معماریکا

چوب ترمو شده و الوار خشک

چوب ترمو شده و الوار خشک

چوب ترمو شده و الوار خشک

در حالی که الوارهای ترمووود شده برای افزایش خواص و ویژگی‌های آن، از جمله دوام، پردازش شده‌اند، چوب ترمو نشده در حالت طبیعی خود، چوب جامد است. در این مقاله، ما در مورد مزایا و ویژگی های الوارهای فرآوری شده و ترمو نشده صحبت می کنیم تا به شما در انتخاب الوار مناسب برای پروژه خود کمک کنیم. تفاوت چوب ترمو شده و الوار های چوبی خشک ساسنا و خیس یولکا کاربرد ترمووود از نظر دوام استحکام ترموود در مقابل چوب خشکن رفته فروشگاه ترمووود

فروشگاه ترمووود

چوب ترمو شده چیست؟

چوب یا الوار فرآوری شده توسط چوب طبیعی ترمووود به دست می آید. این فرآیند شامل پردازش چوب با مواد شیمیایی تحت شرایط فشار و دمای خاص است تا دوام آن از نظر مقاومت در برابر پوسیدگی ، پوسیدگی، حشرات و غیره افزایش یابد. چوب در یک محفظه ترموود قرار می‌گیرد و با استفاده از کوره ترمووود، با استفاده از چوب ترمو، برای تقویت آن با مواد نگهدارنده درمان می‌شود. استحکام و دوام آن از داخل.

الوارهای ترمووود تایل 30/30 ترمووود از بهترین کیفیت، بسیار بادوام و بسیار مقاوم در برابر پوسیدگی و حملات حشرات هستند که آن را به انتخابی عالی برای طیف وسیعی از کاربردها، از جمله پروژه های نجاری در فضای باز مانند قایق سازی، مبلمان در فضای باز، تراس روف گاردن دور استخر، روکش و غیره تبدیل می کند.

محبوب ترین مواد شیمیایی مورد استفاده در فرآیند ترموود چوب عبارتند از آرسنات مس کروم دار (CCA)، ACQ و آزول مس (CA). این مواد شیمیایی ترمو کننده چوب برای ایمن بودن برای انسان و محیط زیست آزمایش شده اند.

فروشگاه ترمووود

مزایای چوب ترمو شده

دلایل زیادی وجود دارد که چرا کارگران چوب، الوارهای فرآوری شده را به چوب های فرآوری نشده انتخاب می کنند. در اینجا برخی از: تفاوت چوب ترمو شده و الوار های چوبی خشک ساسنا و خیس یولکا کاربرد ترمووود از نظر دوام استحکام ترموود در مقابل چوب خشکن رفته تشخیص ترمووود واقعی

  • دوام افزایش یافته : همانطور که قبلا ذکر شد، الوارهای فرآوری شده بسیار بادوام هستند. مواد شیمیایی مورد استفاده در فرآیند ترمووود به افزایش استحکام و دوام چوب برای محافظت از آن در برابر پوسیدگی، پوسیدگی و آسیب حشرات کمک می کند و همچنین طول عمر آن را افزایش می دهد. چوب تحت فشار می تواند بار زیادی را شاهد باشد و در شرایط آب و هوایی شدید زنده بماند.
  • مقاومت در برابر آب : یکی از دلایل درمان چوب، مقاوم کردن آن در برابر رطوبت است تا از مشکلات پوسیدگی قارچی جلوگیری شود. الوارهای فرآوری شده دارای مقاومت فوق العاده ای در برابر رطوبت هستند. به دلیل وجود مواد نگهدارنده، چوب به راحتی رطوبت را جذب نمی کند که به کاهش خطر تاب خوردگی، شکافتن و جمع شدن در اثر تماس با آب کمک می کند.
  • محافظت در برابر حشرات : الوارهای فرآوری شده در برابر انواع حشرات، به ویژه حشراتی که می توانند چوب را بخورند یا به چوب آسیب برسانند، مصون هستند. اینها عبارتند از موریانه ها، مورچه های نجار و سایر حشرات حفاری چوب. به لطف استفاده از چوب، در برابر هجوم حشرات مقاوم می شود. این حفاظت می تواند در مکان هایی با فعالیت بالای موریانه بسیار مهم باشد.
  • طول عمر طولانی : چوب ترمو دوام بیشتری دارد و در برابر پوسیدگی مقاوم است، که می تواند به افزایش طول عمر مبلمان شما تا چندین سال کمک کند. همچنین به شما در صرفه جویی در هزینه در طول زمان کمک می کند، زیرا در طول زمان به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز است.

چوب ترمو شده و الوار خشک

هنگام خرید چوب فرآوری شده چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

اگر قصد خرید یا استفاده از الوارهای فرآوری شده را دارید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید: ترمووود فنلاندی بهتره یا ترمووود ایرانی

  • قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی : یکی از اولین مواردی که هنگام انتخاب الوار فرآوری شده باید در نظر گرفت، قرار گرفتن احتمالی در معرض مواد شیمیایی در طول فرآیند ترمو است. در حالی که استفاده از مواد نگهدارنده در محدوده مجاز برای اکثر کاربردها بی خطر تلقی می شود، توصیه می شود در هنگام دست زدن و برش چوب ترمووود شده اقدامات احتیاطی انجام شود. به عنوان مثال، کارگران چوب باید از دستکش و ماسک استفاده کنند تا از هر گونه تأثیری بر سلامتی جلوگیری کنند.
  • اثرات زیست محیطی : استفاده از نگهدارنده های شیمیایی برای ترمو چوب نیز ممکن است بر محیط زیست تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، مواد نگهدارنده حاوی مس یا عناصر مشابه در نهایت می توانند وارد خاک یا آب شوند و آنها را برای استفاده ناایمن می کند. برای جلوگیری از چنین مسائلی، ضروری است که مطمئن شوید که چوب شما با پیروی از دستورالعمل های زیست محیطی مناسب درمان شده است. از استفاده از چوب های فرآوری شده در مکان های حساس مانند باغچه های سبزیجات یا بدنه های آبی خودداری کنید.

چوب ترمو شده و الوار خشک

درک چوب ترمو نشده در مقابل ترمووود

الوارهای فرآوری نشده چوبی هستند چوب ترمو شیراز در حالت طبیعی خود، یعنی چوب جامدی که هیچ گونه عملیات شیمیایی انجام نشده است. الوارهای ترمو نشده به طور طبیعی ایمن ترین نوع الوار هستند و معمولاً برای کاربردهای داخلی مانند مبلمان و کابینت مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال، الوارهای درمان نشده مستعد رشد کپک هستند که می تواند یکپارچگی ساختاری آن را به خطر بیندازد و خطراتی برای سلامتی ایجاد کند. ممکن است از نظر استحکام و دوام بهترین نوع چوب نباشد. تفاوت چوب ترمو شده و الوار های چوبی خشک ساسنا و خیس یولکا کاربرد ترمووود از نظر دوام استحکام ترموود در مقابل چوب خشکن رفته.

مزایای چوب ترمو نشده در مقابل ترموود

  • جذابیت زیبایی شناختی : چوب درمان نشده زیبایی طبیعی خود را حفظ می کند، زیرا دانه و بافت چوب توسط مواد نگهدارنده تغییر نکرده است. این باعث می شود که برای پروژه هایی که جذابیت چوب در آنها اولویت دارد، گزینه ایده آلی باشد. به عنوان مثال می توان به مبلمان، صنایع دستی، وسایل تزئینی و غیره اشاره کرد.
  • تطبیق پذیری : الوارهای فرآوری نشده تنوع زیادی از نظر ظاهر چوب طبیعی، سفارشی سازی و گزینه های تکمیلی فراهم می کنند. چوبی که از نظر شیمیایی عمل آوری نشده است را می توان به طور یکپارچه رنگ آمیزی، رنگ آمیزی یا لاک زدایی کرد تا ظاهر مورد نظر به دست آید.
  • سازگار با محیط زیست : قیمت ترموود استخر چوب ترمو نشده یکی از سازگارترین مواد برای ساخت و ساز است. همانطور که قبلا ذکر شد، مواد شیمیایی موجود در الوارهای ترمو شده ممکن است برای محیط زیست و افراد مضر باشند. این مشکل با الوارهای طبیعی و ترمو نشده نیست.
  • مناسب برای کاربردهای داخلی : الوارهای ترمو نشده بهترین مناسب برای پروژه های داخلی هستند، زیرا از نظر زیبایی شناسی جذاب تر و دوام کمتری نسبت به الوارهای ترمو شده دارند. می توان از آن برای طیف وسیعی از کاربردهای داخلی مانند تزئینات داخلی، کابینت، کفپوش و قفسه بندی استفاده کرد.

ضاهر چوب ترمو و چوب روسی خام

پس از درمان، چوب ممکن است با مواد شیمیایی واکنش نشان دهد که می تواند باعث تغییر در ظاهر آن شود، از جمله محو شدن یا تیره شدن رنگ، تغییر دانه یا الگوی طبیعی چوب، و غیره. همچنین، می تواند شناسایی چوب را دشوار کند.

الوارهای ترمو نشده جذابیت طبیعی و ارگانیک بیشتری به چوب می دهند زیرا چوب ظاهر اصلی خود را حفظ می کند. همچنین کار با آن آسان تر است و می توان آن را به طور یکپارچه برای دستیابی به پایان دلخواه سفارشی کرد.

چوب ترمو شده و الوار خشک

ویژگی اساسی چوب ترمو و الوار روسی خشکن رفته

چوب فرآوری شده الوار فرآوری شده ای است که با عملیات شیمیایی چوب طبیعی برای افزایش خواص و دوام آن ایجاد می شود. نتیجه چوبی بادوام تر با مقاومت در برابر پوسیدگی، حشرات و آب است. یکی دیگر از دلایلی که چرا چوب انجام می شود افزایش طول عمر چوب است. در حالی که الوار طبیعی حدود چند سال دوام می آورد، درمان می تواند عمر آن را چند سال دیگر افزایش دهد. چوب فرآوری شده برای کاربردهای داخلی و خارجی مناسب است.

چوب ترمو نشده الوار طبیعی بدون هیچ گونه عملیات یا فرآوری شیمیایی است. قیمت ترموود تراس این خالص ترین نوع چوب است که رنگ و ظاهر طبیعی خود را حفظ می کند و بسته به گونه می تواند نسبتاً یا بسیار بادوام باشد. چوب ترمو نشده نسبت به چوب ترمو شده مستعد پوسیدگی و حمله حشرات است و ممکن است برای پروژه های خارج از منزل مناسب نباشد.

استحکام و دوام چوب ترمو و الوار های چوبی روس خشک ساسنا و یولکا

یکی از دلایل اصلی درمان چوب، افزایش دوام محصول و محافظت از آن در برابر عوامل خارجی از جمله آب و هوا و حشرات است. چوب مستعد عناصر خارجی مانند رطوبت است که می تواند باعث پوسیدگی آن شود و حشراتی که به مرور زمان به آن آسیب می رسانند. فرآیند ترمو شیمیایی چوب را از داخل قوی تر می کند و در نتیجه از رشد قارچ ها و پوسیدگی جلوگیری می کند و از حشرات از جمله موریانه ها محافظت می کند.

چوب فرآوری شده نیز در برابر رطوبت مصونیت بیشتری دارد، زیرا رطوبت را خیلی سریع جذب نمی کند و بنابراین برای مکان های با زمین یا مکان های با رطوبت بالا مناسب است. این نوع چوب می تواند به راحتی در برابر شرایط شدید بیرون از منزل، از جمله آب و هوای سخت مقاومت کند و به اطمینان از طول عمر بیشتر در مقایسه با چوب های ترمو نشده کمک می کند.

چوب ترمو شده و الوار خشک

از طرف دیگر، چوب ترمو نشده ممکن است به اندازه چوب ترمووود قوی یا بادوام نباشد. فاقد کیفیت هایی مانند دوام بالاتر است. بیشتر مستعد رطوبت، پوسیدگی، پوسیدگی و حمله حشرات است، به ویژه زمانی که در پروژه های بیرون از خانه استفاده می شود. چوب های ترمو نشده که به طور طبیعی بادوام نیستند برای استفاده در فضای باز مناسب نیستند. در صورت تماس طولانی مدت با آب شروع به پوسیدگی می کند. برای تصمیم گیری آگاهانه برای پروژه های خود، درک انواع مختلف چوب موجود، از جمله درمان شده و درمان نشده، مهم است.

با این حال، چوب ترمو ترمووال نشده به دلیل ظاهر طبیعی، تطبیق پذیری و سازگاری با محیط زیست مورد علاقه است. همچنین کار با آن به طور کلی ایمن تر از چوب ترمو شده است. تفاوت چوب ترمو شده و الوار های چوبی خشک ساسنا و خیس یولکا کاربرد ترمووود از نظر دوام استحکام ترموود در مقابل چوب خشکن رفته

کاربرد های چوب روسی خام و چوب ترمو

از آنجایی که چوب فرآوری شده دوام بیشتری دارد، عمدتاً در پروژه های فضای باز استفاده می شود. برخی از کاربردهای متداول الوارهای فرآوری شده عبارتند از تراس های ساختمانی، نرده ها، مبلمان فضای باز، کفپوش، آلاچیق، روکش فلزی و سایر سازه هایی که برای استفاده در خارج از ساختمان در نظر گرفته شده است.

چوب ترمو شده نیز برای پروژه های محوطه سازی مناسب در نظر گرفته می شود. این چوب به دلیل ماهیت مقاوم در برابر آب، انتخاب خوبی برای قایق سازی و سایر کاربردهای دریایی است.

چوب ترمو شده و الوار خشک

هنگام استفاده از الوارهای ترمو شده، همیشه باید دستورالعمل های ایمنی را رعایت کنید و از دستکش و ماسک استفاده کنید.

به طور کلی کار با چوب ترمو نشده آسان تر است. رنگ آمیزی و رنگ آمیزی آنها آسان است و به دلیل دوام محدود می توان آنها را در پروژه های مختلف، بیشتر در داخل خانه استفاده کرد. کاربردهای معمول چوب ترمو نشده شامل ساخت مبلمان داخلی، کابینت، تزئینات داخلی و کفپوش است.

همچنین بسیاری از گونه های چوب جامد یا ترموود قیمت رنگ ترمووود وجود دارد که به طور طبیعی بسیار قوی و بادوام هستند و مقاومت خوبی در برابر آب و حشرات دارند.

تاثیرات زیست محیطی بر روی چوب ترمو و الوار چوبی یولکا خیس

قبلاً در مورد تأثیرات محیطی احتمالی چوب ترمو شده صحبت کرده ایم. استفاده از مواد شیمیایی در فرآیند ترموود چوب می تواند برای محیط زیست، از جمله زمین و آب، در صورتی که چوب ترمو شده در تماس مستقیم باشد، مضر باشد. مواد شیمیایی در نهایت شروع به تأثیرگذاری بر محیط اطراف خود می کنند، به همین دلیل است که هنگام استفاده از چوب ترمو شده باید اقدامات احتیاطی لازم انجام شود.

الوارهای ترمووود نشده عمدتاً برای محیط زیست بی خطر هستند، زیرا به طور پایدار تولید و تامین می شوند. چوب یک ماده طبیعی کمپوست پذیر و قابل بازیافت است و حتی در هنگام تجزیه شدن به محیط زیست، آب یا زمین آسیب نمی رساند.

از کجا بهترین و با کیفیت ترین الوارهای فرآوری شده یا چوب روسی خام را آنلاین بخریم؟

هنگام انتخاب بین الوارهای ترمو و ترموود نشده، باید عوامل مختلفی مانند نوع و سطح ترمو وود ، هزینه پروژه، اثرات زیست محیطی و ترجیحات شخصی را در نظر گرفت. الوارهای فرآوری شده در برابر رطوبت و حشرات بادوام تر و مقاوم تر هستند. می تواند عمر چوب را افزایش دهد.

ترمووود

از طرف دیگر، الوارهای فرآوری نشده محصولی طبیعی و ارگانیک هستند که تنوع و دوستدار محیط زیست را ارائه می دهند. تفاوت چوب ترمو شده و الوار های چوبی خشک ساسنا و خیس یولکا کاربرد ترمووود از نظر دوام استحکام ترموود در مقابل چوب خشکن رفته.

کانال you tube شرکت معماریکا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *