معماریکا

همه آنچه باید درباره خواص و کاربردهای صنوبر سیتکا بدانید

همه آنچه باید درباره خواص و کاربردهای صنوبر سیتکا بدانید

همه آنچه باید درباره خواص و کاربردهای صنوبر سیتکا بدانید

مرکز خرید چوب صنوبر ایرانی لیست قیمت فروش کارخانه همه آنچه باید درباره خواص و کاربردهای صنوبر سیتکا بدانید در این مقاله نوعی چوب نرم است که از یک درخت مخروطی به نام Picea sitchensis که عمدتاً در شمال غربی آمریکای شمالی رشد می کند، منشاء می گیرد. چوب ترمو

قیمت صنوبر به عنوان گونه ای از چوب نرم، چوبی با رنگ روشن و بسیار بادوام است. با این حال، این یک چوب زیبا با بافت ظریف و دانه صاف است و کار با آن بسیار آسان است. معمولاً در ایالات متحده یافت می شود.

این چوب مخصوصاً به دلیل نسبت سختی به وزن بالایی که دارد، برای استفاده در پروژه های مختلف ساختمانی از جمله سازه های ساختمانی، اجزای هواپیما، کشتی سازی و بارش مناسب است.

این به راحتی در قطعات بزرگ و شفاف در دسترس است و همچنین اغلب برای ساخت تابلوهای صوتی برای آلات موسیقی استفاده می شود.

در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد چوب صنوبر سیتکا ، خواص فیزیکی، ظاهر و کاربردهای رایج آن بدانید آورده شده است.

صنوبر سیتکا چیست؟

این یک چوب نرم با چوب خام سفید مایل به زرد است که دانه ای صاف و بافت ظریفی دارد. نسبت مقاومت به وزن بالایی دارد و عمدتاً در ساخت و سازهای سازه ای استفاده می شود. قیمت ترموود استخر این چوب همیشه سبز با سطح شفاف است.

اگرچه به طور طبیعی در برابر پوسیدگی یا حشرات مقاوم نیست، اما همچنان برای کاربردهای دریایی مانند قایق سازی و کشتی سازی به دلیل نسبت استحکام به وزن عالی آن مورد علاقه است.

مرکز خرید چوب صنوبر ایرانی لیست قیمت فروش کارخانه همه آنچه باید درباره خواص و کاربردهای صنوبر سیتکا بدانید در این مقاله چوب خیلی سنگینی نیست. وزن متوسط ​​چوب خشک شده حدود 425 کیلوگرم بر متر مکعب است.

نسبتاً سخت با چگالی کم است. این چوب بیشتر به دلیل سبکی، استحکام و انعطاف پذیری آن استفاده می شود.

مشخصات فنی:

  • میانگین وزن خشک شده: 27 پوند بر فوت3 (425 کیلوگرم بر متر مکعب)
  • وزن مخصوص (پایه، 12% MC) : 0.36، 0.42
  • سختی جانکا: 510 پوند برف (2270 نیوتن)
  • مدول پارگی: 10150 پوند بر اینچ (70.0 مگاپاسکال)
  • مدول الاستیک: 1600000 پوند بر اینچ (11.03 گیگا پاسکال)
  • قدرت خرد کردن: 5550 پوند بر اینچ (38.2 مگاپاسکال)
  • انقباض: شعاعی: 4.3٪، مماسی: 7.5٪، حجمی: 11.5٪، نسبت T/R: 1.7

درختان و منشاء

درخت Sitka Spruce Picea sitchensis نام دارد و دارای ارتفاع متوسط ​​130-160 فوت (40-50 متر) و قطر تنه 4-6 فوت (1.2-1.8 متر) است. صنوبر سیتکا معمولا در مناطق ساحلی آمریکای شمالی و اروپا از جمله ایرلند یافت می شود.

ارتفاع برخی از درختان بسیار قدیمی به 95 تا 100 متر و قطر آن تا دو متر می رسد.

چوب (درختان) عمدتاً در مناطق ساحلی بریتیش کلمبیا (کانادا) از جمله جزیره ونکوور یافت می شود.

جنگل‌های اختصاصی وجود دارد که فقط از توده‌های خالص درختان صنوبر سیتکا تشکیل شده‌اند، قیمت ترموود تراس اما چند درخت صنوبر داگلاس، سرو قرمز غربی و درختان توسکا قرمز را نیز می‌توان به صورت مخلوط در توده یافت.

به عنوان درخت سوزنی برگ به جای برگ ها سوزن های سبز و تیز دارد. مخروط های قهوه ای مایل به قرمز تا زرد حاوی دانه ها هستند.

خصوصیات فیزیکی و ظاهری

به عنوان یک چوب نرم، دارای یک چوب نرم و غیر بادوام است اما نسبت مقاومت به وزن فوق العاده ای دارد.

همچنین ظاهری جذاب با سطحی شفاف و بدون لک دارد.

رنگ و ظاهر

رنگ چوب قلب از سفید مایل به کرم تا زرد مایل به صورتی یا قهوه ای متغیر است و همچنین گاهی اوقات رنگ صورتی متمایل به قرمز دارد. خطوط یا رگه های نازک تیره رنگ نیز بر روی سطح شفاف قابل مشاهده است.

چوب صنوبر سیتکا نیز رنگ روشنی دارد و به وضوح از چوب قلب قابل تشخیص نیست.

گاهی اوقات الگوی دانه های شکل دار خاصی به نام پنجه خرس روی برخی از قطعات دیده می شود، اما چندان رایج نیست.

دارای دانه صاف و بافت ظریف و یکنواختی است.

وزن و چگالی

چوب تازه (سبز) دارای چگالی در محدوده 340-370 کیلوگرم بر متر مکعب است، در حالی که صنوبر سیتکا در هوا خشک شده دارای امتیاز تراکم 400-425 کیلوگرم بر متر مکعب است.

سختی

میانگین درجه سختی Janka Sitka Spruce 510 lbf (2270 نیوتن) است.

مانند هر چوب دیگری، کناره‌ها نسبت به انتهای چوب سخت‌تر هستند (نمره 3000 N Janka).

استحکام و دوام

Sitka Spruce یک چوب نسبتاً قوی با درجه سختی 510 پوند در مقیاس Janka است. می تواند کمی مقاوم باشد یا در برابر پوسیدگی یا پوسیدگی مقاوم نباشد.

نسبت استحکام به وزن بالایی دارد، به این معنی که صنوبر سیتکا از سایر چوب ها یا عناصر هم وزن قوی تر است. قیمت رنگ ترمووود به عبارت دیگر نسبت به وزنش قوی تر است.

امر عملی

مرکز خرید چوب صنوبر ایرانی لیست قیمت فروش به دلیل دانه های مستقیمش به طور کلی کار با آن بسیار آسان است. به خصوص کار با ماشین آلات آسان است.

به خوبی می چسبد، می چرخد، هواپیما می کند و شکل می دهد. میخ زدن و پیچ کردن به اندازه کافی آسان است.

با این حال، ساختار منافذ بسته آن گاهی اوقات باعث ایجاد لکه های ضعیف می شود، به همین دلیل استفاده از سیلر یا تونر سنباده هنگام رنگ آمیزی این چوب توصیه می شود.

به لطف سطح شفاف و بافت ظریف، به رنگ یکنواخت برای پوشش طبیعی چوب پرداخت می شود.

همچنین به خوبی سمباده می‌شود تا سطح صافی داشته باشد. ترمووال نتایج ونیرینگ خوبی حاصل می شود.

چرخش گاهی اوقات می تواند منجر به پاره شدن دانه شود. وجود گره ها گاهی اوقات باعث ایجاد مشکل در هنگام اره می شود.

ثبات ابعادی خوبی دارد. حتی در زمان خشک شدن هم تغییر ابعاد زیادی نمی دهد و بدون بررسی خشک می شود.

خوب و سریع خشک می شود. برای جلوگیری از تاب برداشتن و شکافتن پس از خشک شدن باید به دقت نگهداری و نگهداری شود.

به طور کلی برای بهبود خواص فیزیکی، استحکام، سفتی، ظاهر و مقاومت در برابر پوسیدگی و حشرات و حفظ لکه طبیعی آن در کوره خشک می شود.

پایداری

مرکز خرید چوب صنوبر ایرانی لیست قیمت فروش یک گونه چوبی پایدار است که به این زودی خطر انقراض ندارد. چوب ترمو شده و الوار خشک

قیمت و در دسترس بودن

الوار مرکز خرید چوب صنوبر ایرانی لیست قیمت فروش عمدتاً در ایالات متحده منشأ گرفته و در سراسر جهان از جمله انگلستان استفاده می شود.

این یک چوب ارزان قیمت با دسترسی آسان است، به همین دلیل است که انتخاب رایج چوب ساختمانی برای بسیاری از کارگران چوب است.

چوب با کیفیت بالا از درختان قدیمی و قطعات اره شده یک چهارم، به ویژه آنهایی که گره ندارند، ممکن است کمیاب و بسیار گران باشد.

گریدهای شفاف، چوب ساختمانی و چوب قالب گیری رایج ترین گونه های موجود هستند. نمرات صادراتی برای بازارهای بین المللی موجود است.

در حالی که صنوبر سیتکا با درجه ساخت و ساز به راحتی با قیمت پایین در دسترس است، صنوبر سیتکا درجه ابزار، به ویژه قطعات اره اره ای، به دلیل تقاضای بالا و در دسترس بودن محدود می تواند بسیار گران باشد. الوار خشک شده در هوا در مقابل الوار خشک شده در کوره: چه چیزی باید بدانید؟

موارد استفاده و کاربردها

مرکز خرید چوب صنوبر درجه ساختمانی به دلیل نسبت سختی به وزن فوق‌العاده‌اش ارزشمند است و برای انواع پروژه‌های سازه‌ای از جمله ساخت سازه و اجزای سازنده هواپیما و پره‌های توربین بادی به دلیل وزن کم و استحکام خوب مناسب در نظر گرفته می‌شود.

آیا می دانستید هواپیمای پرنده اصلی، رایت فلایر 1903، توسط برادران رایت با استفاده از چوب صنوبر ساخته شده است؟

همچنین برای ساخت وسایل جذاب مبلمان برای استفاده منظم استفاده می شود . برای کاربردهای فضای باز مناسب نیست.

به غیر از آن، به عنوان چوب و برای ساخت جعبه و جعبه نیز استفاده می شود. از آنجایی که چوب عملاً عاری از هرگونه بو و مزه است، برای نگهداری و پردازش مواد غذایی بسیار مناسب است.

الوار Sitka Spruce نیز در ساخت آسیاب های جذاب برای مصارف داخلی استفاده می شود.

نمرات شفاف Sitka Spruce برای کارهای داخلی ظریف، قالب گیری، نازک کاری، تزئینات و صفحه های کشویی مناسب در نظر گرفته می شود.

نسبت مقاومت به وزن بالای چوب صنوبر همچنین آن را به چوبی ایده‌آل برای استفاده در صنعت کشتی‌سازی برای ساخت قایق‌ها و کشتی‌ها و قطعات آن‌ها مانند دکل‌ها، تیرهای عرشه و اسپار تبدیل می‌کند. قیمت عمده چوب راش خشک و دونم و هواخشک

معمولاً برای این منظور از صنوبر درجه بالایی استفاده می شود. همچنین معمولاً برای ساخت تجهیزات صنعتی قوی و سبک استفاده می شود.

مرکز خرید چوب صنوبر ایرانی لیست قیمت فروش به دلیل خاصیت طنین‌دهی بسیار خوبی که دارد، یک انتخاب چوبی فوق‌العاده برای ساخت تخته‌های صوتی برای آلات موسیقی مانند پیانو، ویولن و گیتار است.

به عنوان یک چوب نرم، انتخاب خوبی برای ساخت جعبه ها و جعبه های با کیفیت است.

همچنین می توان از آن برای ساخت اشیاء تراشیده و اقلام تخصصی کوچک استفاده کرد. علاوه بر این، از ریشه برای ساخت کلاه های قوی، طناب، سبد و نخ ماهیگیری استفاده می شود.

خرید اینترنتی الوار چوب صنوبر سیتکا با بهترین قیمت

این یک انتخاب فوق العاده برای طیف گسترده ای از برنامه ها است. این یک چوب محکم و سبک با کارایی خوب است که آن را به یکی از انتخاب های بارز صنعتگران چوب برای کاربردهای سازه ای و تجاری دیگر تبدیل می کند. ایوان تخته تراس

اگر به دنبال خرید الوار مرکز خرید چوب صنوبر ایرانی لیست قیمت فروش هستید، می توانید از وب سایت ما دیدن کنید تا در مورد نیازهای چوب و پروژه خود با ما تماس بگیرید.

ما چوب صنوبر سیتکا پایدار در ابعاد مختلف و مناسب برای پروژه های مختلف درجات بالایی داریم که می توانید آنها را با بهترین قیمت در بازار خریداری کنید.

اگر برای انتخاب چوب مناسب برای پروژه خود به کمک نیاز دارید یا می خواهید در مورد دامنه، کیفیت، ابعاد، در دسترس بودن و قیمت چوب ما بیشتر بدانید، برای مشاوره با یکی از مشاوران چوب ما در تماس باشید.

کانال you tube شرکت معماریکا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *