌های مورد استفاده در صنایع مختلف وجود دارند.

چوب ساپله

Sapele که گاهی اوقات Sapeli یا Sapelli نیز نامیده می شود، یک چوب جنگلی گرمسیری از آفریقا است. این یک چوب قوی، نسبتاً بادوام با مقاومت در برابر پوسیدگی مناسب است و برای مصارف مختلف از جمله تخته سه لا، مبلمان، کابینت، روکش، قایق سازی و غیره مناسب در نظر گرفته می شود. چگالی بالا و دانه های در هم تنیده ساپله می تواند کار با آن را به خصوص در عملیات ماشینکاری دشوار کند.

شرح

این چوب جنگلی گرمسیری است که عمدتاً در جنگل های بارانی غرب آفریقا یافت می شود. در نواحی مختلف به نام های مختلفی شناخته می شود و از خانواده Meliaceae است. درختان ساپله بسیار دراز هستند و ارتفاع متوسط ​​آن بین 100 تا 150 فوت و قطر تنه آن 3 تا 5 فوت است . میانگین وزن خشک شده آن حدود 670 کیلوگرم بر متر مکعب است و دارای رتبه جانکا 1410 پوند (6280 نیوتن) است . ساپله سخت و سنگین است و چوب تازه تراشیده آن رایحه ای شبیه سرو دارد. خشک شدن آن آسان و سریع است اما ممکن است به دلیل خشک شدن سریع اعوجاج ایجاد شود. چوب ربع اره به راحتی بدون اعوجاج خشک می شود. در مقایسه با چوب ماهون، چوب ساپله بسیار سخت تر و قوی تر است. می تواند متوسط ​​تا بسیار بادوام باشد و در برابر حمله حشرات و کرم خوار مقاومت متوسطی دارد.

ساپله زمانی که تازه بریده می شود، چوبی مایل به صورتی دارد که به مرور زمان به دلیل قرار گرفتن در معرض آن به قهوه ای مایل به قرمز تبدیل می شود. چوب صنوبر زرد کم رنگ یا تقریباً سفید است. از آنجایی که ظاهر آن شبیه به ماهاگونی است (همچنین دارای رنگ قهوه ای مایل به قرمز) است، آنها اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. Sapele Wood را نیز می توان به راحتی با نوارهای نوار مانند مشخص شده اش که به وضوح روی سطوح اره شده یا ربع اره دیده می شود شناسایی کرد. نقش و نگارهای دیگری مانند پومل، لحاف، مواج، زنبور عسل و غیره نیز معمولاً دیده می شود. دانه در هم قفل شده است و بافت نسبتاً نزدیک، ظریف و یکنواخت است.

موارد استفاده از چوب ساپله

کار با چوب سخت ساپله به طور کلی آسان است، اما دانه های در هم تنیده می توانند در برخی عملیات ماشینکاری مانند برنامه ریزی، قالب گیری و مسیریابی مشکل ایجاد کنند. هنگام کار با ماشین آلات ممکن است پارگی ایجاد شود. چوب در تماس مستقیم با آهن رنگ خود را از دست می دهد، اگرچه می چرخد، می چسبد، پیچ می خورد، لکه می گیرد و به خوبی تمام می شود. الوار ساپله معمولی اره شده یا یک چهارم اره شده قیمت متوسطی دارند و به راحتی در دسترس هستند، اگرچه چوب طرح دار بسته به در دسترس بودن می تواند بسیار گران باشد. معمولاً برای ساخت و ساز استفاده می شود، اگرچه روکش آن می تواند گران باشد. از دیگر مصارف چوب ساپله می توان به مبلمان، کابینت، قایق سازی، پانل سازی، کفپوش، لوازم مغازه، نازک کاری، تخته سه لا، آلات موسیقی، اشیاء گردان، اسباب بازی های چوبی کوچک و سایر اقلام خاص اشاره کرد.

چوب افرا

این چوب سختی است که از کشورهای آمریکای شمالی تهیه می شود. این یک چوب سخت اما غیر بادوام است. این چوب که با نام‌هایی مانند افرا سخت، افرا شکر و افرا سنگ نیز شناخته می‌شود، برای مبلمان و کف‌پوش‌ها مناسب و مورد استفاده قرار می‌گیرد. این یک چوب غیر بادوام و تقریباً فاسد شدنی است، اگرچه کار با آن بسیار آسان است.

شرح

این یک چوب سخت است که عمدتاً در شمال شرقی آمریکای شمالی یافت می شود. در مناطق مختلف به نام های مختلفی شناخته می شود و Acer saccharum نام علمی آن است. چوب افرا گونه های زیادی دارد: افرا سخت، افرا سیاه، افرا نرم، افرا قرمز، افرا نقره ای، افرا اقیانوس آرام و غیره. ارتفاع درختان متوسط ​​و حدود 80-115 فوت و قطر تنه آنها 2-3 فوت است . میانگین وزن خشک شده آن حدود 705 کیلوگرم بر متر مکعب است و دارای رتبه جانکا 1450 پوند (6450 نیوتن) است که آن را بسیار سخت و سنگین می کند. از آنجایی که افرا تقریباً بادوام نیست، به عنوان چوب قلب کاربرد چندانی ندارد، با این حال، چوب صنوبر به طور گسترده در صنعت کاغذسازی و برای روکش، تخته برش، میز کار و موارد دیگر استفاده می شود. خشک کردن آسان است اما زمان می برد.

موارد استفاده از افرا

چوب قلب به رنگ قرمز مایل به قهوه ای تیره است. چوب صنوبر تقریباً سفید یا قرمز است. چوب را اغلب می توان با الگوهایی مانند فرفری، لحافی و birdseye (birdseye) دید. به طور کلی دارای یک دانه مستقیم است، اما می تواند مواج نیز باشد. بافت خوب و یکدست است. کار با چوب به طور کلی آسان است، اگرچه تراکم بالای آن در برخی موارد می تواند باعث ایجاد مشکل شود. می چرخد، می چسبد، جلا می دهد و به خوبی تمام می شود. افرا از نظر مقاومت بی دوام است، به راحتی فاسد می شود و حشرات می توانند مورد حمله قرار گیرند. به راحتی با قیمت پایین تا متوسط ​​در دسترس است. با این حال، انواع شکلی ممکن است گاهی اوقات برای خرید یا واردات گران باشد.

افرا برای چندین کاربرد خوب است. این چوب عمدتاً در صنعت کاغذ به عنوان چوب خمیر، یعنی چوب برای ساختن خمیر کاغذ استفاده می شود. به غیر از آن، برای ساخت کفپوش زمین بسکتبال و رقص و حتی در اماکن مسکونی و تجاری نیز استفاده می شود. کاربردهای دیگر عبارتند از روکش، آلات موسیقی مانند اکشن های پیانو، مبلمان، چوب بیسبال، خراطی، تخته برش، میز کار، تخته سه لا، پانل، بلوک قصابی، اشیاء برگردانده شده و اقلام چوبی ویژه.

درباره چوب خاکستر

خاکستر که به آن خاکستر آمریکایی یا خاکستر سفید نیز می گویند، چوب سختی است که از شرق آمریکای شمالی، به ویژه کانادا و ایالت های مرکزی ایالات متحده تهیه می شود. این چوب سبک وزنی است که از استحکام بالایی برخوردار است اما دوام کمی دارد. خاکستر عمدتاً برای کاربردهای داخلی از جمله نازک کاری، مبلمان و کابینت استفاده می شود. اگر به دنبال خرید یا واردات چوب خاکستر به قیمت عمده به محل خود هستید ، بلافاصله با ما تماس بگیرید تا با یکی از کارشناسان ما صحبت کنید. وایت نایت مشاور به عنوان یک تامین کننده پیشرو در چوب در بریتانیا، بهترین مقصد شما برای خرید چوب خاکستر با کیفیت بالا، چوب اره شده و کنده های چوب با قیمت مناسب است. ما برای فروش عمده فروشی چوب خاکستر خود، حمل و نقل جهانی را ارائه می دهیم. فرقی نمی‌کند در بریتانیا یا کشور دیگری مستقر باشید.

شرح

خاکستر چوبی از چوب سخت است که عمدتاً در شرق آمریکای شمالی، کانادا و نیوانگلند، در میان جاهای دیگر یافت می‌شود. ارتفاع متوسط ​​درخت زبان گنجشک حدود 30-20 متر با قطر تنه 6/1 تا 5/1 متر است . میانگین وزن خشک شده 675 کیلوگرم بر متر مکعب است و چوب دارای رتبه جانکا 1320 پوند (5870 نیوتن) است . هم سنگین است و هم سخت، اما دوام ندارد. خاکستر یک چوب فاسد شدنی در نظر گرفته می شود، یعنی می تواند به راحتی پوسیده یا پوسیده شود. تقریباً در برابر حمله حشرات مقاوم نیست و در شرایط بیرونی با قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید، رطوبت یا زمین قابل استفاده نیست. کار روی چوب آسان است و هم با ابزارهای دستی و هم با ماشین آلات به خوبی قابل استفاده است. بر روی ابزارها اثر کندی وجود ندارد و چسباندن، لکه گیری، خم شدن و اتمام آن آسان است.

چوب خاکستر خشک شده به رنگ قهوه ای مایل به سفید است و گاهی اوقات می تواند رگه های قهوه ای تیره داشته باشد. چوب صنوبر قهوه ای روشن یا بژ است و به راحتی می توان آن را با چوب قلب اشتباه گرفت. دانه به طور کلی صاف و منظم است و بافت آن مانند بلوط متوسط ​​تا درشت است. از نظر قیمت و در دسترس بودن، خاکستر یکی از کم هزینه ترین چوب های سخت تجاری است. به راحتی در دسترس است و بسته به اینکه از کجا آن را خریداری می کنید، می تواند ارزان تا متوسط ​​قیمت داشته باشد. (برای خرید عمده چوب خاکستر با بهترین قیمت با مشاور وایت نایت تماس بگیرید).

استفاده می کند

چوب خاکستر گونه های زیادی دارد که همگی در خاکستر تجاری یا به عنوان الوار استفاده می شوند. درجات مختلف خاکستر بسته به استحکام، چگالی و سایر خصوصیات عمومی برای اهداف مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال، گونه‌های سخت خاکستر برای مقاصدی استفاده می‌شود که در آن سختی و کشش لازم است، به عنوان مثال، قاب قایق، چوب اسکی، لوازم مغازه، دسته ابزار و غیره. از طرف دیگر نمرات نرم برای کارهای داخلی مانند نازک کاری، مبلمان و کابینت مناسب است. از دیگر کاربردهای خاکستر می توان به کف سازی، آسیاب کاری، چوب بیسبال، جعبه و اشیاء چرخانده اشاره کرد.

 چوب ماهون برزیلی

این یک گونه بسیار محبوب چوب سخت است، به ویژه در ایالات متحده، جایی که اغلب به آن چوب ماهون واقعی می گویند. این گیاه عمدتاً از جنوب مکزیک و مرکز آمریکای جنوبی تهیه می شود و همچنین در مزارع در سراسر جهان رشد می کند. ماهون برزیلی سخت و سنگین است و از دوام متوسط ​​تا بسیار بادوام متغیر است. به خصوص به دلیل رنگ های زیبا و جذاب خود که به داشتن توهم chatoyance یا سه بعدی نیز مشهور است، مشهور است. همچنین کار با آن بسیار آسان است و از ثبات بالایی برخوردار است. برای همه چیز از ساخت مبلمان گرفته تا قایق سازی، کابینت، روکش، اشیاء تراشیده، کنده کاری و آلات موسیقی استفاده می شود.

شرح

آن را با نام‌های زیادی می‌شناسند، از جمله چوب ماهون هندوراس، ماهاگونی واقعی، ماهاگونی برگ بزرگ و ماهون آمریکایی. نام علمی چوب Swietenia macrophylla است . پراکنش بیشتر به جنوب مکزیک و مرکز آمریکای جنوبی محدود می شود، جایی که و در برخی دیگر از نقاط جهان بیشتر در مزارع کشت می شود. ارتفاع درختان حدود 46 تا 60 متر است و قطر تنه آنها تا 2 متر می رسد . میانگین وزن خشک شده آن حدود 590 کیلوگرم بر متر مکعب است و دارای 900 پوند برف (4020 نیوتن) رتبه جانکا است که آن را به یک چوب محکم و سخت تبدیل می کند.

از نظر ظاهری، رنگ چوب چوب ماهون برزیلی می تواند از قهوه ای کم رنگ تا قهوه ای مایل به قرمز تیره متغیر باشد و با افزایش سن رنگ تیره تری به خود می گیرد. چوب صنوبر زرد مایل به سفید تا قهوه ای کم رنگ است. پدیده چاتویانسی چوب ماهون چیزی است که این چوب به آن معروف است. بافت متوسط ​​و یکنواخت است و دانه می تواند هر چیزی از مستقیم تا در هم قفل یا موج دار باشد. چوب ماهون که از درختان مسن‌تر، بزرگ‌تر و وحشی‌تر تولید می‌شود، از نظر کیفیت بهتر، قوی‌تر، متراکم‌تر، تیره‌تر و بادوام‌تر از چوب‌های کشت‌شده در مزارع است که عموماً رنگ‌پریده‌اند. در برابر موریانه ها مقاوم است اما مستعد حمله حشرات است.

موارد استفاده از ماهون برزیلی

از نظر کارایی و کاربرد، چوب ماهون یک استاندارد طلا محسوب می شود. کار کردن با آن بسیار آسان است و به طور یکپارچه با هر دو ابزار ماشینی و دستی سازگار است، اگرچه وجود دانه های نامنظم یا در هم قفل شده گاهی اوقات می تواند منجر به پارگی در حین ماشینکاری شود. به خوبی می چرخد، سنباده می زند، می چسبد، تکمیل می کند و لکه می کند که چوب ماهون را به تمام معنا ایده آل ترین چوب می کند. به طور کلی از ایالات متحده وارد می شود و برای چوب سخت وارداتی قیمت متوسطی دارد. تخته های شکل دار می توانند گران تر از چوب معمولی باشند. چوب ماهون برای ساخت مبلمان، به ویژه برای ساخت قطعات مبلمان با کیفیت برتر و جذاب استفاده می شود. کاربردهای دیگر عبارتند از قایق سازی، روکش کاری، کابینت سازی، آلات موسیقی مانند گیتار و ویولن، اشیاء تراشیده شده و کنده کاری.

درباره چوب بلوط اروپایی

در شرکت مشاوره وایت نایت با مسئولیت محدود ، چوب الوار ما از شرکا و تولید کنندگان قابل اعتماد تهیه می شود. ما مشغول پردازش کنده های چوبی برداشت شده هستیم و الوار اره شده خود را به مشتریان خود در سراسر جهان عرضه می کنیم. چوب بلوط مرغوب ما مورد علاقه و اعتماد بازرگانان چوب، نجاران، سازندگان مبلمان و سازندگان در سراسر کشور (بریتانیا) و در بسیاری از نقاط جهان است.

شرح

بلوط انگلیسی نیز نامیده می شود و عمدتاً از اروپا تهیه می شود. در بسیاری از مناطق اروپا و همچنین در برخی از مناطق شمال آفریقا و آسیا رشد می کند. بلوط از جنس Quercus است که بیش از دویست گونه بلوط تولید می کند. Quercus robur نام علمی است که به چوب بلوط اروپایی داده شده است. درختان بلوط حدود 24 تا 35 متر ارتفاع دارند و قطر تنه آنها 1 تا 1.5 متر است . میانگین وزن خشک شده 675 کیلوگرم بر مترمکعب است و دارای رتبه جانکا 1120 پوند (4980 نیوتن) است که نشان می دهد چوب هم قوی و هم سخت است. این یک چوب بادوام در نظر گرفته می شود و به دلیل مقاومت فوق العاده آن در برابر پوسیدگی برای قایق سازی ترجیح داده می شود.

ظاهر و خصوصیات

چوبی به رنگ قهوه ای روشن یا متوسط ​​دارد، در حالی که چوب صنوبر تقریباً سفید تا قهوه ای روشن است و همیشه از چوب قلب قابل تشخیص نیست. وجود قالب زیتون در چوب قلب رایج است. الگوهای پرتویی را می توان در یک قطعه بلوط اره شده سه ماهه مشاهده کرد. دانه چوب به خصوص صاف است و بافت آن درشت و ناهموار است. دانه های در هم تنیده در برخی از گونه های بلوط نیز غیر معمول نیست. بادوام در نظر گرفته می شود و مقاومت خوبی در برابر پوسیدگی دارد که آن را برای کاربردهای دریایی مانند قایق سازی مناسب می کند. بلوط به آرامی خشک می شود و ممکن است مستعد شکافتن و بررسی باشد. خشک کردن اجباری ممکن است منجر به لانه زنبوری شود.

موارد استفاده از بلوط اروپایی

انگلیسی Oak به راحتی با ابزار دستی و ماشینی کار می کند. گاهی اوقات می تواند باعث ایجاد لکه یا از دست دادن رنگ در هنگام تماس با آهن شود، اگرچه لکه می کند، می چسبد، خم می شود (بخم خم می شود) و به خوبی تمام می شود. چوب بلوط به طور گسترده رشد می کند و به راحتی در سراسر اروپا در دسترس است، اگرچه در ایالات متحده و سایر نقاط جهان رایج نیست. قیمت برای الوارهای محلی نسبتاً پایین است، اما چوب وارداتی می تواند قیمت متوسطی داشته باشد. بلوط اروپایی به دلیل دوام بالا و مقاومت در برابر پوسیدگی، هم برای کاربردهای دریایی و هم برای کاربردهای خارجی مانند کفپوش، بشکه و قایق سازی مناسب است. همچنین به طور گسترده برای ساخت مبلمان، روکش، کابینت و تزئینات داخلی و موارد دیگر استفاده می شود.

ما الوار بلوط را در ابعاد و انواع مختلفی در دسترس داریم: چوب های بلوط، چوب بلوط، چوب، عرشه، برش به اندازه، حاشیه، روکش خارجی، کفپوش و موارد دیگر. چوب ما برای طیف وسیعی از کاربردها همانطور که در بالا ذکر شد آماده استفاده است.

درباره بلوط آمریکایی

در شرکت مشاوره وایت نایت با مسئولیت محدود ، چوب چوب بلوط آمریکایی ما از شرکا و تولید کنندگان قابل اعتماد تهیه می شود. ما درگیر پردازش کنده های چوب بلوط برداشت شده هستیم و الوار اره شده بلوط را به مشتریان خود در سراسر جهان عرضه می کنیم. بلوط سفید مرغوب ما مورد علاقه و اعتماد بازرگانان چوب، نجاران، سازندگان مبلمان و سازندگان در سراسر کشور (بریتانیا) و در بسیاری از نقاط جهان است. ما الوار بلوط آمریکایی را برای فروش داریم که در ابعاد و انواع مختلف موجود است: تمام طرح‌ریزی شده، تیرهای بلوط، الوار، عرشه، برش‌دهی شده به اندازه، حاشیه، روکش خارجی، کف‌پوش و موارد دیگر. چوب ما برای طیف وسیعی از کاربردها آماده استفاده است.

شرح

بلوط آمریکایی که بلوط سفید نیز نامیده می شود، عمدتاً از شرق ایالات متحده تهیه می شود، جایی که در همه جا از انتاریو تا کبک جنوبی، آیووا، اقیانوس اطلس و شرق مینه سوتا رشد می کند. بلوط از جنس Quercus است که بیش از دویست گونه بلوط از جمله بلوط معروف اروپایی را تولید می کند. Quercus alba نام علمی بلوط اروپایی است. درختان بلوط حدود 20-25 متر ارتفاع دارند و قطر تنه آنها 1-1.2 متر است . متوسط ​​وزن خشک شده بلوط اروپایی 755 کیلوگرم بر متر مکعب است و دارای رتبه جانکا 1350 پوند برف (5990 نیوتن) است که نشان می دهد چوب هم قوی و هم سخت است. این چوب بسیار بادوام است و به دلیل مقاومت فوق العاده ای که در برابر پوسیدگی دارد برای قایق سازی ترجیح داده می شود.

الوار بلوط آمریکایی دارای چوبی با رنگ قهوه‌ای روشن تا متوسط ​​است، در حالی که چوب صنوبر تقریباً سفید تا قهوه‌ای روشن است و همیشه از چوب قلب قابل تشخیص نیست. وجود قالب زیتون در چوب قلب رایج است. الگوهای پرتویی را می توان در یک قطعه بلوط اره شده سه ماهه مشاهده کرد. دانه چوب به طور کلی صاف و بافت آن درشت و ناهموار است. بسیار بادوام است و مقاومت خوبی در برابر پوسیدگی دارد که آن را برای کاربردهای دریایی مانند قایق سازی مناسب می کند. بلوط به آرامی خشک می شود و ممکن است مستعد شکافتن، چک کردن و لانه زنبوری باشد.

استفاده می کند

کار کردن با ابزار دستی و ماشین آلات بلوط آسان است. گاهی اوقات ممکن است در تماس با آهن باعث ایجاد لکه یا از دست دادن رنگ شود، اگرچه لکه می‌کند، می‌چسبد، خم می‌شود (بخم خم می‌شود) و به خوبی تمام می‌شود. بلوط سفید به طور گسترده ای رشد می کند و به راحتی در سراسر ایالات متحده در طیف گسترده ای از عرض ها و ابعاد در دسترس است. قیمت برای چوب بلوط آمریکایی که به صورت محلی تولید می شود بسیار پایین است، اما چوب وارداتی می تواند گران تر باشد. به دلیل دوام بالا و مقاومت در برابر پوسیدگی، بلوط برای کاربردهای دریایی و خارجی، مانند کفپوش، بشکه و قایق سازی مناسب است. همچنین به طور گسترده برای ساخت مبلمان، روکش، کابینت و تزئینات داخلی و موارد دیگر استفاده می شود.

درباره چوب راش

راش یا راش آمریکایی یک گونه محبوب چوب سخت است که برای اهداف مختلفی از جمله مبلمان، کفپوش و روکش استفاده می شود. به دلیل در دسترس بودن و استفاده گسترده، راش آمریکایی نیز نامیده می شود، راش عمدتاً از شرق ایالات متحده تهیه می شود. چوبی سخت، سنگین و محکم است اما از نظر مقاومت در برابر حمله حشرات مقاوم نیست. چوب رنگ کرم کم رنگ خوبی دارد که گاهی اوقات ممکن است رنگ صورتی داشته باشد. برای ساخت روکش از آن، چوب باید تحت عمل بخار قرار گیرد، که معمولاً آن را تیره‌تر یا با رنگ طلایی‌تر می‌کند. در مورد چوب راش بیشتر بدانید یا همین الان سفارش دهید.

شرح

راش که راش آمریکایی نیز نامیده می شود، عمدتاً از شرق ایالات متحده تهیه می شود. در بسیاری از نقاط آمریکا رشد می کند و به سایر نقاط جهان صادر می شود. راش دارای نام علمی Fagus grandifolia است . دارای خواص زیادی با همتای اروپایی خود به نام راش اروپایی است. ارتفاع درختان حدود 30-40 متر و قطر تنه آنها 1-1.5 متر است . میانگین وزن خشک شده راش 720 کیلوگرم بر متر مکعب است و دارای رتبه جانکا 1300 پوند برف (5780 نیوتن) است که نشان می‌دهد چوب هم قوی و هم سخت است. این چوب غیر بادوام و تقریباً فاسد شدنی است و برای استفاده در فضای باز اصلا مناسب نیست.

راش آمریکایی چوبی به رنگ کرم کم رنگ دارد و چوب صنوبر تقریباً سفید متمایل به زرد است و همیشه از چوب قلب قابل تشخیص نیست. وجود الگوی لکه‌های نقره‌ای در سطوح اره‌ای متداول است. رنگ چوب به دلیل قرار گرفتن در معرض، قرمز مایل به قهوه‌ای تیره‌تر می‌شود و درمان جریان برای خم شدن ممکن است باعث ایجاد رنگ طلایی مایل به قرمز تیره‌تر شود. دانه های چوب راش به طور کلی صاف و بافت آن ریز تا متوسط ​​است. چوب غیر بادوام، فاسد شدنی و مقاومت ضعیفی در برابر حشرات و پوسیدگی در نظر گرفته می شود که باعث می شود برای کاربردهای بیرونی چندان مناسب نباشد. از خانواده درختان Fagaceae است. راش با هر دو روش خشک کردن با هوا و خشک کردن کوره به سرعت خشک می شود، اما ممکن است مستعد تاب خوردگی، پیچ خوردگی، شکافتن و جمع شدن باشد.

استفاده می کند

راش کار با ماشین ابزار آسان است. چسب می‌زند، خم می‌شود (بخم خم می‌شود)، می‌چرخد و به خوبی تمام می‌شود. راش به طور گسترده ای رشد می کند و به راحتی در سراسر ایالات متحده در دسترس است و قیمت آن برای چوب های محلی بسیار مقرون به صرفه است. موارد استفاده شامل چوب، کفپوش، لاستیک راه آهن، مبلمان، اشیاء چوبی کوچک، روکش ها، جعبه ها، پالت ها، اشیاء چرخانده شده و آلات موسیقی است.

درباره چوب راش اروپایی

این یک گونه محبوب چوب سخت است که برای اهداف مختلفی از جمله مبلمان، ساخت و ساز و نازک کاری داخلی استفاده می شود. راش معمولی نیز به دلیل محبوبیت و استفاده گسترده آن نامیده می شود، در درجه اول در اروپا رشد می کند. چوبی است سخت، سنگین و مستحکم اما از نظر مقاومت در برابر حمله حشرات و کرم خوار مقاوم نیست. چوب دارای رنگ زرد مایل به قهوه ای کم رنگ است که گاهی اوقات ممکن است رنگ صورتی داشته باشد. برای ساخت روکش از آن، چوب باید تحت عمل بخار قرار گیرد، که معمولاً آن را تیره‌تر یا با رنگ طلایی‌تر می‌کند، که یکی از محبوب‌ترین چیزها در مورد آن است.

شرح

چوب راش اروپایی که راش معمولی نیز نامیده می شود، عمدتاً از اروپا تهیه می شود. در بسیاری از نقاط اروپا رشد می کند و به سایر نقاط جهان صادر می شود. نام علمی آن Fagus sylvatica است. ارتفاع درختان حدود 30-40 متر و قطر تنه آنها 1-1.5 متر است . میانگین وزن خشک شده آن 710 کیلوگرم بر متر مکعب است و دارای رتبه جانکا 1450 پوند برف (6460 نیوتن) است که نشان می دهد چوب هم قوی و هم سخت است. این چوب غیر بادوام و تقریباً فاسد شدنی است و برای استفاده در فضای باز اصلا مناسب نیست.

چوبی به رنگ کاهی کم رنگ دارد و چوب صنوبر تقریباً سفید متمایل به زرد است و به وضوح از چوب قلب قابل تشخیص نیست. وجود یک الگوی فلک پرتوی دقیقه در سطوح اره‌ای معمولی است. رنگ چوب به دلیل قرار گرفتن در معرض، قرمز مایل به قهوه ای تیره تر می شود و درمان جریان برای خم شدن ممکن است باعث ایجاد رنگ طلایی مایل به قرمز تیره شود. دانه چوب به طور کلی صاف است و بافت آن ریز تا متوسط ​​است. راش اروپایی غیر بادوام در نظر گرفته می شود، فاسد شدنی است و مقاومت ضعیفی در برابر حملات حشرات و کرم ها دارد که باعث می شود برای کاربردهای بیرونی چندان مناسب نباشد. از خانواده درختان Fagaceae است. با هر دو روش خشک کردن با هوا و خشک کردن در کوره به سرعت خشک می شود، اما ممکن است مستعد تاب خوردگی، پیچ خوردگی، شکافتن و جمع شدن باشد.

استفاده می کند

راش اروپایی کار با ماشین ابزار آسان است. چسب می زند، خم می شود (بخم خم شدن)، و به خوبی تمام می شود. این به طور گسترده رشد می کند و به راحتی در سراسر اروپا در دسترس است و قیمت آن برای چوب های محلی بسیار مقرون به صرفه است. موارد استفاده شامل تخته سه لا، کفپوش، الوار، قایق سازی، روکش، کابینت، اشیاء تراشیده، مبلمان و آلات موسیقی است.

درباره چوب صنوبر

صنوبر چوب سختی است که در بسیاری از کاربردها از جمله مبلمان و ساختمان استفاده می شود. این چوب نرم، سبک و نسبتاً بادوام با گونه‌های مختلف موجود است و در نقاط مختلف جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. کار با چوب نسبتاً آسان است، وزن خشک شده متوسط ​​و درجه سختی جانکا پایینی دارد.

شرح

چوب قلب معمولاً دارای رنگ قهوه ای روشن است. چوب صنوبر تمایل دارد به تدریج در چوب قلب ادغام شود و رنگ آن از زرد کم رنگ تا تقریباً سفید متغیر است. این گونه همچنین یک گوز متمایز به نام Mappa یا Mapa تولید می کند که اغلب به بازار عرضه می شود. به طور کلی، دانه ها صاف، تا حدودی موج دار یا در هم تنیده هستند. متوسط ​​یکنواخت با درخشش طبیعی کسل کننده. به عنوان ضعیف و آسیب پذیر در برابر تهاجم حشرات رتبه بندی شده است. کار با تجهیزات دستی و ماشینی ساده است، اگرچه هنگام برنامه ریزی، برش های تیز برای جلوگیری از ایجاد سطوح فازی لازم است. در هنگام خشک شدن، تمایل به پیچ خوردگی و تغییر شکل دارد. به خوبی تمام می شود و می چسبد. چوب سخت صنوبر به طور گسترده در سراسر اروپا به عنوان چوب مفید قابل دستیابی است.

موارد استفاده از چوب صنوبر

از چوب صنوبر به عنوان جایگزینی ارزان برای کاج، ساج و سایر چوب های نرم و سخت برای الوارهای کاربردی، مبلمان، جعبه ها و جعبه ها، تخته سه لا و الوارهای چند لایه استفاده می شود. برل ها همچنین برای مبلمان ظریف، پوسته درام، روکش و منبت قابل استفاده هستند.

درباره چوب کاج

کاج هم در ساخت و ساز و هم در کارهای چوبی مانند مبلمان استفاده می شود. علیرغم اینکه چوب نرم است، برای ساخت سازه ها و قاب های ساختمانی به اندازه کافی استحکام دارد. این چوب نسبتاً بادوام است و کار با آن نسبتاً آسان است. کاج در گونه های زیادی وجود دارد، که ممکن است انتخاب یکی از بهترین و متناسب با نیازهای شما را دشوار کند. گونه های مختلف چوب کاج در نقاط مختلف جهان یافت می شود.

شرح

کاج سفید شرقی یک گونه کاج بسیار محبوب است که در شرق آمریکای شمالی و همچنین در مزارع سایر نقاط جهان رشد می کند. ارتفاع درختان حدود 65 تا 100 فوت (20 تا 30 متر) و قطر تنه آنها 2-4 فوت (6-1.2 متر) است . میانگین وزن خشک شده 25 پوند بر فوت 3 (400 کیلوگرم بر متر مکعب) و رتبه بندی کاج Janka 380 پوند (1690 نیوتن) است . کاج هم به دلیل تطبیق پذیری و هم ظاهر زیبایش ارزشمند است. چوب دل به رنگ قهوه ای روشن و چوب صنوبر زرد کم رنگ است. رنگ با افزایش سن تیره تر می شود. دانه صاف و یکنواخت است که برش و کار چوب را آسان می کند.

موارد استفاده از چوب کاج

چوب دل از مقاومت متوسط ​​تا کم در برابر پوسیدگی برخوردار است. هر دو ابزار دستی و برقی را می توان با کاج سفید شرقی به راحتی استفاده کرد. به خوبی تمام می شود و می چسبد. الوار برای ساخت و ساز اغلب از کاج سفید شرقی جمع آوری می شود. قیمت چوب کاج داخلی باید معقول باشد. همه چیز از جعبه ها و جعبه ها گرفته تا کارهای چوبی داخلی، مبلمان، آسیاب کاری، مصالح ساختمانی، کنده کاری و قایق سازی از چوب کاج استفاده می کند.

درباره Whitewood آفریقایی (Obeche)

Triplochiton scleroxylon (نام علمی)، همچنین به عنوان Obeche یا Whitewood شناخته می شود، یک گونه چوب سخت است که عمدتاً در جنگل های استوایی غرب آفریقا رشد می کند. این یک چوب سخت نرم و سبک است که برای کارهای داخلی از جمله روکش، مبلمان، قالب گیری و قاب عکس استفاده می شود. درختان حدود 65-100 فوت (20-30 متر) ارتفاع دارند و قطر تنه آنها 3-5 فوت (1-1.5 متر) است . این چوب دارای وزن خشک شده کم 24 پوند بر فوت 3 (380 کیلوگرم بر متر مکعب) و رتبه جانکا پایین 430 پوند فوت (1910 نیوتن) است . سخت و سنگین نیست.

شرح

وایت‌وود آفریقایی معمولاً دارای چوب صنوبر است که تشخیص آن از چوب قلب دشوار است زیرا هر دو به رنگ زرد کم‌رنگ می‌باشند. سن باعث می شود رنگ ها به آرامی تیره شوند. دانه در هم تنیده دارای بافت متوسط ​​تا درشت و درخشندگی طبیعی خوبی است. چوب غیر بادوام در نظر گرفته می شود، مقاومت کمی در برابر حشرات دارد و اگر به سرعت خشک نشود، می تواند مستعد لکه های قارچی و تغییر رنگ شود. گرچه دانه های در هم تنیده می تواند باعث ایجاد سطوح ناهموار خاصی در طی برخی عملیات ماشینکاری شود، در غیر این صورت کار با آن ساده است. IO حک کنید، لکه بزنید، بچسبانید و تمام کنید. اگرچه معمولاً به عنوان روکش یا تخته سه لا فروخته می شود، الوار گاهی اوقات در دسترس است.

موارد استفاده از Obeche

علیرغم اینکه الوار Ayous بسیار نرم و سبک است، نسبتاً پایدار است و نسبت مقاومت به وزن خوبی دارد که آن را برای بسیاری از کاربردها مناسب می کند. Obeche برای چوب سخت وارداتی قیمت مناسبی دارد. روکش، کنده کاری، مبلمان، تخته سه لا و آسیاب داخلی برخی از رایج ترین کاربردها هستند.

چوب اوکومه

Aucoumea klaineana که معمولاً به عنوان چوب اوکومه یا Gabon شناخته می شود یک چوب سخت غیر بادوام است که منحصراً در آفریقای مرکزی یافت می شود. ارتفاع درختان حدود 100-130 فوت (30-40 متر) و قطر تنه آنها 3-6 فوت (1-1.8 متر) است . این چوب دارای وزن خشک شده متوسط ​​فقط 27 پوند بر فوت 3 (430 کیلوگرم بر متر مکعب) و درجه جانکا پایین در 400 پوند (1790 نیوتن) است که آن را سبک و نه چندان قوی می کند.

شرح

رنگ Okoume Heartwood از صورتی روشن تا قهوه ای متغیر است. سن باعث عمیق تر شدن رنگ می شود. چوب دل به راحتی از چوب صنوبر باریک که به رنگ سفید مایل به خاکستری است تشخیص داده نمی شود. دانه از مستقیم تا موج دار یا به سختی در هم قفل شده متفاوت است. بافت متوسط ​​و درخشش طبیعی خوب وجود دارد. چوب از مقاومت پایینی در برابر حشرات برخوردار است و بادوام نیست. غلظت بالای سیلیس آن اثر کدر کنندگی قابل توجهی روی برش ها دارد. برنامه ریزی و شکل دهی می تواند منجر به ایجاد سطوحی شود که مبهم یا پاره شده اند. به خوبی تمام می شود و می چسبد. چوب اوکومه ، که اغلب به عنوان روکش به بازار عرضه می شود، باید برای چوب های سخت وارداتی قیمت مناسبی داشته باشد، با این حال قطعات بسیار برجسته معمولاً قیمت بیشتری دارند.

موارد استفاده از چوب اوکومه

کاربردهای رایج گابن شامل روکش، تخته سه لا، کابینت، آلات موسیقی، قایق سازی، مبلمان و آسیاب داخلی است.

چوب آبنوس

آبنوس گونه های زیادی دارد که آبنوس سیاه یا آبنوس آفریقایی معروف ترین آنهاست. پراکنش آن در غرب آفریقای استوایی محدود است. ارتفاع درختان در حدود 50-60 فوت (15-18 متر) و قطر تنه آنها 2-3 فوت (.6-1 متر) است . میانگین وزن خشک شده آبنوس در 60 پوند بر فوت 3 (955 کیلوگرم بر متر مکعب) بسیار بالا است و همچنین رتبه جانکا در 3080 پوند فوت (13700 نیوتن) است که نشان می دهد چوب هم سنگین و هم سخت است.

شرح

معمولاً به رنگ سیاه جت با تنوع کمی در دانه، چوب قلب قوی است. گاهی ممکن است رگه هایی از قهوه ای تیره یا قهوه ای مایل به خاکستری قابل مشاهده باشد. معمولاً مستقیم، اما نه همیشه، دانه ها می توانند در هم قفل شوند. بافت ظریف و یکنواخت با درخشندگی طبیعی استثنایی. گفته می شود که چوب آبنوس به طور قابل توجهی در برابر موریانه ها و حشرات مقاوم است. به دلیل چگالی فوق العاده بالای آن، ممکن است کار با آن چالش برانگیز باشد. اثر کدر کردن برش ها را دارد. در قطعات با دانه های در هم قفل شده یا ناهموار، ممکن است پارگی رخ دهد. این چوب دارای محتوای روغن بالایی است که گاهی اوقات چسباندن را دشوار می کند. براقیت خوبی دارد و روکش خوبی دارد. به خمش بخار واکنش مطلوبی نشان می دهد.

استفاده می کند

یکی از گران‌ترین انواع الوار، آبنوس آفریقایی است که اغلب دو تا سه برابر گران‌تر از اکثر گونه‌های چوب رز است. ارتفاع کم و تقاضای زیاد درخت آبنوس ممکن است از عوامل قیمت گذاری به ظاهر بیش از حد آن باشد. به ویژه برای ساخت اقلام کوچک و زیبا مانند نشانه های استخر، کلیدهای پیانو، کنده کاری، اجزای آلات موسیقی و سایر کالاهای ریز و تخصصی استفاده می شود.

از کجا چوب آبنوس اصل را با بهترین قیمت بخریم؟

به دنبال چوب آبنوس با منبع پایدار و با کیفیت برای فروش آنلاین با کمترین قیمت هستید؟ به عنوان یک شرکت دارای گواهی FSC، وایت نایت مشاور بهترین مکان برای خرید الوارهای آبنوس معتبر و کنده های چوب است. برای استعلام موجودی و قیمت همین امروز با ما تماس بگیرید.

درباره مرانتی چوب

مرانتی که گاهی اوقات ماهاگونی فیلیپینی نیز نامیده می شود، با نام های تجاری دیگری مانند Lauan و Red Lauan نیز شناخته می شود. در آسیای جنوب شرقی رشد می کند و از درختی با ارتفاع حدود 65-130 فوت (20-40 متر) و قطر تنه 3-6 فوت (1-2 متر) به دست می آید . میانگین وزن خشک شده چوب سخت مرانتی 42 پوند بر فوت مکعب (675 کیلوگرم بر متر مکعب) است و دارای درجه سختی متوسط ​​جانکا 800 پوند (3570 نیوتن) است .

شرح

رنگ معمول مرانتی مایل به قرمز یا قهوه ای تیره است و رگه های رزینی سفید در این چوب به کرات دیده می شود. دانه دارای بافت خشن و درخشش طبیعی کمی است و می تواند مستقیم یا در هم قفل باشد. از نظر مقاومت در برابر پوسیدگی، چوب یا نسبتاً بادوام یا غیر بادوام است، اما در برابر حمله حشرات آسیب پذیر است. اگرچه دانه‌های در هم قفل شده می‌توانند در حین برنامه‌ریزی مشکلاتی ایجاد کنند و برخی گونه‌ها در خمش بخار ضعیف هستند، کار کردن با چوب به طور کلی ساده است. با توجه به مقادیر کمی سیلیس در چوب، برخی از گونه‌ها ممکن است اثر ضعیف‌کننده‌ای روی ابزار داشته باشند. لکه می کند، چسبیده و بسیار خوب تمام می شود.

موارد استفاده از چوب سخت مرانتی

مرانتی با قیمت متوسط ​​حتی برای چوب های وارداتی به طور گسترده در دسترس است. معمولا برای تخته سه لا، ساخت و ساز، ساخت مبلمان داخلی، فرم های بتنی، روکش، کفپوش و قایق سازی استفاده می شود.

درباره چوب اکالیپتوس

اکالیپتوس اوروگراندیس (Eucalyptus Grandis x E. urophylla hybrid)، که معمولاً با نام اکالیپتوس شناخته می‌شود، یک گونه چوب سخت است که عمدتاً در مزارع برزیل رشد می‌کند. درختان اکالیپتوس حدود 65-100 فوت (20-30 متر) ارتفاع دارند و قطر تنه آنها 3-4 فوت (1-1.2 متر) است . میانگین وزن خشک شده چوب 53 پوند بر فوت مکعب (850 کیلوگرم بر متر مکعب) است و دارای رتبه جانکا 1420 پوند فوت (6330 نیوتن) است .

شرح

رنگ آن از صورتی روشن تر تا قرمز مایل به قهوه ای تیره متغیر است. گیلاس سیاه و ماهون هندوراس هر دو به عنوان مقایسه برای ظاهر استفاده شده اند. سن تمایل به عمق بخشیدن به رنگ چوب دارد. دارای منافذ باز با اندازه ریز تا متوسط ​​و بافت متوسط ​​است. دانه معمولاً صاف و صاف است. علاوه بر این، گره های زیادی یا دیگر الگوهای دانه غیر معمول وجود ندارد زیرا چوب در مزرعه تولید و نگهداری می شود. اگرچه در برابر هجوم حشرات آسیب پذیر است، چوب قلب از نظر مقاومت در برابر پوسیدگی دارای دوام مناسبی است. به طور کلی کار با آن ساده است و می تواند به راحتی بسوزد. لکه می کند، چسبیده و به خوبی تمام می شود.

استفاده می کند

در رابطه با چوب وارداتی، قیمت گذاری منصفانه است. کفپوش، الوار، آسیاب داخلی، کابینت، تخته سه لا و اقلام تبدیل شده برخی از معمول ترین کاربردهای چوب اکالیپتوس هستند .

اکالیپتوس مورد استفاده امروزه ترکیبی از Eucalyptus grandis و E. urophylla است و معمولاً با نام تجاری Lyptus® متعلق به شرکت برزیلی Fibria فروخته می شود.

درباره دوسی افزلیا

دوسی افزلیا دو گونه اصلی دارد: دوسی قرمز و دوسی سفید. این چوب عمدتاً در غرب و مرکز آفریقا یافت می شود. بسته به گونه، درخت می تواند 15 تا 40 متر ارتفاع پیدا کند و قطر تنه آن 80 تا 150 سانتی متر باشد . چوب دوسی سخت و بسیار بادوام است و در بسیاری از پروژه ها از کاربردهای بیرونی مانند کشتی سازی و ساخت و ساز تا کاربردهای داخلی مانند کف سازی و نازک کاری استفاده می شود.

شرح

چوب قلب دوسیه که در انواع قرمز و سفید موجود است، همان رنگ قهوه ای مایل به قرمز عجیب، سنگین و بادوام است. گونه‌ای استوایی است که در برابر موریانه‌ها، قارچ‌ها و سوراخ‌های چوب خشک بسیار سخت و مقاوم است. در نتیجه، هیچ درمان نگهداری لازم نیست. Doussie Afzelia از غرب و مرکز آفریقا تهیه می شود. رنگ چوب قلب قرمز مایل به قهوه ای است، در حالی که چوب صنوبر روشن تر و به وضوح مشخص است. بافت درشت است و دانه مستقیم یا درهم است. این چوب از نظر مقاومت در برابر قارچ ها بسیار بادوام و از نظر مقاومت در برابر سوراخ های چوب خشک، موریانه ها و رطوبت نسبتاً بادوام است.

موارد استفاده از دوسی افزلیا

با توجه به ویژگی‌های آن، این ماده برای کاربردهایی پیشنهاد می‌شود که به چوب محکم، مستحکم و ارتجاعی نیاز دارند، مصارف معمول شامل نازک کاری خارجی و روکش فلزی مورد استفاده در کشتی‌سازی، ساخت پل‌ها، ساخت کف‌های سنگین یا تجاری، کوپر ساختمان و قاب ها و سقف های عظیم کارخانه شراب سازی. ویژگی های زیبایی شناختی Doussie آن را برای ساخت نازک کاری و کابینت نیز مناسب می کند.

درباره تالی چوب

چوب سخت تالی با نام‌های تجاری رایج از جمله Elone، Elondo و Missanda نیز شناخته می‌شود. منحصراً در آفریقا یافت می شود. چوبی بادوام است که در برابر قارچ ها و سوراخ های چوب خشک مقاوم است. گونه های اریتروفلئوم نام علمی چوب سخت تالی است.

تالی یک چوب جنگلی گرمسیری است که بسته به منشأ آن به رنگ‌های متفاوتی در می‌آید. رایج ترین رنگ قهوه ای زرد متمایل به قرمز نارنجی با رگه های تیره تر است. از طرف دیگر تالی آفریقای شرقی رنگ روشن تری دارد. صرف نظر از رنگ، چوب تالی به دلیل دوام و استحکام آن مورد توجه قرار می گیرد و آن را به انتخابی محبوب برای کاربردهای سنگین تبدیل می کند.

شرح

تشخیص آن از چوب صنوبر آسان است. بافت خشن است و دانه ها در هم قفل شده اند. لایه برداری ضعیف است و برش دادن به دلیل تاثیر نسبتاً قوی برش یا پیشنهاد نمی شود یا جالب نیست. کار با تالی قدرت می خواهد. مشکلات در برنامه ریزی ناشی از درهم تنیدگی دانه ها. اگرچه قبل از خسته کردن مهم است، ناخن زدن خوب است. چسباندن فقط در داخل مناسب است. احتمال حمله چوب و آهن به یکدیگر باعث می شود که مونتاژ قطعات آهنی زمانی که مرطوب هستند غیرعاقلانه باشد. مدت زمان زیادی طول می کشد تا خشک شود، بنابراین باید به آرامی و با احتیاط خشک شود تا عیوب به حداقل برسد.

موارد استفاده از تالی

به ویژه در برابر قارچ ها و سوراخ های چوب خشک مقاوم است. چوب صنوبر مقاوم نیست. کاربردهای متعددی برای تالی وجود دارد، از جمله کاربردهای داخلی و خارجی، مانند داخل، به عنوان مثال، کفپوش های صنعتی یا بادوام، اجزای بیرونی شامل ستون ها، ستون ها، قسمت هایی از پل ها که در تماس مستقیم با زمین یا آب نیستند، تراورس ها. ، نجاری سنگین و کفپوش وسایل نقلیه یا کانتینرها.

به دلیل ویژگی های مشابه، الوار تالی اغلب به عنوان جایگزینی برای آزوب (Lophira alata) استفاده می شود.

آیا به دنبال کنده های چوب تالی با کیفیت بالا و منبع پایدار با قیمت مقرون به صرفه هستید؟ به مشاور وایت نایت ، یک شرکت دارای گواهی FSC که متعهد به شیوه های جنگلداری مسئولانه است نگاه نکنید . ما چوب تالی را با منابع مسئولانه برای فروش عرضه می کنیم که استانداردهای سختگیرانه زیست محیطی و اجتماعی را رعایت می کند. تعهد ما به پایداری به این معنی است که خرید شما هم از سیاره زمین و هم از افرادی که به آن وابسته هستند پشتیبانی می کند. امروز با ما تماس بگیرید تا در مورد در دسترس بودن و قیمت چوب تالی جویا شوید و بدانید که چرا ما بهترین انتخاب برای خریدارانی هستیم که از محیط زیست آگاه هستند.

درباره چوب پاداوک

پاداوک آفریقایی یا ورمیلیون (نام علمی: Pterocarpus soyauxii) عمدتاً از مرکز و مناطق گرمسیری غرب آفریقا تهیه می شود. ارتفاع درختان حدود 100-130 فوت (30-40 متر) و قطر تنه آنها 2-4 فوت (.6-1.2 متر) است . میانگین وزن خشک شده این چوب 47 پوند بر فوت 3 (745 کیلوگرم بر متر مکعب) و 1970 پوند بر فوت (8760 نیوتن) Janka است.

شرح

رنگ چوب پاداوک می تواند از نارنجی روشن تا قرمز مایل به قهوه ای تیره متغیر باشد. اکثر قطعات اغلب تازه برش خورده نارنجی مایل به قرمز شروع می شوند و به تدریج در طول زمان به رنگ قهوه ای مایل به قرمز می رسند (برخی از قطعات روشن تر به قهوه ای مایل به خاکستری پیر می شوند). اگرچه دانه ها به طور معمول صاف هستند، اما گاهی اوقات می توان دانه ها را در هم آمیخت. با درخشش طبیعی خوب و بافت خشن و باز. چوب به عنوان بسیار مقاوم تا بادوام با مقاومت در برابر پوسیدگی استثنایی طبقه بندی می شود. علاوه بر این، موریانه ها و سایر آفات نمی توانند به پاداوک آسیب برسانند. کار کردن با آن ساده است. با این وجود، برنامه ریزی روی تخته های چهار اره ممکن است به دلیل در هم قفل شدن دانه ها منجر به پارگی شود. Padauk برای چرخاندن، چسباندن و تکمیل به خوبی عمل می کند. الوارها که اغلب به عنوان قطعات تراشکاری و صنایع دستی وارد می شوند، در طیف وسیعی از طول ها و ضخامت ها موجود است.

برای مشاهده نمونه پروژه های سونا و قیمت ترموود استخر به صفحه مورد لینک شده مراجعه فرمایید

موارد استفاده از Padauk

برای الوارهای وارداتی، قیمت باید معقول باشد. روکش، مبلمان، کفپوش، اشیاء چرخانده شده، دسته ابزار و سایر چیزهای خاص کوچک برخی از کاربردهای رایج پاداوک هستند.

درباره چوب بوبینگا

بوبینگا، همچنین به عنوان کوازینگو یا گل سرخ آفریقایی شناخته می شود، عمدتاً از آفریقای استوایی تهیه می شود و متعلق به گونه های Guibourtia است. جنس گیاهان گلدار از خانواده Fabaceae. ارتفاع درختان حدود 130-150 فوت (40-45 متر) و قطر تنه آنها 3-6 فوت (1-2 متر) است . میانگین وزن خشک شده چوب بوبینگا 56 پوند بر فوت مکعب (890 کیلوگرم بر متر مکعب) است و دارای رتبه ژانکا 2410 پوند (10720 نیوتن) است که نشان می دهد چوب بسیار سخت و متراکم است.

شرح

چوب قلب دارای رگه های قهوه ای مایل به قرمز یا سیاه تیره تر است و رنگ آن از صورتی تا قهوه ای مایل به قرمز متفاوت است. به راحتی می توان چوب صنوبر را از چوب قلب تشخیص داد زیرا رنگ نی روشنی دارد. شکل های مختلفی مانند پومل، لحاف، خالدار، آبشار و غیره معمولاً در بوبینگا قرار دارند. مستقیم به دانه در هم تنیده. دارای بافت ریز/متوسط ​​ثابت با کمی درخشندگی است. بسته به گونه، از تا حدودی بادوام تا بسیار بادوام متغیر است. همچنین گفته می شود که مقاومت در برابر حمله موریانه ها، حشرات و کرم دریایی در مورد Bubinga اعمال می شود. به طور کلی، کار با چوب آسان است، با این حال، بسته به گونه، Bubinga ممکن است حاوی سیلیس باشد، که می تواند باعث کدر شدن زودرس لبه های برش شود. علاوه بر این، در طول عملیات ماشینکاری، پارگی ممکن است روی قطعاتی با دانه های شکل دار یا در هم قفل شده اتفاق بیفتد.

موارد استفاده از Bubinga

به دلیل چگالی بالا و روغن های ذاتی Bubinga، چسباندن گاهی اوقات می تواند چالش برانگیز باشد، اگرچه به خوبی می چرخد ​​و تمام می شود. با وجود اینکه بوبینگا یک گونه در معرض تهدید است، هنوز در سرتاسر آمریکای شمالی قابل دسترسی است. قیمت چوب بدون شکل برای چوب وارداتی تقریباً متوسط ​​است. قیمت طرح های دانه های فیگور مانند آبشار، قمقمه و غیره به طور قابل ملاحظه ای بیشتر است. روکش، منبت، مبلمان نفیس، کابینت، رومیزی، تراشکاری و سایر کالاهای تخصصی تنها چند نمونه از کاربردهای رایج هستند .

درباره چوب افروموسیا

Afromosia که به آن ساج برمه ای و ساج اصیل نیز می گویند، چوب سخت بومی جنوب آسیا است که در مزارع مناطق گرمسیری بسیاری از کشورهای آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین نیز رشد می کند. ارتفاع درختان حدود 100-130 فوت (30-40 متر) و قطر تنه آنها 3-5 فوت (1-1.5 متر) است . میانگین وزن خشک شده 40.9 پوند بر فوت3 (655 کیلوگرم بر متر مکعب) است و چوب دارای رتبه جانکا 1070 پوند بر فوت (4740 نیوتن) است .

شرح

چوب دل معمولاً رنگ طلایی/قهوه‌ای متوسطی دارد که با بالا رفتن سن تیره‌تر می‌شود. اگرچه گاهی اوقات می تواند موج دار یا در هم آمیخته باشد، دانه ها عموماً صاف هستند. درخشندگی متوسط ​​تا نسبتا کم و بافت خشن و ناهموار. روغن های طبیعی به سطوح چوبی خام و تازه بافتی روغنی یا چرب می دهند. بسیاری از مردم چوب آفروموزیا را برای مقاومت در برابر پوسیدگی عالی می دانند، زیرا چوب درخت ساج بسیار بادوام است. ساج مقاومت متوسطی در برابر سوسک های پودری و حفره های دریایی دارد، اما در برابر موریانه ها نیز مقاوم است. به استثنای این واقعیت که ساج دارای محتوای سیلیس بالایی است (تا 1.4٪) که تأثیر محسوسی بر روی تیغه های برش دارد، کار با ساج تقریباً از همه جهات آسان است.

موارد استفاده از چوب افروموسیا

ساج/افروموسیا علیرغم اینکه در مزارع سرتاسر جهان رشد می‌کند، بسیار گران است. حداقل برای چوب های عظیم و بدون شکل، احتمالاً جزو گران ترین چوب های موجود است. ساج را می توان برای مبلمان، روکش، ساخت و ساز بیرونی، ساخت کشتی و قایق، کنده کاری، تراشکاری و سایر محصولات چوبی کوچک استفاده کرد.

درباره ایروکو وود

ایروکو یک چوب سخت است که از مناطق گرمسیری آفریقا تهیه می شود. این یک چوب سخت، متراکم و بسیار بادوام است که برای اهداف مختلفی از روکش و کفپوش گرفته تا ساخت مبلمان مناسب است. به دلیل شباهت‌هایش به ساج، ایروکو اغلب ساج آفریقایی نامیده می‌شود، اگرچه کاملاً با خانواده ساج ارتباطی ندارد.

شرح

ایروکو یک گونه چوب سخت است و معمولا در مناطق گرمسیری آفریقا یافت می شود. ارتفاع درختان حدود 30-40 متر و قطر تنه آنها 1-1.5 متر است . اندازه بزرگ درختان چوب را پایدار می کند و خواص دوام خوبی دارد. این چوب در مناطق مختلف با نام های مختلفی شناخته می شود که برخی از آنها عبارتند از: Odum، کامبالا، بنگ، موریرا، تول، mvule و Chlorophora excelsa (نام علمی). از خانواده Moraceae و Regia است. میانگین وزن خشک شده آن 41 پوند بر فوت 3 و سختی جانکا 1260 پوند (5610 نیوتن) است . ایروکو یک چوب سخت قوی و بادوام است که برای انواع پروژه های چوبی مناسب است. Excelsa و Regia دو گونه رایج از Iroko هستند که هر دو ویژگی های مشابهی دارند.

از نظر ظاهری، چوب قلب ایروکو وقتی تازه بریده می شود زرد است، اما با قرار گرفتن در معرض نور طلایی یا قهوه ای متوسط ​​می شود. رنگ چوب با گذشت زمان تیره تر می شود. چوب صنوبر به رنگ زرد کم رنگ است و به راحتی از چوب قلب قابل تشخیص است. این چوب دارای بافت متوسط ​​یا درشت، با دانه های در هم تنیده و منافذ باز بزرگ است. وزن خشک شده ایروکو حدود 660 کیلوگرم بر متر مکعب است. خشک کردن ایروکو نسبتاً آسان و سریع است و چوب در طول فرآیند منحرف نمی‌شود یا شکافته نمی‌شود. چوب ایروکو به دلیل استحکام و دوام فوق‌العاده‌اش معروف است که حتی آن را نسبت به چوب ساج برتری می‌دهد. از نظر مقاومت در برابر پوسیدگی و حمله حشرات بسیار بادوام است. کار با چوب ایروکو نسبتاً آسان است، اگرچه وجود دانه های در هم قفل شده گاهی اوقات می تواند باعث پارگی در هنگام روکش شود. چسب، میخ، پیچ و به خوبی تمام می شود.

موارد استفاده از چوب ایروکو

ایروکو از آفریقا وارد می شود و برای چوب های وارداتی قیمت متوسطی دارد. معمولاً به شکل الوار، روکش و کنده چوب خریداری می شود. ایروکو در انواع پروژه های نجاری از کارهای ساختمانی اولیه گرفته تا مبلمان سازی، کف سازی، روکش کاری و پروژه های مختلف دیگر استفاده می شود. چوب سخت Iroko به دلیل ماندگاری بالا برای پروژه های فضای باز و پروژه های دریایی مانند قایق سازی، شمع بندی و کشتی ها مناسب است. سایر کاربردهای الوار آیروکو شامل نازک کاری داخلی و خارجی، طاقچه پنجره ها، قاب ها، کنده کاری ها، درها، آج پله ها، نیمکت ها، کابینت، اقلام تراش خورده و اقلام چوبی ویژه می باشد.

در باره دابما چوب

Dabema یا Dahoma یک چوب سخت بومی آفریقایی است که عمدتاً در غرب، مرکز و شرق آفریقا یافت می شود. نام علمی آن Piptadeniastrum africanum (Syn. Piptadenia africana) است . ارتفاع درختان حدود 100-165 فوت (30-50 متر) با قطر تنه 3-6 فوت (1-1.8 متر) است . میانگین وزن خشک Dabema 43.4 پوند بر فوت مکعب (695 کیلوگرم بر متر مکعب) و سختی جانکا 1520 پوند بر فوت (6740 نیوتن) است .

شرح

چوب دل از دابما به رنگ زرد کم رنگ یا قهوه ای مایل به قرمز است. چوب صنوبر متضاد از خاکستری روشن تا زرد کم رنگ متغیر است و می تواند تا شش اینچ (15 سانتی متر) عرض داشته باشد. معمولاً دانه ها در هم پیچیده می شوند. با درخشندگی طبیعی متوسط ​​و بافت درشت ثابت. با مقاومت متوسطی در برابر موریانه‌ها، حشرات و کرم‌ها، از دوام قابل قبولی برخوردار است. نام های دیگر آن عبارتند از African greenheart. هنگام کار با آن می توان از هر دو ابزار دستی و ماشینی به راحتی استفاده کرد، اما چوب تمایل به کندن تیغه های برش را دارد.

موارد استفاده از Dabema

اگرچه داهوما قیمت مناسبی دارد، اما بیشتر به اروپا صادر می شود. ساخت و سازهای سنگین، کفپوش، مبلمان، کابینت، قایق سازی، اسکله و اشیاء چرخانده چند کاربرد هستند . به عنوان یک شرکت دارای گواهی FSC، مشاور وایت نایت بهترین مکان برای خرید الوار و الوارهای چوبی Dabema با کیفیت بالا، اصل و با منبع پایدار با کمترین قیمت آنلاین است. برای استعلام موجودی و قیمت همین امروز با ما تماس بگیرید

کانال you tube شرکت معماریکا

1 دیدگاه دربارهٔ «انواع گونه های چوب در جهان»

 1. بازتاب: چوب مخصوص تراس و اطراف استخر | معماریکا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *