تراس سبز

تراس سبز خیلی از افراد وجود دارد که دوست دارند اختلاف بالکن و تراس را در معماری بدانند ، برای بخش های مختلف خانه از نظر معماری نام متن انتخاب شده است که ممکن است در ظاهر یک معنی دیگر باشد اما در حقیقت تفاوت های کوچکی در آن دیده می شود مثل بالکن و تراس که در این صفحه اختلاف آن را با هم بررسی می کنم. اینستاگرم معماریکا

تراس سبز معماریکا

گروه فنی مهندسی معماریکا متشکل از نیروهای کاری متخصص و مجرب در زمینه ساختمانی می باشد

این شرکت دارای نمایندگی انحصاری چوب ترمو ، بتن اکسپوز ، ورق کامپوزیت و چوب پلاست است و قادر بوده بیش از 500 پروژه در زمینه های مختلف از جمله نما،کف،پرگولا،آلاچیق،تراس،بالکن،کف سازی دور استخر،روف گاردن،محوطه سازی،سوناجکوزی و … در استان تهران و دیگر استان های کشور ایران را اجرا نماید

در حال حاظر شرکت معماریکا آماده ارائه خدمات ساختمانی در زمینه فروش متریال ، طراحی ، مشاوره و اجرا میباشد

تراس سبز یا تراس گاردن

تراس سبز در معماریکا

تراس سبز یا همان تراس گاردن تخصص مجموعه معماریکا می باشد و شما میتوانید با تماس از مشاوره مجموعه تخصصی ما برخوردار باشید

محیط جغرافیایی تراس سبز

در موارد مختلف با توجه به محیط جغرافیایی و فرهنگ های گوناگون ، سبک ها و یا مضامین مختلفی برای معماری و طراحی منظر وجود دارد. سبک های مختلف معماری محوطه سازی بر اساس ویژگی های مختلف جمله: طرح و اباداد فضا ، شرایط اقلیمی و مصالح مورد استفاده ، تقسیم می شوند. این طبقه بندی معماری شامل باغ های فرهنگی و تاریخی مانند: باغ ژاپنی ، انگلیسی ، اسپانیایی و یا سبک های جدید مانند مینیمالیستی و مدرن می شود

اجرای انواع چمن مصنوعی توسط تیم معماریکا

مزایای چمن مصنوعی  
چمن مصنوعی همیشه سبز است و زیباست
چمن مصنوعی متراکم مقاوم در برابر چمن طبیعی است
چمن مصنوعی در مساحت های کم قابل استفاده است مانند بالکن ها
چمن مصنوعی به نسبت چمن طبیعی هزینه نگهداری کمتری را می طلبد
چمن مصنوعی در برابر سرما و گرما مقاوم در برابر چمن طبیعی عمل می کند که می
تواند در صورت وجود ستون که باعث رشد چمن می شود در زمین فوتبال نیست و ..

طراحی و اجرا

معماریکا علاوه بر ارائه راه حل های هوشمند ، با کیفیت و اقتصادی ، به دلیل تفاوت در داشتن یک سرویس مفید و کارآمد ، در بازار برجسته است. معماریکا با داشتن یک تیم مهندسی قادر به درک نیازهای خاص هر مشتری ، رضایت کامل را هنگام خرید محصولات و ارائه خدمات خود ایجاد میکند همچنین معماریکا با داشتن تیم بزرگی از مشاوران ، مهندسان و تکنسین های عالی،آماده برای روشن کردن ، کمک و پیشنهاد بهترین روش برای انجام پروژه شماست

فروش متریال

مجموعه معماریکا در فروش متریال چوب ترمو:ایرانی و فنلاندی و تایل ترمووود ورق کامپوزیت:ورق کامپوزیت ضد حریق ورق کامپوزیت طرح چوب ورق کامپوزیت طرح سنگ ورق کامپوزیت طرح آجر ورق کامپوزیت خش دار ورق کامپوزیت لانه زنبوری ورق کامپوزیت 3d ورق کامپوزیت تابلویی ورق کامپوزیت شیارخور ورق کامپوزیت اکونومی ورق کامپوزیت نما چوب پلاست و بتن اکسپوز آمده خدمت رسانی است

باز سازی

معماریکا فعالیت خود را در سال 1397با هدف بازسازی خانه های قدیمی و اجرای دکوراسیون داخلی بطور حرفه‌ای آغاز نموده و با توسعه فعالیتهای خود در بازسازی آپارتمان و مرمت ساختمانها روند پیشرفت و ترقی خود را طی نموده است و توانسته با حفظ سرمایه مالکین و شناخت نیازهای خانواده‌ها و رفع آن جهت ایجاد محیط امن و آرامش بخش برای استفاده بهتر از زیر بنای مفید ساختمان مسیر کوتاه‌تری جایگزین ساخت و ساز پر هزینه که برای همه افراد میسر نیست ارایه دهد

چمن مصنوعی در تراس سبز

دیوار سبز
ممکن است از خود بپذیرید چرا که می شود گل و گیاه را روی روی زمین پرورش داد ، به دیوار پناه ببریم! فقط بر خاصیت کمبود جا که ممکن است فضای کافی برای روی زمین وجود داشته باشد ، دلیل آن این است که زیبایی پزشکی نیز همانند تأثیر است.

نمای باشکوه و دل نشینی که دیوار سبز ایجاد می کند کمتر از فضای فضای سبز پارک و جنگل ندارد! در دنیای امروز که دغدغه ها و مشکلات اجازه حضور انسان در فضای سبز طبیعی را نمی دهد و زندگی می کند آپارتمانی و شهری جایزه دل خوشی در طبیعت را گرفته است ، بدون شک سازه ای مانند دیوار سبز است که می تواند نقش برجسته در بهبود روح و روان انسان داشته باشد. باشد.

آبشار مصنوعی
ابشار مصنوعی فواره ی آب در فضای سبز پارک ها را به یاد آورید. تا چه میزان در حال حاضر شما تأثیر دارد . گل های کاری باغ و باغچه ی منزلتان چه قدر از استرس شما را می کاهد گلدان های گلی که در منزل خود نگه دارید حتی اگر محدودیت داشته باشید و تعداد اندکی را داشته باشید ، چه چیزی را بر روحیه شما مناسب می کنید
همه موارد ذکر شده بدون شک آسیب های روحی ما را التیام می بخشند و روح و روان ما را صیقل می دهد ، چه برسد به فضای طبیعی جنگل و کوه و دریا! به طور کلی کل طبیعت چه به شکل طبیعی خود و چه به شکل مصنوعی و ساخته شده دست انسان تأثیر شگرفی بر اندیشه و روان ما دارد.
دیوار سبز نیز سازه ی باشکوه و دلربایی است که حس طبیعت و سرسبزی را به همراه خلاقیت و نوآوری تداعی می کند. دیوار سبز محصول اندیشه نوین انسان و ذهن نوآور اوست که زیبایی آن در وصف نمی تواند گنجد.
اگر گرفتار  زندگی شهری استفاده شده اید و به منظور مراجعه به فضای سبز و طبیعت و باغ و دشت ندارید ، بهتر نیست که از روز دنیا و خلاقیت متخصص بهره ببرید و با ساخت دیوار سبز در فضای خانه خود یا در فضای باز محیط کار و منزلتان ، حس شادابی و نشاط را همراه خود و خانواده کنید
به دلیل استفاده از شگرفی که دیوار سبز بر روح و روان انسان دارد ، بیش از حد پیش از ساخت دیوار سبز باعث ضعف و متخصصان دیگر راه های ساخت گوناگون ساخت و نصب دیوارهای سبز برای بررسی و اجرای آنها شده است.

محوطه سازی تراس سبز

نور پردازی تراس سبز و محوطه سازی
استفاده از نورپردازی در محوطه سازی خانه ویلایی محوطه سازی در حال حاضر فقط به استفاده از سازه ها و  فضاسازی های مختلف خلاصه نمی شود ، اگر شما در سایر موارد موجود نیستید ، گزینه های موجود در محوطه سازی که به شکیل شدن محیط کمک شایانی می کند و جلوه آن را دو کنید چندان کرد کرد.نورپردازی از جمله عواملی است که تجربه در محوطه سازی باعث فراوانی و چشمگیری شده است زیبایی و زیبایی محیط بیرونی منزل را بیش از حد افزایش می دهد.نورپردازی در باغ ها یا حیات منازل به صورت انواع مختلفی از اصول معماری مدرن صورت گرفته است. به عنوان نمونه شما هم از لامپهای ایستاده و ثابت در مسیر ورودی باغ یا حیاطبتان یا در باغچهاگر استفاده کنید ، یا از ریسه های چشمک زن متحرک در مسیر دلخواه حیات و باغتان استفاده کنید.نورپردازی در محوطه سازی باعث بسته شدن به سلیقه شما در محیط به صورت زیاد یا کم استفاده می شود و محل آن متفاوت است. ارزشاً نورپردازی تزئینی در حاشیه استخدام ، در حاشیه سنگفرش در مسیر ورودی ، در میان باغچه و گل کاری که در باغ و در کنار محل قرار دارد نشیمن باغ دیده شده است.
مبلمان در تراس سبز


یکی از المان و مبلمان اصلی شما در محوطه سازی و طراحی فضای سبز ، نیمکت و صندلی باغی باشد. این سازه درواقع نوعی از صندلی ست که در فضای باز و به شکل تک یا چندنفر ساخته و نصب می شود. ازین المان می تواند در باغ ها ، روف گاردن ، محیط کار ، تراس ، معابر شهری و… استفاده شود. یکی از دلایل رونق این مبلمان در بخش محوطه سازی شهری ، سادگی در نصب و پرکاربرد بودن آن است.

طراحی و چینش تراس سبز

 طراحی و چینش فضایی داخلی که در آن زمان مشخص و یا به طور معمول مستمر زندگی انسان رواج است مستقیما از عملکرد او استفاده می کند و باعث می شود وی از زنگی روزانه اعمال شود و می تواند کارایی داشته باشد و مفید باشد م، أن فضا گذران را تغییر دهد.

تیم تخصصی معماریکا در تراس سبز

در چه فضاهایی استفاده از چمن مصنوعی استفاده کرد

زمین ورزشی ورزشی
مانند حیات ، تراس ، بالکن ، محوطه ساختمانهای باغ
موجود در طبقه فوقانی ساختمان است که تحویل وزن را طبیعی می کند که باعث
فضایی باشد که شرایط مناسبی برای رشد چمن طبیعی است فضایی
برای حیوانات خانگی ، که به راحتی در آن راجا پاک کرد
فضایی که شما خواستید سبز شود اما اگر دلیل این باشد که مصرف آب زیاد می شود و به دلیل عدم استفاده از ماده شیمیایی طبیعی است.

ترکیب چمن مصنوعی را با مصالح دیگر

چمن مصنوعی با سنگ ؛ طرح پرطرفدار
ترکیب چمن مصنوعی با ترمود
طرح چمن مصنوعی در کنار سنگریزه

زیبایی ساخته شده محوطه به شما را قاب کنید
همیشه لازم نیست که برای ایجاد تغییر در محوطه خانه ، قسمتهایی از آن را خراب کنید و بخشهای جدید را جایگزین کنید ، گاهی اوقات این تغییر و تقویت با برجسته بودن ویژگی های خاص و زیبایی آن است که در محوطه وجود دارد.

چمن مصنوعی را با گیاهان زینتی ترکیب کنید.
 

اگر فکر کنید استفاده کنید چمن محوطه قدیمی شده و سرحال نیست ، چمن مصنوعی را جایزه می کنید آن را انجام دهید. مناسبید چمن مصنوعی را در ترکیب با گیاهان زینتی دیگر به کار ببرید. در این صورت حیات شما چمن سبز رنگ و نرم همیشگی را خواهد داشت که مانند یک پس زمینه برای گیاهان دیگر عمل می کند. انتخاب گیاهانی با گلهای رنگ روشن در کنار رنگ سبز چمن مصنوعی زیبایی را دوست داشت.

گیاهان تراس سبز

لایه پوشش گیاهی

برای استفاده از گیاهان در بام سبز اگر از هر گیاهی استفاده شود اما باید خشک شود و پشت سر هم بام را در نظر بگیرید و انتخاب کنید که گیاه را انتخاب کنید که در عمق کم است. و شرایط کم آبی و هوای سرد و گرم مقاوم می شود. در مجموعه انتخاب گیاهان مناسب بام به طرح نهایی توسط طراح ، شرایط اقلیمی ، طراحی سازه و… بستگی دارد.

محیط کشت

به محیطی که گیاه در آن شروع به رشد می کند و به واسطه و الزامات سازه باید وزن کم شود ، محیط کشت ایجاد شود. این محیط با خاک معمولی متفاوت است و باید سبک باشد و وزنش حدود 900 کیلو در هر متر مکعب در حالت مرطوب باشد. 
لایه زهکش
این لایه بین محیط کاشت و لایه محافظت باعث می شود تا آب از هر جای بام سبز به سیستم زهکش ساختمان وصل شود. توجه داشته باشید که همیشه مقداری آب اضافی در این لایه وجود دارد که باید به روشهای زیر تخلیه شود:
 به وسیله خود بام
 ناودانی مربوط به شیروانی ها
 آبراه و کانال آب است.
 انتخاب لایه زهکش مناسب ، بر اساس بیش از حد جریان آبی است که از طریق اطلاعات باران به دست استفاده می شود ، انجام می شود و از آنجایی که لایه زهکش ، محیط کاشت گیاه را پشتیبانی می کند ، مقاومت فشاری را باید مناسب باشد. بعضي از سيستم ها به سادگي لايه اي قطره از خاك انبساط پيدا كرده كه به كار مي برند. اما اکثر شرکتهای بام سبز از یک حصیر زهکش پلاستیکی موجدار با الگوی سازه استفاده می کنند. حداقل ضخامت لایه زهکش ، مشابه کارتن تخم مرغ یا 20 میلی متر می تواند باشد ، اما حصیرهای ضخیمتر می تواند یک لایه عایق اضافی را فراهم کند. لایه زهکش توصیه شده مجموعه پیچیده ای از لایه های دیگر مانند لایه صافی و لایه مانع ریشه ها باشد.

لایه محافظت
این لایه بام را از نشتی ، چکه کردن و نفوذ آب محافظت می کند. این صفحه اختصاصی باریکه ای از بتن سبک ، آایق محکم ، ورقه ضخیم پلاستیکی ، ورق مسی یا ترکیبی از اینها انتخاب و انتخاب آن به عنوان ویژگی های طراحی و کاربرد بام سبز بستگی دارد. سبز به لایه محافظت احتیاجی مجاز است و می تواند از لایه مانع ریشه ها به جای آن استفاده شود.

روحیه خوب با تراس سبز

گیاه برای تراس سبز

استفاده از این بیماری در خانه های کوچک و آپارتمانی باعث می شود که در این خانه ها فضایی نظریه حیات برای تفریح ​​و کاشت گل و گیاه وجود نداشته باشد زیرا این خانه ها به عنوان تراس و بالکن در نظر گرفته شده اند. گرفته شده است که می توانید از فضای بالکن و تراس نهایت استفاده را ببرید و این مکان را به محیطی جذاب و زیبا تبدیل کنید .

شومینه در محوطه سازی و تراس سبز

استفاده از شومینه فضای باز در محوطه سازی
اگر تجربه شب نشینی آنها را در شبهای پاییزی و زمستانی داشته باشید ، حتماً شما را در یک حیات زیبا با  محوطه سازی اصولی و دلنشین استفاده کنید ، چرا که آنرا احتیاج دارید سیستم های گرمایشی در سیستم مدیریت و سیستم های فعلی شما در دریافت گرم سال است.
برای لذت بردن از لذت بردن از یک شب نشینی و گپ و گفت دوستانه در دل شبهای سرد را با عزیزانتان داشته باشید ، بهترین گزینه و همراهی شما با یک سیستم گرمایشی است که شما هم نیاز دارید که اگر بتوانید آن را عملی کنید و جای خود را از فضایتان انجام دهید. گودال های یا چاله های آتش آتش دارند یکی از سیستم های پرکاربردترین سیستم های گرمایشی در محوطه سازی فضاهای باز به تعداد موجود است.
جالب است می دانید که این آتش سوزی با گاز کارکردن و انواع دیگر آنها را با طراحی کلاسیک و مدرن را برای بسته بندی به بودجه و سلیقه انتخاب کنید.
گزینه دیگر برای داشتن سیستم گرمایشی در فضای باز ، ساخت کالایری است که دیواره آن را به وسیله سنگهای نما و ضد آتش آراسته شده است. شما مجبورید هیزم را به سمت آتش افروختن ایجاد کنید و گرما را ایجاد کنید در این چای ها قرار دهید و پس از استفاده نیز آن را خاموش کنید.

پتانسیل استفاده از تراس سبز

پانسیل ها و ایده های زیادی که برای طراحی یک حیات وجود دارد. طراحی یک فضای باریک پشت یک خانه می تواند بسیار پرنعمت و زیبا باشد. شام می تواند با یک ایده ساده برای حیات یک باشد باغ پرنعمت یا یک محیط جذاب اگر
فضای محدودی پیرامون وجود نداشته باشد یا ویلا لازم نباشد که یک محوطه سازی زیبا و کارآمد باشد. می توانم با ایده های خلاقانه ، حداکثر استفاده را از فضا انجام دهم و از نظر حسی-بصری آن را ارائه می دهم.

فضای دل باز تراس سبز

تراس گاردن

همه ما دوست داریم فضایی دلباز و سبز و خارج از فضای خانه باید هر وقت دوست داشتم بیرون برویم و حال و هوای عوض کنیم. طراحی محوطه ، موضوعی است که مورد نیاز توجه قرار گرفته است. اگر شما هم به دنبال ایجاد فضایی برای محوطه خود هستید تا ایام قرنطینه را در فضایی زیبا و دلنشین و سبز رها کنید با این پست همراه باشید با توجه به

مواردی که در طراحی محوطه باید در نظر داشته باشید

انتخاب مصالح برای استفاده در بخشهای مختلف محوطه به اقلیم و شرایط منطقه توجه کنید تا مصالح انتخاب شما استحکام و پایداری کافی داشته باشد.
طراحی گیاهان مناسب برای طراحی محوطه ، به میزان آب مورد نیاز آنها برای رشد توجه داشته باشید ، تا حداقل آب کمتری به اندازه آبیاری گیاهان محوطه شود.
فاستفاده از انرژی های پایدار را فراموش نکنید ، مثلاً از سلول های خورشید در طراحی و استفاده از انرژی خورشید برای نورپردازی محوطه استفاده کنید.
خاطربه خاطر داشته باشید که بین رنگ و فرم مبلمان ، مسیر عبور ، نمای ساختمان و .. هماهنگی وجود داشته باشد.
طراحیدر طراحی محوطه نیازهای خانواده خانواده و کودکان را فراموش نکنید.
طراحی محبرای طراحی محوطه جذاب و کاربردی ، حتماً با یک مهندس متخصص در این زمینه مشورت کنید.

تراس گاردن و بالکن

اختلاف بالکن و تراس

بالکن را می توان از الحاقات آپارتمان دانست که در واقع فضایی دارد سقوط می کند و از یک طرف یا دو طرف رو به فضای بیرون دارد. لازم است بدانید مساحت بالکن در مساحت آپارتمان محاسبه می شود.

تراس که نام دیگر آن بهار خواب است به فضایی غیر مسقف و بدون سقف در معماری گفته می شود که مساحت آن ربطی به مساحت آپارتمان ندارد. تراس ها برای اوقات فراغت و استراحت بسیار مناسب هستند.

یک تراس همیشه یک فضای کاملاً باز و جادار است ، در مقابل یک بالکن بسیار کوچک از یک تراس است.

دیوار سبز تراس گاردن
دیوار سبز با نام های دیگری نظیر گرین وال (دیوار سبز) ، باغ عمودی ، دیوار زیستی و دیوار زنده نیز باعث می شود. همیشه گیاهان در باغ به صورت افقی و بر روی زمین رشد می کنند اما این بار گل و گیاهان به شکل عمودی پرورش یافته و باغ عمودی را پدید آورده اند دیوار زیستی یا دیوار زنده هم که بر وجود چرخه حیات در دیوار سبز اشاره می کند.

نام دیوار سبز از ترجمه واژه انگلیسی یعنی green wall گرفته شده است. دیواری که سراسر سبز است! دیوار سبز با نام دیوار گیاهی و دیوار زندگی هم ممکن است شود. بدون شک همه اسامی دیوار سبز حس سرسبزی و طراوت را به خواننده و انتقال دهنده می دهد.

ترند های جدید تراس سبز

ترند های جدید تراس گاردن
 

تراس منطقه کنترل مسطح است که به عنوان بخش بیرونی خانه مورد استفاده قرار می گیرد. در دهه 1500 میلادی ، مقادیر قابل توجهی در ونیز (شهریور در ایتالیا) برای خشک و آویزان کردن لباس پوشیده شده مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از مزایای بیشتر به عنوان فضاهای اجتماعی بزرگ استفاده می شود که به بنا ، ظاهری لوکس و ظریف ایجاد شده است. بالکن سکوی مرتفعی است که به ضلع یک خانه یا ساختمان متصل شود. برخلاف تراس های موجود ، بالکن های کوچک آنها به همین دلیل برای انجام انواع مختلفی از جمله ایجاد گلخانه کوچک ، قرار دادن انواع مختلف فضایی برای فضاهای نااهارخوری یا سایر مناطق اجتماعی مورد نیاز قرار می گیرند. اختلاف اصلی شامل اندازه گیری ، محل استقرار آن نسبت به ساختمان و نحوه ساخت آنها است. اولین و ارزشاً بارزترین اختلاف بین تراس و بالکن در اندازه آن ها است. در بیشتر موارد ، یک تراس به طور قابل توجهی قابل توجه است بزرگتر از بالکن است. به دلیل اختلاف در اندازه گیری ، در صورت استفاده از تراس و بالکن نیز باعث می شود که از خطر استفاده شود.

شومینه در تراس سبز

مسلما سوختن چوب در داخل گودال آتش حس مثبت و دل نشینی را رقم می زند. اما دود از سوزاندن چوب مخلوط پیچیده از گازها و ذرات ریز است که به عنوان آلودگی باعث می شود. آتش سوزی های تفریحی در فضای باز منبعی از آلودگی هوا با ذرات ریز است. کودکان ، نوجوانان ، افراد مسن و مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی می توانند در برابر آلودگی ذرات دود چوب آسیب پذیر شوند. اگر تصمیم دارید از چوب استفاده کنید ، سازمان حفاظت از محیط زیست باعث می شود که شما حتی اگر آلودگی را کاهش دهید ، موارد زیر را انجام دهید:
فقط چوب خشک و فسلی را بسوزانید که تمیز کننده شماست.
برای بررسی هیزم از رطوبت سنج استفاده کنید ، میزان رطوبت را در حدود 20 درصد بهتر کنید.
چوب های آنباشته شده است را بپوشانید اما توجه کنید جریان هوا خوب است تا خشک شود.
هرگز در روز هشدار کیفیت هوا که آلودگی هوا بیشتر است ، چوب نسوزانید.
هرگز چوب سبز ، زباله های ساختمانی ، پلاستیک و… را نسوزانید. آنها دود ایجاد می کنند و می توانند ادامه دهند.
با توجه به موارد گفته شده بهتر است از گاز به عنوان سوخت آتشدان استفاده کنید.

Vinyl Tile Flooring

Laminate Flooring Types

نشستن در طبیعت و لذت بردن از سر سبزی و فضای سبز پیرامون مان ، اگر بتوانید حسی دل انگیز و نشاط آور را برای دوستان و دوستان مان به همراه بیاورید. داشتن ویلایی لوکس و مدرن با سایر امکانات روز دنیا ، می توانید از بخش لذت ببرید. آنچه که در زیباتر نمودن ویلا ، اگر بتوانید تحت تأثیر قرار دهید ، محوطه ای زیبا و دلنشین خواهید بود. آنچه در زیبا سازی محوطه یک ویلا وجود دارد ، اگر شما به دلیل ظاهری ویلا نتوانید محرمانه باشید ، از آنجا که از انواع درختان و گلها گیاهان بسیار قشنگ و همچنین آتش سوزی در محوطه ویلا و یا همان شومینه روبرو می شوید بسیار محکم است.

ترند تراس سبز

در تراس سبز میتوان از خیلی از المان ها استفاده کرد ترند های سال 2021 که سبک های مدرن می باشد و مجموعه معماریکا که با تمامی سبک های جدید و استفاده از بهترین و به روز ترین متریال ها استفاده می کند میتواند بهترین تراس سبز را برای شما طراحی و اجرا کند

سبک معماری تراس سبز

سبک های معماری تراس سبز از مدرن گرفته تا کلاسیک تخصص مجموعه ماست ما میتوانیم بنا به نظر و سیلقه مشتری تراس را طراحی کنیم و بعد از تایید مشتری آن را اجرا کنیم

ضوابط شهرداری روف گاردن

ظوابط شهرداری روف و تراس سبز
به طور کلی همه شهرداری ها از اجرای روف گاردن و بام سبز محافظت می کند و بنا بر هر شهر و منطقه مشوق وجود دارد همچنین برای اجرای بام سبز در نظر شما انجام می شود؛ مانند افزایش تراکم ساخت ، مشک های مالیاتی و اخذ عوارض کمتر . در این میان ساختمانها هم که سطح اشغال باعث ساخت و ساز اختصاصی می شود ، باعث می شود با اجرای بام و تراس_سبز میزان اشغال فضای_سبز به طور معمول قابل افزایش باشد و کمبود آن را از جبران نمایند.

تشویق  شهرداری در اجرای بام سبز (روف گاردن)
جهت تشویق و افزایش انرژی ساخت بام سبز و افزایش سرانه فضای_سبز_شهر، شهرداری اختیار دارد تا در صورت دستیابی به شرایط بند 13 (شرایطی که حداقل تأمین فضای سبز را رعایت کند ، مثلاً در هر 40 متر مربع باید 2 درخت کاشته شود) نسبت به تشویق های زیر عمل کند.

فضای سبز تراس سبز

الف: به ازای هر متر مربع فضای سبز (مازاد در 40٪ فضای سبز بند 13 الف) ، با مشخصات اجرایی مورد نیاز شهرداری ، برای ساخت و سازهایی که در حال حاضر اخبار پروانه ساختمان وجود دارد ، تراکم مجاز ساختمانی به شرح قابل افزایش افزایش می یابد:

الف -1- در صورت انجام هر متر مربع فضای آزاد گسترده (مازاد در 40٪ فضای سبز فضای مجازی) طبق ضوابط اجرایی مورد نیاز شهرداری ، 1 متر مربع برای مجاز بودن با اخذ عوارض قانونی اضافه می شود.
الف-2- در صورت انجام هر متر مربع فضای سبز نیمه فشرده (مازاد در 40٪ فضای سبز اجباری) طبق ضوابط اجرایی مورد نیاز شهرداری ، 2 متر مربع به مجاز برای اخذ مجازات قانونی اضافه می شود.
الف -3 در صورت انجام هر متر مربع فضای سبز فشرده (مازاد در 40٪ فضای سبز اجباری) طبق ضوابط اجرایی مورد نیاز شهرداری ، 3 متر مربع برای مجاز بودن با اخذ عوارض قانونی اضافه می شود.

میزان مساحطت فضای سبز تراس سبز

ب: به میزان 30٪ مساحت مفید بام ، نسبت به میزان تراکم در یک طبقه اضافه در جهت ساخت کاربریهای مرتبط با بام سبز (غیر مسکونی) نظریه سالن اجتماعات ، سالن ورزشی و… بر روی بام با اخذ عوارض قانونی و همچنان فاصله دارد لبه های بام ، در سمت معبر و فضای باز و همچنین رعایت تمام اصول و ضوابط سازه ها و اعمال آنها باعث می شود.
ج: جهت تشویق و افزایش انرژی ساخت بام سبز ، متقاضی می تواند نسبت به کسر فضای باز ساختمانی ، به هر یک از واحدهای حداکثر پنج متر ، به شرط اجرای سه برابر فضای سبز در بام با مشخصات لازم برای اجرای قانون اعمال شود.
د: به ازای اختصاص دادن هر متر مربع فضای سبز در بام ، مازاد بر 40٪ سبز بند 13-الف ، طبق جدول زیر از میزان تراکم کل ساختمان

معماری تراس سبز

معماری تراس سبز یا همان تراس گاردن

معماری سبز یک روش پایدار طراحی ساختمان سبز است که باعث مخلوط شدن روی سلامتی انسان و محیط زیست می شود تا به طور قابل توجهی کاهش یابد. این شیوه ی محوطه سازی در ارتقاعات و استفاده از معماری به عنوان وسیله ارتباطی برای آن ، ایده ای است که از باغ معاصر شگفت انگیز بابل گرفته شده است. استفاده از این باغ ها ، بیشتر به شکل روف گاردن و دیوارهای پوشیده با گیاهان در ساختمان ها نمایان می شود. متفکرانی مانند هرتزوگ و مورون ، دانیل لیبسکیند ، شیگرو بان و بیارکه اینگلس ، همه ساختمانها را طراحی کرده اند که ساختار و پوشش گیاهی را برای یک معماری یکپارچه ترکیب می کند و ارتباط ما با زمین را به رسمیت می شناسد.

بلکن و تراس سبز

بالکن را می توانید از الحاقات آپارتمان بخواهید که در واقع فضایی سقوط کرده است و از یک طرف یا دو طرف رو به فضای باز است ، در بخش های بسته بالکن نیم دیوار و نرده میگویند. لازم است بدانید مساحت بالکن در مساحت آپارتمان محاسبه می شود.
ولی ….
تراس که نام دیگر آن بهار خواب است به فضایی غیر مسقف و بدون سقف در معماری گفته می شود که مساحت آن ربطی به مساحت آپارتمان ندارد. تراس ها برای اوقات فراغت و استراحت بسیار مناسب هستند.

نظرات مشتریان